neděle
16. června 2019
Svátek slaví: Zbyněk
Ponk
© zdroj: archiv kapelyBrněnské cimbálové trio Ponk konečně pokřtí nové album Diedina

PRAHA: Brněnské cimbálové trio Ponk vydalo v závěru minulého roku své druhé album s názvem Diedina. Původně plánovaný únorový křest v klubu Jazz Dock byl kvůli nemoci odložen. Nyní Ponk oznamují nový termín křtu a všechny zvou do klubu Kaštan v pražském Břevnově. Album Diedina je více než zdatným nástupcem nadšeně přijatého debutu Postfolklor z roku 2015.

08.05.2019
20:00
Autor článku: 
TZ/ika

Album Diedina představí Ponk pražskému publiku v nové sestavě, kdy kontrabasistu Jakuba Nožičku nahradil Pavel Rajmic z Cymbelínu. O kvalitách nové sestavy se můžete přesvědčit naživo i vy…

Pražský křest proběhne 8. května od 20 hodin v klubu Kaštan, Bělohorská 150, Praha 6

Vstupenky na oba koncertní křty naleznete zde:

https://www.smsticket.cz/vstupenky/16547-ponk-krest-diedina

http://kastan.unijazz.cz/

Album Diedina vyšlo na nezávislém labelu Skywardsmusic 21.12.2018.

WEB:  www.ponktrio.cz

Facebook:  www.facebook.com/ponktrio

Youtube:  www.youtube.com/user/ponktrio

Soundcloud:  https://soundcloud.com/ponk-trio/sets/postfolklor

Spotify: https://open.spotify.com/album/4HvxnJcin4amDRwHcEbRSi?fbclid=IwAR3cBaUccoWXdIPy_n-fyYFmGxeMIKFQDA2XOE8bdFbpB_7hSGsDBfPP4xs

Instagram:  www.instagram.com/ponktrio

Itunes: https://itunes.apple.com/us/album/diedina/1446945325?app=apple%20music&ign-mpt=uo%3D4

Zdroj: Zdena Selingerová, PR

 

Mohlo by vás také zajímat...

BRNO: 1. 10. 2019 zahájí činnost nová česká platforma pro performativní umění sídlící v Brně s názvem Terén. Vzniká vedle renomovaných repertoárových divadel Husa na provázku a HaDivadlo jako třetí scéna brněnské městské organizace Centrum experimentálního divadla.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

OSTRAVA: Před budovou radnice na Prokešově náměstí stojí 790 květináčů s bylinkami a teplomilnými travinami. Jedná se o instalaci spojenou s akcí Landscape Festival Ostrava 2019, která se zaměřuje na krajinu, město a veřejný prostor.

Moravskoslezský kraj
Soutěže a festivaly, Živé umění
Co se děje
13.06.2019

ČR: Nejnovější román o událostech roku 1968 od autora bestselleru britského spisovatele Simona Mawera vychází jako audiokniha Pražské jaro v podání Roberta Hájka a Jana Teplého. Křest audioknihy za účasti režisérky a obou interpretů proběhl na veletrhu Svět knihy 2019.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
12.06.2019

PRAHA: Druhý cyklus klavírních recitálů s poetickým názvem Hybatelé rezonance přinese od září 2019 do května 2020 opět čtyři mimořádné koncerty v nádherném sále pražského Anežského kláštera. K nástroji C. Bechstein D282 s dokonale mistrovským zvukem usednou tentokrát Marek Kozák, Najponk, Miroslav Sekera a Karel Košárek. Cyklus se stal nástupcem dvouletého cyklu Saleema Ashkara Beethoven Residency, kde zaznělo v rámci osmi koncertů všech dvaatřicet Beethovenových mistrovských klavírních sonát, přičemž o úspěch prvních „hybatelů“ se zasloužili Tomáš Kačo, Beata Hlavenková, Jan Bartoš a Ivo Kahánek.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Živé umění
Co se děje
14.06.2019