pátek
22. února 2019
Svátek slaví: Petr
Otto, Markéta a Moritz Liebesných cv LomniciDny evropského dědictví v Lomnici

Autor článku: 
luk

LOMNICE: U příležitosti oslav Dnů evropského dědictví budou v Lomnici na Tišnovsku osazeny kameny zmizelých rodiny Liebesných. Účast na tomto aktu přislíbili příslušníci rodiny Liebesných z České republiky i z Izraele, zástupci městyse Lomnice, Stolpersteine o.s., Židovské obce v Brně a další hosté.

Akce proběhne 17. 9. 2011 od 10 do 17 h. Na 14 hodinu je naplánováno stolpersteine – pokládání kamenů zmizelých rodiny Liebesných.

Těžiště programu Dnů evropského dědictví v Lomnici bude tentokrát na Židovském náměstí:
 – vystoupení hudební skupiny HaChucpa
 – výstava historických fotografií Lomnice v synagoze
 – od 14 hodin pokládání kamenů zmizelých pro rodinu Liebesných
 – nahlédnutí do dvorků a zajímavých zákoutí bývalého židovského ghetta
 – občerstvení – tradiční židovská kuchyně

Kromě toho bude již tradičně zpřístupněna i zámecká kaple a nádvoří zámku, radnice a kostel Navštívení Panny Marie; na všech těchto místech bude návštěvníkům poskytnut výklad. Dozví se také o projektu oslav stého výroční narození Lea Eitingera (1912 Lomnice – 1996 Oslo), významného norského psychiatra a humanisty. Oslavy, které se uskuteční koncem roku 2012 v Lomnici a jež Okrašlovací spolek připravuje s podporou městyse Lomnice, Jihomoravského kraje, Židovské obce v Brně a dalšími partnery, vyvrcholí osazení Eitingerovy bysty autora Nikose Armutidise.

O projektu Kameny zmizelých a rodině Liebesných najdete v příloze.

Informace o kamenech zmizelých v Lomnici
Andrea Mikitová, andreaka@volny.cz, 607 194 678

Informace o projektu oslav 100. výročí Lea Eitingera
Barbora Antonová, barbora.antonova@gmail.com, 732 632 019

www.oslomnice.cz

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Putujte po šlechtických sídlech, které lemují řeku Divokou Orlici ... Zámky na Orlici - Česká Loira.  1. ročník soutěže odstartoval; v okruhu 9 km tu na vás čekají příběhy 4 romantických zámků  - zámku Častolovice, Nového zámku v Kostelci nad Orlicí, zámku Doudleby nad Orlicí, zámku Potštejn a 2 majestátních hradů - hradu Potštejn a Litice.

Královéhradecký kraj
Cestovní ruch, Památky
Co se děje, Pozvánka na výlet
19.02.2019

ČR: Česká národní banka letos oslaví 100. výročí zavedení československé měny, její peněžní jednotky československé koruny a uvedení jejích platidel do peněžního oběhu. K této výjimečné příležitosti připravila ČNB soubor akcí a aktivit, které připomenou nejen vznik naší měny, ale také činnosti centrální banky a její roli. 

Celá ČR, Hl. m. Praha
Ostatní
Co se děje
19.02.2019

PRAJA-BRNO: Akademie IDU je vzdělávací program pro kulturní manažery, který je zaměřen na rozvoj klíčových dovedností pro řízení kulturních organizací. Tématy letošního ročníku jsou kreativní myšlení, strategické myšlení, strategie budování značky, leadership, finanční řízení či fundraising. Seznámit se s Akademií můžete zdarma na přednášce a diskuzi Jak se vede kulturní organizace?

Hl. m. Praha, Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení
Co se děje
19.02.2019

KROMĚŘÍŽ: Výjimečnou příležitost nabízí mladým talentům druhý ročník mezinárodní Letní hudební akademie Kroměříž založené známým dirigentem a místním rodákem Tomášem Netopilem. Od 18. do 24. srpna 2019 se do města sjedou špičkoví interpreti, kteří zde budou působit jako lektoři zpěvu, hry na lesní roh, housle, cembalo a trombon či radit s hudebními projekty. Zájemci o účast v akademii se mohou hlásit od 18. února do 5. května.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
Co se děje
19.02.2019