neděle
26. května 2019
Svátek slaví: Filip

Archiv textů

24.05.2019
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
TZ/jal

ZLÍN: Sklářka, výtvarnice, designérka Gordana, která tvoří pod značkou Gordana Glass, je autorkou i letošních cen festivalu humoru Komedy fest, který v Plzni odstartuje tuto neděli 26. května. Překrásné ceny v podobě maskota festivalu - velblouda - jsou cenným dílem, dokonce malované opravdovým zlatem!

24.05.2019
Zlínský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
TZ/jal

ZLÍN: Nový ročník Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež začíná, do Zlína na devět dní přinese zajímavé filmy, cestovatelské besedy, hvězdné hosty a spoustu zábavy.

24.05.2019
Celá ČR
Co se děje
Cestovní ruch, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
TZ/klapka

ČR: Jedna z největších stálic České televize David Vávra, který se vydal po Šumných městech s kamerou poprvé už v roce 1995, tentokrát vyrazil pátrat po stopách českých architektů a jiných umělců až k protinožcům. Vzniklo tak dalších pět dílů dokumentárního cyklu Šumné stopy. První díl uvede ČT art v pátek 31. května od 22 hodin.

24.05.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce
Památky, Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/ika

POTŠTEJN: Srdečně vás zveme na 7. ročník letního festivalu pro děti i dospělé na hradě Potštejn. Od čtvrtka až do neděle na vás čeká celkem 7 divadelních představení. Vstupné je zdarma.

24.05.2019
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Václav Houfek

ÚSTÍ NAD LABEM: Namydlená muzejní noc se koná v pátek 24.5.2019 od 18.00 do 23.00 hodin v Muzeu města Ústí nad Labem v rámci ústecké Noci kostelů, muzeí a galerií ( viz http://www.nocnoc.cz/ ). Těšit se můžete na komentované prohlídky výstav Schichtova epopej nebo Trpaslíci, muzejní tvoření a luštění záhadných úkolů, bublinkovou dílnu, airbrush tetování, promítání a mnoho dalšího. Pro úspěšné luštitele a tvůrce jsou připraveny odměny.

24.05.2019
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly, Vzdělávání, Živé umění
TZ/klapka

PLZEŇ: Celý areál DEPO2015 provoní v neděli 26. května káva. Chystá se zde premiérový ročník festivalu Lógr. Od 11 do 18 hodin se prostor rozdělí do několika tematických částí věnujících se všemu od pěstování, pražení až po ochutnávky dobré kávy.  Organizátoři chystají také přednášky s následnými diskuzemi, tématickou výstavu fotografií či ukázky alternativní přípravy kávy.

24.05.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
TZ/ika

LEŽÁKY: Pátý ročník ceslostátní soutěže v tvorbě a aranžování květin z libovolného materiálu pozná své letošní vítěze 24. května v Památníku Ležáky. Tato neobyčejná soutěž pro děti vznikla k uctění Dne matek a každým rokem se jí zúčastňuje více a více dětí z celé České republiky. Letošním tématem květinové soutěže je Jiří Potůček, slavný hrdina, člen skupiny Silver A a úžasný člověk, který by letos oslavil 100. narozeniny.

24.05.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/ika

LIDICE: Již po 47. bude v Památníku Lidice otevřena Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice. Jedna z nejstarších a zároveň největších výtvarných soutěží pro děti na světě letos návštěvníky slavnostně přivítá 28. května. Hlavní část výstavy bude opět umístěna v Lidické galerii a druhou, menší část letošního ročníku hostí Národní technické muzeum. Důvod tohoto spojení je jednoduchý – Památník Lidice ve spolupráci s UNESCO pro letošek vybral téma CHEMIE.

24.05.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Aňa Geislerová, Anna Polívková, Holektiv, Squadra Sua, VOSTO5 a další umělci české avantgardní scény vystoupí na 37. ročníku festiválku Jsem spokojenej. Ten se po pěti letech vrací na scénu a poprvé ve své historii bude pod širým nebem. Pohybové divadlo, stand-up comedy, pantomima, improvizace a hlavně spousta humoru, tak bude vypadat sobotní večer 18. června v Holešovické šachtě.

24.05.2019
Celá ČR
Co se děje
Knihy, literatura, média
TZ/ika

ČR: Žijte tady a teď a hledejte a vnímejte krásu všedního dne. Nalaďte se na rytmus přírody, uzemněte se, prostě buďte a vytvářejte si své vlastní rodinné rituály a tradice. K tomu nabádá kniha Tradinář, která ukazuje, že každý měsíc má svou poetiku, své svátky, obyčeje i tradice a promítá je do současného života rodin s dětmi. Obsahuje návody na společné tvoření a hraní, na zpracování sezonní sklizně a recepty na tradiční i zapomenutá jídla.