neděle
18. srpna 2019
Svátek slaví: Helena

Archiv textů

16.08.2019
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/klapka

TŘINEC: Přednášky, workshopy a zážitkový program chystají třinečtí knihovníci na 23. a 24. srpna. Už tradiční dvoudenní akce s názvem TriCon se poveze na pirátské vlně.

16.08.2019
Celá ČR, zahraničí
Co se děje
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Živé umění
TZ/klapka

ČR: Jen krátce po své celosvětové premiéře, kdy snímek Dcera získal nejvyšší ocenění Křišťál na francouzském festivalu v Annecy a tento týden hlavní cenu na festivalu v australském Melbourne MIFF, míří toto loutkové drama do Los Angeles na finále studentských Oscarů. Dcera se do trojice nejlepších snímků dostala v konkurenci 1615 filmů z celého světa a v případě výhry naváže na úspěch českého režiséra Jana Sasky, který byl v roce 2016 nominován do užšího výběru na Oscara za nejlepší krátký animovaný film. 

16.08.2019
Celá ČR, zahraničí
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
TZ/jal

ČR: Systém, který vládl v naší zemi před rokem 1989, bránil občanům svobodně uplatnit svoje talenty a schopnosti. Cyklus filmových dokumentů České kořeny přináší příběhy lidí, kteří odchodem z Československa tuto svobodu získali a dokázali jí využít. Autentická svědectví zařazuje do svého vysílání ČT a od března letošního roku je najdete také na webu Místní kultury. 

16.08.2019
Jihomoravský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Lenka Buchtová

MOHYLA MÍRU-PRACE: Francouzský vojevůdce a státník Napoleon Bonaparte se narodil 15. srpna 1769, letos by tedy oslavil 250. narozeniny. Památník Mohyla míru při této příležitosti připravil na sobotu 17. srpna odpolední program pro děti i dospělé: ukázky dobové výstroje a výzbroje, pohádkové čtení, výtvarné dílny a letní kino.

16.08.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Cestovní ruch, Soutěže a festivaly
Anna Vašátková

ČESKÝ BROD: Už tuto sobotu 17. srpna se do Českého Brodu sjede již pošesté vybraná hudební společnost. Návštěvníkům stadionu na Kutilce zazpívá a zahraje cenami ověnčená zpěvačka a písničkářka Lenny, která dokazuje, že hudební geny se nezapřou. Další dávku skvělé muziky představí slovenští punkáči Horkýže Slíže, bigbítová parta Wohnout, rockeři Mňága a Žďorp nebo energická Gaia Mesiah.

16.08.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
TZ/ika

HRADEC KRÁLOVÉ: Jubilejní 25. ročník mezinárodního hudebního festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town proběhne tradičně druhý říjnový týden (8.–12. 10. 2019) v nejrůznějších prostorách i samotných ulicích města Hradec Králové. Posluchačům nabídne vystoupení kapel, uskupení a formací složených z umělců pocházejících z dvaceti zemí světa a čtyř kontinentů. Více než polovina z nich se představí v české premiéře.

16.08.2019
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
TZ/ika

PRAHA: Umělecká galerie Artrafika, sídlící na adrese Sochařská 3 v Praze, pořádá v termínu 22. 8. – 4. 9. festival současné ilustrace, který bude probíhat v jejích prostorách či v přilehlých ulicích. Festival se zaměřuje na současné ilustrátory či kreslíře soudobého komiksu. Kromě společné výstavy se můžete těšit i na přednášky a workshopy zaměřené na ilustraci či knižní vazbu, art market a hudební akce. To vše po celé dva týdny.

16.08.2019
Královéhradecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Vladimíra Buchtová

HRADEC KRÁLOVÉ: Výstava ve Studijní a vědecké knihovně v Hradci Králové je malou připomínkou loňského slavného výročí 100 let od vzniku republiky a představí portréty významných osobností Královéhradeckého kraje, které spoluvytvářely samostatný československý stát. Expozici - a  také stejnojmenou publikaci a kalendář pro letošní rok - připravil Královéhradecký kraj.

15.08.2019
Jihočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

ČESKÉ BUDĚJOVICE: Konec prázdnin ve městě tradičně patří akci Město lidem, lidé městu, která se letos koná 30. – 31. srpna 2019. Město lidem, lidé městu letos láká mimo jiné na kapely, živé projekty i DJs. Mnoha hudebními žánry vás provedou Never Sol, Bez Not, Zagami Jericho, Universal Swing Brothers, Fred Madison, DJ Madelaine atd.

15.08.2019
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

KŘIVOKLÁT: Film noir nemá jasně vymezené hranice a jednoduchou definici. Podle některých odborníků jde o samostatný žánr, jiní ho pojímají jako vizuální styl se specifickou atmosférou, další ho vnímají ještě úžeji, a to jako historicky vymezený cyklus amerických filmů ze 40. a 50. let. Noir Film Festival se profiluje jako akce, která je jak platformou pro hlubší reflexi žánru, tak příležitostí pro setkávání fanoušků klasických filmů obecně.