neděle
17. února 2019
Svátek slaví: Miloslava

Archiv textů

15.02.2019
Celá ČR
Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
Marie Špalová

ČR: Agentura DILIA jako každoročně udělí studentům Cenu Evalda Schorma za původní hru, dramatizaci či překlad. Nominace zasílejte do 31. března 2019!

15.02.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Renomovaný pražský soubor Collegium Marianum v úterý 5. března zahájí jarní řadu 19. koncertního cyklu Barokní podvečery. Název letošního ročníku STRAVAGANZA napovídá, že tentokrát uslyšíme skladby výstřední, experimentální, fantaskní nebo programní. Známé i dosud málo uváděné hudební skvosty minulosti zazní ve špičkové interpretaci na dobové nástroje, pečlivě vybrané skladby opět rozezní unikátní historické sály.

15.02.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Lenny, vlastním jménem Lenku Filipovou, si vybral jako předskokana na svůj beznadějně vyprodaný koncert ve Foru Karlín zpěvák a multiinstrumentalista Mike Shinoda, jedna z ústředních postav kultovních Linkin Park.

15.02.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

BRNO: Slovinský band agitátorů okolo charismatického vokalisty Milana Frase není v tuzemsku pražádnou neznámou a již od roku 1990 se k nám pravidelně vrací jak na festivalová, tak rovněž i klubová vystoupení podporující aktuální nahrávku. A nejinak tomu bude na vyhlášené brněnské Flédě, kde nám Laibach živě představí zatím poslední, loňskou a vskutku podařenou řadovku The Sound Of Music.

14.02.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

BEROUN: Večerníček, čtení pohádek, poslech záznamu autentického autorova hlasu, ukázka věcí z pozůstalosti, staré psací stroj k vyzkoušení a soutěž v kreslení. To vše připravilo Muzeum Českého krasu ve spolupráci s Městskou knihovnou Beroun na poslední únorový týden jako připomínku spisovatele Františka Nepila, rodáka z Hýskova, který by se letos dožil 90 let.

14.02.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Vzdělávání
ika

PRAHA: Již pošesté si návštěvníci budou moci vyzkoušet nejedno řemeslo nebo se podívat na zhotovování unikátních výrobků. Novoměstská radnice ve spolupráci s odbornými středními školami, učilišti i řemeslníky zaplní své historické prostory více než 20 řemeslnými workshopy. Festival je určen všem, kdo mají zájem o řemeslné obory a rádi si prakticky vybraná řemesla vyzkouší.

14.02.2019
Celá ČR
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
TZ/ika

ČR: Animák pro dospělé, bláznivá sportovní komedie, mrazivý politický thriller, historické kostýmní drama, investigativní dokument nebo poetické filmové výlety do peruánských And - festival LA PELÍCULA příští týden, od úterý 19. února láká do kin všechny filmové fanoušky. Přehlídka španělské a španělsky mluvené kinematografie nabídne dvě desítky filmů z Pyrenejského poloostrova i Latinské Ameriky.

14.02.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Barbora Hodonická (Holanová)

HRADEC KRÁLOVÉ: Spuštění nového webu o hradecké architektuře –KAM? Pod názvem Královéhradecký architektonický manuál (zkráceně KAM) se veřejnosti představí nová webová databáze o významných stavbách, architektech, umělcích, stavitelích a dalších osobnostech, které se zasadily o podobu tzv. moderního Hradce Králové. Veřejná prezentace I. fáze projektu proběhne ve čtvrtek 28. února od 17 h., a to příhodně v prostorách bývalého Obecního domu na Eliščině nábřeží od arch. Jana Kotěry, kde dnes sídlí Infocentrum Hradec Králové.

 

14.02.2019
Moravskoslezský kraj
Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

OSTRAVA: Co mohou očekávat účastníci festivalu: nové kompozice psané pro festival, účast mladé generace i světoznámých skladatelů dneška, návraty k začátkům avantgardy a mimořádným skladbám posledních let, elektronická hudba i zvukové happeningy v nastudování špičkových sólistů a dirigentů, komorního orchestru Ostravská banda, symfonického orchestru ONO / Ostrava New Orchestra, smíšeného sboru Canticum Ostrava a zahraničních ansámblů z Kanady a Rakouska. 

14.02.2019
Celá ČR, Jihomoravský kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

JIHOMORAVSKÝ KRAJ: Kraj se stal absolutním vítězem VII. ročníku ankety Kraj mého srdce. Letos zvítězil hned v pěti kategoriích z deseti vyhlášených – Letní dovolená, Pěší turistika, Folklor a tradice, Cykloturistika a Výlety s dětmi.