pátek
21. září 2018
Svátek slaví: Matouš

Archiv textů

21.09.2018
Středočeský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Handicap
Karel Souček

BŘEZNICE: Nevidíme, neslyšíme, ale cítíme... je název výstavy, kterou si mohou zájemci prohlédnout až do 31. října v Městské knihovně Březnice. Návštěvníci na ní mají možnost nahlédnout do světa lidí s hluchoslepotou a seznámit se s jejich výtvarnou tvorbou. Díla pocházejí ze spolku Klub přátel červenobílé hole.

21.09.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Ivo Šorman

PRAHA: Osamělost ženského srdce jako chronická civilizační porucha. Pozn. Neléčitelné. V úpravě, dramaturgii a režii Iva Šormana ůčinkují Ivana Hádková, Barbora F. Karásková, Viktorie Matějková, Lukáš Křišťan a pes Nely.

21.09.2018
Moravskoslezský kraj
Pozvánky na akce
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Ostatní
bur

OSTRAVA: Jako každý rok i letos spolu s dalšími organizacemi tvoříme doprovodný program pro děti a celé rodiny při soutěži cyklistických dvojic Valíme se Slezskou.

21.09.2018
Hl. m. Praha
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Anna Vašátková

PRAHA: Ženy a jiná dobrodružství Bohumila Konečného - takový titul nese výstava, která od 25. září do 10. listopadu připomene 100 výročí narození kreslíře a ilustrátora známého také pod přezdívkou Bimba. Jeho práce oslovila několik generací u nás i v zahraničí, ačkoli jeho jméno upadlo bezmála v zapomnění.

21.09.2018
Celá ČR
Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání, Živé umění
ČTK

ČR: Už čtyřmi městy od začátku září projela a dalších osmnáct zastávek čeká unikátní zážitkovou a nekomerční roadshow Zažijte to znovu!, která vznikla k 100. výročí vzniku Československa. Všude, kde se "dobové městečko" s prvorepublikovou obecnou školou, kavárnou, spořitelnou, trafikou s unikátní 3D virtuální realitou a Laurinkou objevilo, zaznamenalo obrovský ohlas!

21.09.2018
Hl. m. Praha, zahraničí
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Petr Buček

PRAHA-ČR: V Rakouském kulturním fóru v Praze se ve čtvrtek 4. října od 18 h koná vernisáž výstavy fotografií Převratná doba pořádaná RKF ve spolupráci se spolkem  Photografische Gesellschaft, která prezentuje fotografické dokumenty jako vizualizované dějiny. 68 fotografií z roku 1968 má dokázat jak důrazné, bouřlivé a činorodé tehdejší volání po změně bylo.

20.09.2018
Plzeňský kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
luk

PLZEŇ: Mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy se letos uskuteční podruhé, a to v Plzni. Ve dnech 21. a 22. září přivítá Svět knihy Plzeň své první návštěvníky v kreativní zóně DEPO2015.

20.09.2018
Kraj Vysočina
Pozvánky na akce, Co se děje
Soutěže a festivaly
luk

JIHLAVA: Umělci do ulic! V Jihlavě se v sobotu 22. září uskuteční další ročník festivalu pouličního umění BusKing 2018. Umělci vystoupí na Komenského ulici, v horní části Masarykova náměstí a také v některých vozech MHD, a to bez nároku na honorář, ale s připravenými klobouky.

20.09.2018
Pardubický kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Živé umění
Bc. Vojtěch Sedláček

VYSOKÉ MÝTO: Ivan Kral natočil po čtyřech letech nové album. Jmenuje se Colors a vyšlo v pátek, 14. září, několik dní před koncertním turné, na kterém světoznámý hudebník objede republiku. Koncert Ivana Krále v M-klubu Vysoké Mýto bude speciální hned z několika důvodů. Ivan Král do M-klubu přiváží svou novou desku Colors, slaví 70 let a zahájí oslavy 10 let Klubové scény M-klubu. 

20.09.2018
Ústecký kraj
Pozvánky na akce, Co se děje
Děti a mládež, Soutěže a festivaly
Matěj Senft

TEPLICE: Teplický studentský festival SEJF nabídne ve dnech 28. a 29. září bohatý  program. Organizátoři připravili pro vás stručný průvodce s 10 tipy, kvůli 
kterým byste si určitě měli SEJF zapsat do svých diářů.