úterý
20. srpna 2019
Svátek slaví: Bernard

Archiv textů

19.08.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
TZ/ika

PRAHA: Festival VEGEFEST po sedmi letech existence dokončil proměnu z festivalu zaměřeného primárně na stravování na festival věnovaný udržitelnému a soběstačnému způsobu života. Hlavním cílem posledních dvou ročníků, i letošního, je přivést pozornost k neohleduplnému nakládání se zdroji planety, na které žijeme, k neudržitelné ekologické stopě, kterou západní společnost vytváří a inspirovat návštěvníky k pozitivním změnám, které lze v tomto ohledu učinit v každodenním životě.

19.08.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Již byl zahájen předprodej vstupenek na zářijové divadelní představení Dnes provází Minor, které proběhne 8. a 29. září na Novoměstské radnici. Herci divadla Minor vás opět provedou prostory Novoměstské radnice tak trochu jiným způsobem. Uvidíte historicky zajímavé prostory, ale klasickou prohlídku rozhodně nečekejte! Abyste se dostali do cíle, budete muset zapojit šedou kůru mozkovou…

19.08.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura
TZ/ika

PRAHA: Unikátní a svým rozsahem i zpracováním výjimečná publikace přináší výběr z nevýznamnějších exponátů ojedinělé, po více než třicet let budované sbírky loutek a rodinného či spolkového loutkového divadla Marie a Pavla Jiráskových. Křest knihy vydavatelství KANT se uskuteční 21. 8. v 19 hod. v knihkupectví K-A-V-K-A.

19.08.2019
Pardubický kraj
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení
cbm

POLIČKA: Výstava prezentuje více než dvě desítky autorů, kteří mají společný začátek své cesty. Je jím Gymnázium Polička, oslavující letos své 100. výročí. Na gymnázium docházelo množství studentů, kteří se posléze vydali na dráhu poznání a umělecké tvorby. Na jejich společné výstavě jsou k vidění práce grafické, designové, architektonické, restaurátorské, ale samozřejmě také malba a mnoho dalších odvětví umění. Některé tvůrčí osobnosti jsou na počátku své umělecké cesty, jiné vytvářejí své vlastní firemní značky a dalším byl život vyměřen na čas, který již uplynul.

19.08.2019
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
cbm

POLIČKA: Houslista Petr Maceček a klavírista Pavel Voráček provedli v Poličce 8. listopadu loňského roku slavnostní koncert k 100. výročí vzniku Československa. Při této příležitosti vyslovil pořadatel koncertu přání, zda by umělci nemohli v příštím roce přispět k oslavě dalšího stého výročí, tentokrát mnohem méně významného, ale nepochybně atraktivního pro posluchače, kteří se zajímají nejen o vrcholnou tvorbu Bohuslava Martinů, ale také o skladby stojící na prahu jeho uměleckého vývoje.

19.08.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
Divadlo Drak

KUKS: Již osmnáctým rokem nabízí festival THEATRUM KUKS divákům barokní a barokem inspirované umění odehrávající se v historických kulisách tamějšího jedinečného areálu i jeho okolí. V letošním roce bylo k účasti na tomto festivalu přizváno také Divadlo Drak spolu se svou inscenací „FAUST“ a pohádkou „A do třetice všeho…“. Královéhradecký Drak tak díky své účasti na festivalu otevře novou divadelní sezónu již v měsíci srpnu.

19.08.2019
Liberecký kraj, zahraničí
Co se děje
Děti a mládež
Milan Turek

LIBEREC: Liberecká synagoga byla postavena jako součást objektu spolu s vědeckou knihovnou v roce 2000. Společné akce proto také pořádají Židovská obec a knihovna. Uplynulou sobotu synagoga hostila orchestr strunných nástrojů z Löbau, ve kterém účinkují nejlepší muzikanti Bautzenu, Löbau a Hoyerswerdy. Nebyl to první koncert s nímž se hudební mládež představila prostřednictvím projektu DREIKLANG.

19.08.2019
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Zpráva týdne
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly, Živé umění
MIrek Koranda

CHOMUTOV:  To nejlepší z české slam poetry, performance z Holandska i Česka nebo výtvarná díla tvořená v ulicích – nabídne od 21. do 24. srpna chomutovský festival Obnaženi. Již 16. ročník podkrušnohorské tanečně-výtvarné akce tentokrát nese podtitul „Sami sebou“.

 

19.08.2019
Hl. m. Praha
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
TZ/ika

PRAHA: Nejslavnější český komiks pro děti Čtyřlístek podobně jako trojská botanická zahrada letos slaví 50 let od svého vzniku. Legendární čtveřice Bobík, Fifinka, Myšpulín a Pinďa se společně se svým autorem Jaroslavem Němečkem 14. srpna stala už 97. aktérem projektu Kořeny osobností.

16.08.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/klapka

TŘINEC: Přednášky, workshopy a zážitkový program chystají třinečtí knihovníci na 23. a 24. srpna. Už tradiční dvoudenní akce s názvem TriCon se poveze na pirátské vlně.