pátek
26. dubna 2024
svátek slaví Oto
Logo ČT
© Archiv ČT



Česká televize vyhlašuje konkurz na ředitele brněnského a ostravského televizního studia

OSTRAVA, BRNO: Česká televize otevřela výběrová řízení na post ředitele brněnského a ostravského televizního studia. Zájemci mohou podávat přihlášky do 2. února 2020. Stávajícímu řediteli brněnského studia Janu Součkovi vyprší mandát na konci června tohoto roku, ředitel ostravského studia Tomáš Šiřina odchází na konci února z osobních důvodů.


 

Autor článku: 
Karolina Blínková

Kandidáti na oba posty vzejdou z otevřeného, vícekolového výběrového řízení. Zájemci musí kromě požadovaných dokumentů specifikovaných v zadávacích podmínkách vypracovat také individuální práci na téma „Východiska a možnosti dalšího rozvoje Televizního studia Brno“ resp. „Východiska a možnosti dalšího rozvoje Televizního studia Ostrava.“

Ředitelé televizních studií odpovídají za práci útvarů studií, za ekonomickou, technickou, provozní a správní činnost a spolupracují s ostatními úseky ČT. Jsou odpovědní generálnímu řediteli České televize.

Tomáš Šiřina je ředitelem ostravského studia od června roku 2013. „Za dobu mého více než šestiletého působení se nám podařilo pevně začlenit ostravské studio do systému výroby a dramaturgické práce České televize. A natočit mnoho ceněných pořadů a filmů. České lvy získaly seriály Dabing Street a Spravedlnost a hned několik celosvětových festivalových cen posbíral náš koprodukční film Učitelka. Na České lvy je aktuálně nominován i snímek Staříci. Jsem rád, že jsem i svým osobním vkladem mohl přispět k úspěchům České televize,“ komentuje své působení Tomáš Šiřina. Nový ředitel ostravského studia by se měl ujmout funkce k 1. dubnu tohoto roku, se čtyřletým mandátem. 

Brněnské studio vede od roku 2014 Jan Souček, jemuž vyprší smlouva v červnu. Nový ředitel by tak měl nastoupit k 1. červenci 2020, jeho mandát bude rovněž čtyřletý.

Brněnské televizní studio je nejmodernějším českotelevizním areálem. V říjnu 2016 se z centra Brna, kde sídlilo od roku 1961, přestěhovalo do zcela nového objektu v Líšni. Zaměstnává 250 lidí. Historicky prvním pořadem, kterým brněnské studio zahájilo 6. července 1961 své vysílání, byl zábavný pořad Sedmikrásky nad Brnem. Do povědomí diváků se z tvorby studia výrazně zapsaly zejména Četnické humoresky, z nejnovějších projektů pak třeba seriál Jiřího Stracha Labyrint, filmy Můj strýček Archimedes či Zlatý podraz, dokumentární série Magické hlubiny a Krajinou vína nebo dosud poslední štědrovečerní pohádka Princezna a půl království.

Počátek historie ostravského televizního studia se váže k výstavbě nového televizního vysílače v Ostravě-Hošťálkovicích v roce 1955. První vysílání z Ostravy se uskutečnilo ve stejném roce na Silvestra. Ostravské studio zaměstnává 248 lidí a jen loni připravilo 748 premiér. Velký divácký ohlas zaznamenal například seriál Strážmistr Topinka, dokumentární cyklus Infiltrace nebo dvoudílná kriminálka Stockholmský syndrom, uvedená letos v lednu. Na obrazovky se z tvorby studia aktuálně chystá třeba nový cyklus České tajemno.

Podmínky účasti ve vypsaných výběrových řízeních jsou k dispozici zde: https://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/vyberova-rizeni-konkurzy/vyberova-rizeni/

Mohlo by vás také zajímat...

RONOV NAD DOUBRAVOU: V souvislosti s plánovaným dokončením celkových úprav náměstí se vedení města rozhodlo naplnit myšlenku pořízení sochy věnované svému nejslavnějšímu rodákovi. Ta se objevovala již od šedesátých let minulého století, kdy byla v Nečasově vile instalována obrazová galerie určená nejen pro díla Chittussiho, ale i dalších malířů Železných hor.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři, Památky
Co se děje
25.04.2024

ČR-PRAHA: Hlavním cílem předloženého návrhu je především zavést do právního řádu České republiky institut statusu umělce. Děje se tak prostřednictvím novelizace zákona č. 203/2006 Sb. o některých druzích podpory kultury. Za tímto účelem novela zřizuje nový registr umělců, který povede Ministerstvo kultury. Status umělce se stane nástrojem možné finanční podpory pro umělce, kteří mají na trhu práce mnohdy velmi specifické postavení.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Co se děje
25.04.2024

LIBEREC: Pro Liberec je Botanická zahrada nejen turistickou atrakcí, ale významným vědeckým botanickým centrem. Známost zahrady zvyšuje schopnost vědecká aktivita mezinárodních botanických konferencí, výměna teoretických znalostí přírody a také významná přednášková tvorba.

Liberecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
25.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024