neděle
16. června 2019
Svátek slaví: Zbyněk
Foto z akce: Dominikánská 8Debatu o památkové péči provázel zájem veřejnosti

Autor článku: 
luk

PRAHA: Za značného zájmu veřejnosti se v barokním refektáři kláštera dominikánů na Starém Městě konala 17. ledna 2013 debata o smyslu památkové péče. Debatu, jejímiž hlavními postavami byli profesor Švácha a architekt Pleskot, napjatě sledovalo asi tři sta zájemců.

Téměř dvě hodiny poslouchal zaplněný sál názory našeho předního historika umění a renomovaného architekta. V historických prostorách kláštera se mezi posluchači sešli architekti, pedagogové a pracovníci památkové péče. Nechyběla ani početná část studentů.

Jak naznačila vysoká účast, veřejnosti není tato problematika lhostejná. Pro ty, kteří se debaty nemohli osobně účastnit, pořídila redaktorka Českého rozhlasu Teresie Bečková audiozáznam, který si můžete poslechnout ZDE

Celý článek najdtete na portálu Pro Památky

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: 1. 10. 2019 zahájí činnost nová česká platforma pro performativní umění sídlící v Brně s názvem Terén. Vzniká vedle renomovaných repertoárových divadel Husa na provázku a HaDivadlo jako třetí scéna brněnské městské organizace Centrum experimentálního divadla.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Letošní sedmý ročník Landscape festivalu obrací svou pozornost k ostravské krajině. Záměrem je propojit historické centrum Ostravy s Dolní oblastí Vítkovice a Mariánskými Horami. Festival reaguje na některá problematická místa ve městě, která stojí za to kultivovat, dotvářet, najít pro ně nová řešení. 

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Před budovou radnice na Prokešově náměstí stojí 790 květináčů s bylinkami a teplomilnými travinami. Jedná se o instalaci spojenou s akcí Landscape Festival Ostrava 2019, která se zaměřuje na krajinu, město a veřejný prostor.

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

JIHLAVA: Podporovat živou kulturu je jedním z důležitých úkolů města. Proto Jihlava zpřístupní veřejný prostor a usnadní pořadatelům konání malých a komunitních kulturních akcí. Seznam uživatelsky vstřícných míst by měl být zveřejněn v průběhu léta.

Kraj Vysočina
Legislativa a ekonomika
Co se děje
13.06.2019