sobota
16. listopadu 2019
Svátek slaví: Otmar
Houslová virtuózka violistka Gabriela Demeterová.
© Foto Zdeněk Vaiz.58. Hudební léto Hluboká nad Vltavou

Autor článku: 
mis

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU: Svým 58. ročníkem se Hudební léto Hluboká nad Vltavou řadí k nejstarším hudebním festivalům v ČR. Letos pořadatelé připravili pro milovníky hudby 14 festivalových koncertů a představení představujících pestrou žánrovou nabídku.

Většina koncertů se uskuteční v sále Alšovy jihočeské galerie na zámku v Hluboké nad Vltavou.

Na zahajovacím koncertu 23. července se posluchači setkají s mistrovstvím houslového virtuosa Václava Hudečka. Následovat bude varhanní koncert Petra Píši, který uvede Vivaldiho Čtvero ročních dob v kostele sv. Jana Nepomuckého. Dále se mohou návštěvníci festivalu těšit na klavírní koncert Veroniky Böhmové, koncert kapely Beatles Revival, kytarový koncert Lubomíra Brabce, Trio Symbioza, Spirituál kvintet, koncert mladých účastníků Mezinárodních hudebních kurzů v Nových Hradech či kapelu Abba Revival, která vystoupí na hlubockém náměstí.

O poslední srpnové neděli navštíví hlubocký festival Jiří Pavlica se svým Hradišťanem. Podruhé se posluchači setkají s Petrem Píšou v kostele sv. Jana Nepomuckého při klavírním koncertu, na němž interpret uvede Dvořákovy Slovanské tance. A bude následovat třetí setkání s Jiřím Píšou, tentokrát jako s dirigentem Jindřichohradeckého symfonického orchestru. Závěrečný koncert festivalu bude patřit české houslové virtuózce, violistce Gabriele Demeterové.

58. ročník Hudebního léta Hluboká nad Vltavou se uskuteční od 23. července do 20. září 2014.

Festival pořádají agentura Simfonie s.r.o. Hluboká nad Vltavou a Alšova jihočeská galerie Hluboká nad Vltavou. Generálním partnerem festivalu je Jaderná elektrárna Temelín, skupina ČEZ.

Program festivalu

Mohlo by vás také zajímat...

ČELÁKOVICE: V sobotu 9. listopadu 2019 se v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Čelákovicích uskutečnil koncert Tria barokní hudby. Komorní produkce střídaly sólové varhanní skladby čelákovického skladatele Jana Zacha (1713  - 1775) a dalších komponistů, kteří se ve svých skladbách jeho hudebními tématy inspirovali. Badatelské úsilí Tomáše Thona v tomto směru je shrnuto v titulu Varhanní skladby Jana Zacha (Artthon, 2019). Koncert se konal u slavnostní příležitosti jeho vydání.

Středočeský kraj
Památky, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ČR: Kompilace největších hitů Marie Rottrové Všechno nejlepší..., která původně vyšla na podzim roku 2003, patří mezi prodejem vůbec nejúspěšnější CD tituly v novodobé historii Supraphonu. Sestava dvanácti písniček, limitovaná stopáží LP záznamu, nyní vychází také na vinylu, tradičním zvukovém formátu této hudbě velmi slušícímu. Skladby si vybrala, doplnila a také seřadila paní Marie sama.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
15.11.2019

ČR: Po úspěšném albu Čtyřicítka, které zpěvačka Lenka Nová vydala před třemi lety spolu s textařem Michalem Horáčkem, chystá novinku nazvanou Dopisy. Album inspirované skutečnými dopisy jejích fanoušků vyjde na jaře roku 2020, nicméně už nyní desku předznamenává první singl s názvem Adresa: Nebe.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Živé umění
Co se děje
15.11.2019

ZLÍN: Největší současná osobnost v oboru dramaturgie a scenáristiky, Australanka Linda Aronson, zavítala ve dnech 2.–7. listopadu do Zlína. Světová expertka, která ve své praxi běžně spolupracuje s oscarovými tvůrci, přijela na pozvání ateliéru Audiovizuální tvorba UTB. Pro jeho studenty navíc připravila sérii odborných workshopů. Co na zlínské začínající tvůrce říká? „Měli by se méně stydět. Jsou velmi talentovaní.“    

Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
12.11.2019