pondělí
24. února 2020
svátek slaví Matěj
Houslová virtuózka violistka Gabriela Demeterová.
© Foto Zdeněk Vaiz.58. Hudební léto Hluboká nad Vltavou

Autor článku: 
mis

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU: Svým 58. ročníkem se Hudební léto Hluboká nad Vltavou řadí k nejstarším hudebním festivalům v ČR. Letos pořadatelé připravili pro milovníky hudby 14 festivalových koncertů a představení představujících pestrou žánrovou nabídku.

Většina koncertů se uskuteční v sále Alšovy jihočeské galerie na zámku v Hluboké nad Vltavou.

Na zahajovacím koncertu 23. července se posluchači setkají s mistrovstvím houslového virtuosa Václava Hudečka. Následovat bude varhanní koncert Petra Píši, který uvede Vivaldiho Čtvero ročních dob v kostele sv. Jana Nepomuckého. Dále se mohou návštěvníci festivalu těšit na klavírní koncert Veroniky Böhmové, koncert kapely Beatles Revival, kytarový koncert Lubomíra Brabce, Trio Symbioza, Spirituál kvintet, koncert mladých účastníků Mezinárodních hudebních kurzů v Nových Hradech či kapelu Abba Revival, která vystoupí na hlubockém náměstí.

O poslední srpnové neděli navštíví hlubocký festival Jiří Pavlica se svým Hradišťanem. Podruhé se posluchači setkají s Petrem Píšou v kostele sv. Jana Nepomuckého při klavírním koncertu, na němž interpret uvede Dvořákovy Slovanské tance. A bude následovat třetí setkání s Jiřím Píšou, tentokrát jako s dirigentem Jindřichohradeckého symfonického orchestru. Závěrečný koncert festivalu bude patřit české houslové virtuózce, violistce Gabriele Demeterové.

58. ročník Hudebního léta Hluboká nad Vltavou se uskuteční od 23. července do 20. září 2014.

Festival pořádají agentura Simfonie s.r.o. Hluboká nad Vltavou a Alšova jihočeská galerie Hluboká nad Vltavou. Generálním partnerem festivalu je Jaderná elektrárna Temelín, skupina ČEZ.

Program festivalu

Mohlo by vás také zajímat...

MĚLNÍK: V Mělníku v neděli voněly jitrnice, teklo pivo, zpívalo se a hrálo. I přes nepřízeň počasí se masopustního průvodu zúčastnilo přes 300 lidí.

Středočeský kraj
Děti a mládež, Lidová kultura, Senioři
Co se děje
24.02.2020

TŘINEC: Od konce ledna se proměnilo několik autobusových zastávek v Třinci ve výstavní plochy, na kterých jsou k vidění fotografie Dariny Kubikové a Tanasise. Výstava z cyklu Zastavení u umění nese název Enviromentální žal. Galerie města Třince v čele s kurátorkou Katarínou Klusovou tím reaguje na aktuální klimatické změny.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Ostatní
Co se děje
21.02.2020

HRADEC KRÁLOVÉ: Muzeum východních Čechv v Hradci Králové zve na dvě poslední komentované prohlídky výstavy Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole, které proběhnou 27. února a 18. března vždy od 16:30 hodin.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
21.02.2020

PODĚBRADY: „Když něco tvoříte, kreslíte, skládáte věci a podobně, kreativně používáte obě ruce, je to pro váš mozek velice příznivé,“ tvrdí americká lékařka Kelly Lambertová z univerzity v Richmondu. A dodává, že pokud něco děláme rukama, ovlivňuje to náš mozek, jak bychom brali léky na uklidnění a navíc nám výsledek naší práce přináší mimořádné uspokojení.

Středočeský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Handicap, Senioři, Soutěže a festivaly
Co se děje
24.02.2020