středa
8. dubna 2020
svátek slaví Ema
Logo
© Archiv Divadla DrakDrak na doma, interaktivní projekt Divadla Drak

HRADEC KRÁLOVÉ: V pátek 20. března spustilo  Divadlo Drak projekt „Drak na doma“, jehož cílem je zpříjemnit rodinám s dětmi volný čas, který musí místo návštěvy divadla nyní trávit doma. Projekt odstartoval záznamem Noci divadel z roku 2018, který divákům poodhalií zákulisí divadla, jak vzniká divadelní inscenace i jednotlivé divadelní profese. V sobotu 21.3. následoval záznam autorské inscenace Tomáše Jarkovského a Jakuba Vašíčka Faust. Postupně tak diváci budou mít možnost zhlédnout většinu současného repertoáru Draku.Těšit se mohou například na představení O bílé lani, Medová královna či Poslední trik Georgese Méliése.

Autor článku: 
TZ Divadlo DRAK

„Odkazy na on-line záznamy inscenací budou zveřejněny na našich webových stránkách
a facebooku vždy s časovým omezením na 24 hodin,“
upřesňuje produkční Divadla Drak Barbora Kalinová.

Lektorské oddělení spolu se scénografkou Terezou Vašíčkovou připravuje pro rodiny s dětmi také tzv.Domácí ateliéry, jednoduché návody na divadelně-výtvarné dílny na doma.

Díky členům uměleckého souboru a některým dalším zaměstnancům divadla nepřijdou diváci Draku ani o oblíbený projekt Dračtení. Společně pro ně připravují video četbu na pokračování z knihy ceněné české autorky Petry Soukupové Kdo zabil Snížka.

Jednotlivé programy projektu „Drak na doma“ budou postupně zveřejňovány na webových stránkách a sociálních sítích divadla. Projekt poběží po celou dobu uzavření školních zařízení.

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Městská knihovna v Praze, stejně jako další kulturní instituce, má z důvodu přijatých opatření proti šíření koronaviru zavřeno od pátku 13. 3. 2020. Co knihovna chystá za zavřenými dveřmi a co dělat, když vám dojdou domácí zásoby čtení?

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
Co se děje
08.04.2020

ČR: Finanční sbírka špičkového hráče na lesní roh a dirigenta Radka Baboráka, kterou vytvořil pro pomoc hudebníkům na volné noze, se setkala s mimořádným zájmem přispěvatelů i žadatelů. Již během prvního týdne byly vybrané finance přerozděleny mezi 40 žadatelů. Doposud překonala celková částka shromážděných finančních prostředků hranici 600 tisíc korun.

Celá ČR
Hudba, Ostatní
Co se děje
08.04.2020

TŘINEC: Téměř 600 přáníček k Velikonocům vytvořili během tří dnů dobrovolníci pro seniory. Chtějí udělat radost především těm, kteří nemohou nadcházející sváteční dny strávit se svými rodinami nebo budou během Velikonoc sami. S nápadem přišli zaměstnanci Knihovny Třinec a Senior Pointu.          

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři
Co se děje
08.04.2020

ČR-PRAHA: Galerie kritiků, Adria nabízí možnost virtuální prohlídky výstavy Beze stínů / Without Shadows - Jaroslava Papouška (1929-1995) na svém facebooku v rámci  uvedeného odkazu: https://www.facebook.com/jaroslavpapousek.cz/videos/3109937062403557/

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
08.04.2020