sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: OtmarDen poezie v Hórnikově knihovně

PRAHA: V rámci celorepublikového festivalu Den poezie 2018 vystoupí se svou novou poezií autorka Běla Janoštíková. S Lužicí a její poezií seznámí přítomné Dr. Ivo Harák. Akce se koná pod záštitou Společnosti přátel Lužice v historických prostorách Lužického semináře u Karlova mostu v Praze na Malé Straně. 

20.11.2018
18:00 - 19:45
Autor článku: 
Běla Janoštíková

Všichni zájemci o poezii i tak zajímavou oblast, jakou je Lužice, jsou srdečně zváni. Vstup volný

Lužice až do roku 1635 patřila k zemím Koruny české. Při vzniku republiky v roce 1918 byl ještě zájem přičlenit tato území k Československu. Dnes na území Lužice žije asi 60 000 obyvatel, kteří si stále udržují svůj jazyk (velmi blízký češtině). Stále živá je i lužickosrbská poezie.

Běla Janoštíková tentokrát představí poezii zaměřenou především na cesty, cestování, potkávání a hledání cest.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019

ČR: Autorka a nakladatelka Monika Kopřivová, která se ve svých knižních počinech zaměřuje na budování mezigeneračních vztahů a uchovávání rodinných vzpomínek, uvádí na trh dlouho připravovanou knihu Naše výlety. Ta umožňuje zaznamenávat zážitky z rodinných cest. Pro milovníky beletrie pak je připraven dárkový titul – Velká kniha povídek o psech a v aktuální nabídce nechybí ani Velký rodinný kalendář 2020.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
11.11.2019