pátek
14. prosince 2018
Svátek slaví: Lýdie

Archiv textů

14.12.2018
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Kateřina Ostradecká

BROUMOV: Nové vzdělávací programy pro školy i veřejnost nabízí od letošního podzimu Maiwaldova akademie Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov. Programy jsou zaměřeny na interpretaci přírodního dědictví v chráněné krajinné oblasti Broumovsko.

14.12.2018
Královéhradecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Lidová kultura, Živé umění
TZ/jal

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj podá žádost na ministerstvo kultury o zapsání vamberecké krajky na Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky. Dohodli se na tom hejtman Jiří Štěpán a starosta Vamberka Jan Rejzl.

14.12.2018
Celá ČR, zahraničí
Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Barbara Trojanová

USA, ČR: V českých kinech má drama Ondřeje Trojana před koncem roku na kontě na 90 tisíc diváků, na začátku roku příštího ho čeká americká premiéra. Ve dnech 9. až 12. ledna 2019 se uskuteční na festivalech v New Yorku a Palm Springs premiérové uvedení filmu Toman režiséra Ondřeje Trojana ve Spojených státech.

14.12.2018
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Lidová kultura, Živé umění
VUS Ondráš

BRNO: Vojenský umělecký soubor ONDRÁŠ zahájil šňůru vánočních koncertů Neseme vám tu novinu. V Brně se koncert uskuteční 26. prosince v 16 h v katedrále sv. Petra a Pavla, vstup je volný.

14.12.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
FOK

PRAHA: Letošní Vánoční koncert Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, který se koná 19. a 20. prosince v Obecním domě, ozdobí zvukem svých houslí špičkový sólista a koncertní mistr Berlínské filharmonie Daishin Kashimoto. Zahraje překrásný Třetí houslový koncert Camilla Saint-Saënse. Na programu se dále objeví Čajkovského Pátá symfonie a variace na husitský chorál Ladislava Vycpálka s názvem Vzhůru srdce. Večer bude řídit šéfdirigent Pražských symfoniků Pietari Inkinen.

14.12.2018
Liberecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení
Milan Turek

LIBEREC: Nejnavštěvovanějším objektem v Liberci je pochopitelně Ještěd. Město se však chlubí také jinými turistickými zajímavostmi. Ty nejkrásnější jsou k dosažení na ose tramvaje, která od Ještědského hřebene míří k úpatí Jizerských hor. Protějškem Ještědu jsou dvě nádherné zahrady - na konci tramvajové linky je zoo, o dvě stanice zpět botanická zahrada. Po dobu zimních měsíců jsou otevřeny seniorům zdarma.

14.12.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Ivo Šorman

PRAHA: Adventní veselá rodinná pohádka o trampotách čertů v pekelné rachotě. V režii Iva Šormana účinkují Lukáš Křišťan, Barbora F. Karásková, Ivo Šorman. Vstupné 100/80,- Kč, rodinné vstupné 150,- Kč (2+1 a více).  Z důvodu omezené kapacity hlediště rezervace nutné.

Divadlo Neklid, Ruská 60, Praha 10-Vršovice, tel. 224 254 967, 774 125 443, divadlo_neklid@email.cz, www.divadelnistudioneklid.cz

13.12.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Soutěže a festivaly
TZ/ika

PRAHA: Kultovní kapela Pražský výběr chystá na rok 2019 svůj jediný open-air koncert v Praze. Ten se uskuteční na Metronome Festivalu Prague 2019 konaném ve dnech 21. a 22. června na holešovickém Výstavišti. Kapela zde zahraje v původním složení, navíc na pódium pozve i několik hostů a předvede speciálně upravený program, složený z jejích největší hitů i méně známých písní.

13.12.2018
Liberecký kraj
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Soutěže a festivaly
luk

LIBERECKÝ KRAJ: V Krajské vědecké knihovně v Liberci vyhlásili nejlepší knihovny kraje. Ceny pro nejlepší knihovny v kraji předali pořadatelé akce v úterý 11. prosince v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Nejlepšími se v tomto ročníku soutěže stali ve Svojkově, Albrechticích v Jizerských horách, Novém Městě pod Smrkem a v Košťálově.

13.12.2018
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání, Živé umění
TZ/klapka

BRNO: Nikola Tesla – vynálezce, který svými objevy zásadně ovlivnil vývoj civilizace na naší planetě. Dodnes bychom možná neznali elektromotor, rádio nebo telefon. Tesla je autorem mnoha vynálezů, které reprezentují tisíce stran textů, za kterými se skrývá neúnavná práce vizionáře a génia, ale i introverta, někdy označovaného dokonce za podivína, který trpěl několika zvláštními fobiemi.