čtvrtek
18. dubna 2019
Svátek slaví: Valérie
Foto z akce: Dominikánská 8Debatu o památkové péči provázel zájem veřejnosti

Autor článku: 
luk

PRAHA: Za značného zájmu veřejnosti se v barokním refektáři kláštera dominikánů na Starém Městě konala 17. ledna 2013 debata o smyslu památkové péče. Debatu, jejímiž hlavními postavami byli profesor Švácha a architekt Pleskot, napjatě sledovalo asi tři sta zájemců.

Téměř dvě hodiny poslouchal zaplněný sál názory našeho předního historika umění a renomovaného architekta. V historických prostorách kláštera se mezi posluchači sešli architekti, pedagogové a pracovníci památkové péče. Nechyběla ani početná část studentů.

Jak naznačila vysoká účast, veřejnosti není tato problematika lhostejná. Pro ty, kteří se debaty nemohli osobně účastnit, pořídila redaktorka Českého rozhlasu Teresie Bečková audiozáznam, který si můžete poslechnout ZDE

Celý článek najdtete na portálu Pro Památky

Mohlo by vás také zajímat...

OLOMOUC: Novým šéfdirigentem Moravské filharmonie Olomouc (MFO) bude od sezony 2019/20 Jakub Klecker. Ve funkci vystřídá dlouholetého šéfdirigenta MFO Petra Vronského. Veřejnosti se nový šéfdirigent představí na zahajovacím koncertě 74. sezony, který se uskuteční 26. září 2019 v Redutě, domácím sále orchestru.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
18.04.2019

ČR: Vážení filmaři a přátelé dokumentárního filmu, rádi bychom vás upozornili na blížící se uzávěrku mezinárodního workshopu Ex Oriente Film 2019, která je již 19. dubna. Workshop je určen celovečerním dokumentárním projektům ve fázi vývoje a rané produkce. Podmínky pro přihlašování jsou zde. Svůj projekt můžete přihlásit prostřednictvím online formuláře.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
18.04.2019

KRAJ VYSOČINA: Na území Kraje Vysočina se nachází dva krajské hrady. A shodou okolností jsou oba vystavěné na skále. Na Pelhřimovsku je to hrad Kámen a na Jihlavsku lovecký hrádek Roštejn. Stejně jako v minulých letech je na sezónu pro návštěvníky připraven velmi bohatý program. 

Kraj Vysočina
Cestovní ruch, Památky
Pozvánka na výlet
18.04.2019

PRAHA: Dne 16. dubna 2019 se na Pražském hradě uskutečnilo slavnostní setkání u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. V rámci programu byl vyhlášen vítěz celostátní soutěže Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2018.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.04.2019