úterý
18. června 2024
svátek slaví Milan
Plakát k akci
© Zdroj: www.14-15.czZlínský KTIC zve 26. října na Týden turistických informačních center ČR

ZLÍN: Krajské turistické informační centrum (dále KTIC), které vzniklo nově ve Zlíně v květnu letošního roku, se poprvé zúčastní akce Týden turistických informačních center ČR. Tu vyhlašuje Asociace turistických informačních center České republiky. Poslední ročník se konal v roce 2019, kdy se zapojilo téměř 180 infocenter. Zlínský KTIC oslaví tento den v úterý 26. října.

26.10.2021
Autor článku: 
Petra Štrofová/ika

„Smyslem akce je představit činnost informačních center široké veřejnosti. Jejich funkce je nezastupitelná. Turisté i místní obyvatelé v nich hledají informace a inspiraci k výletům, zajímají se o kulturní dění a atraktivity v okolí. Infocentra představují určitou tradici a místo, kde zájemci obdrží potřebné informace. K vyhlášenému svátku informačních center jsme se nadšeně připojili a těšíme se na všechny návštěvníky“ představila plánovanou akci Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, p.o.

Týden turistických informačních center ČR je pořádán v návaznosti na Světový den pro rozvoj informací. Ten vznikl z popudu OSN roku 1972 a má připomínat důležitost informací pro naše rozhodování, náš život. V dnešní době už má lidstvo přístup k mnoha informacím prostřednictvím internetu a sdělovacích prostředků. Přesto patří i tradiční tištěné materiály a především mluvené slovo, jako základní způsob komunikace, k nepostradatelným formám poskytování informací.

„Turistická informační centra poskytují široké spektrum informací a služeb pro návštěvníky, jejich přidanou hodnotou je lidský kontakt a přímá osobní komunikace, což je v dnešní době mimořádně důležité,“ připomenula krajská radní pro kulturu a školství Zuzana Fišerová. „Místní pracovníci a pracovnice jsou schopni návštěvníkům různého věku pomoci s vyhledáváním informací v českém i cizím jazyce, s jejich tříděním atd. Přispívají tak ke vzdělávání, podpoře kulturních aktivit i ke zkvalitňování využití volného času nás všech“ dodala paní Fišerová.

Akce se koná od 8 do 18 hodin a KTIC, tedy nové Krajské turistické informační centrum, najdou zájemci ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU v přízemí 14. budovy.

www.14-15.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ZAHRANIČÍ: Ve dnech 9. až 15. června se ve francouzském Annecy uskutečnil největší festival animovaných filmů na světě. Výrazné české zastoupení měla producentská společnost Maurfilm s pěti snímky, která si odnáší ocenění hned tří krátkometrážních snímků: Cena publika pro krátký film – Hurikán; Cena mladého publika – Ahoj léto; a Cena za nejlepší původní hudbu pro krátký film – Joko.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
Co se děje
18.06.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Festival Rock for People uzavřel své brány po čtyřech dnech nabitého programu, který vidělo v hradeckém Parku 360 přes 40 tisíc návštěvníků. Prvnímu večeru vévodili The Prodigy, kteří svou smrští laserů zasypali roztančený dav. Druhý den patřil punkovým legendám The Offspring, kteří již 40 let baví fanoušky po celém světě.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2024

PLZEŇ: V neděli 16. června se uzavřel pětidenní maratón špičkových loutkářských inscenací od nás i ze zahraničí. 35. ročník festivalu Skupova Plzeň přivítal od 12. do 16. června na 7000 diváků, kteří si užívali rozmanitou nabídku představení, workshopů, koncertů a dalších akcí. Bienále Skupova Plzeň je především bilanční přehlídkou českých a slovenských profesionálních loutkářů. Odborná porota posuzovala 19 vybraných inscenací, mezi jejich tvůrce rozdělila celkem 11 cen a jedno čestné uznání. Nejvíc jich získala inscenace Divadla Drak a Bábkového divadla Bratislava s názvem „Zapsaný spolek českých a slovenských loutkářů uvádí: Kašpárek a zbojník“. Bohatý doprovodný program festivalu představil mimo jiné unikátní fokus na loutkářské umění Koreje, Indonésie nebo Tchaj-wanu a také velký open air program Loutková Doubravka u Skupovy Plzně.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2024

PLZEŇ: Doprovodná publikace, kterou vydala Západočeská galerie v Plzni s nakladatelstvím Artefactum k výstavě „…a viděl jsem nové nebe a novou zemi…“ Apokalypsa a  umění v českých zemích, si ze slavnostního vyhlášení soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2023 odnesla nejvyšší ocenění v kategorii Katalogy. Odborná porota ocenila originální výtvarné zpracování grafiček Adély Svobodové a Terezy Hejmové.

Celá ČR, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2024