<p>PRAHA: Taneční ikona Joshua Pelatzky, americký tanečník, pedagog a choreograf, hvězda světového formátu bude prezentovat své umění a specifický přistup k tanci v sále tanečního studia Contemporary v Národním domě na Vinohradech v Praze.</p> <p>Mistrovské workshopy Joshui Pelatzkyho jsou sestavené z mixu baletu, jazz dance a hiphopu, technické pasáže střídá relaxace, stylům odpovídá vybraná hudba, vládne příjemná, uvolněná atmosféra…</p> <p>Workshopy s Joshuou Pelatzkym v Contemporary jsou otevřeny každému, kdo má alespoň minimální zkušenosti s tancem. Jedna z lekcí je určena i dětem. Joshua Pelatzky do Prahy přiveze aktuální taneční trendy z New Yorku, kde žije a pracuje.</p> <p> Joshua Pelatzky tančí od dětství, v 15 letech se stal členem skupiny Bruce Wood Modern Dance Company, pak přišla studia ve známé Alvin Ailey school v New Yorku. O několik let později byl vybrán na prestižní The Broadway Theatre Project v Tampě, na jehož základě získal angažmá v Ballet Magnificat! a na slavné newyorské Broadwayi v muzikálech The Music Man, Bye Bye Birdie a Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat. Joshuův talent a invenci oceňují nejen diváci, ale také odborníci, není divu, že z udílení Amerických tanečních cen si odnesl cenu Mladý choreograf roku a Choreograf roku. Joshua je žádaným lektorem, například v loňském roce vyučoval na několika místech v Japonsku, Francii nebo Izraeli. </p> <p> Workshopy se uskuteční v sále tanečního studia Contemporary v Národním domě na Vinohradech v Praze od 5. do 12. prosince 2012.</p> <p> Workshopy s Joshuou Pelatzkym pořádá Contemporary – prostor pro tanec o.s.</p> <p> Rozpis lekcí a další informace v přiložené tiskové zprávě.</p>
ČR: Nakladatelství Galén právě vydalo knihu unikátní zpovědi dvou žen, které prožily část svého života se stejným narcistickým partnerem. Jejich příběhy doplňují autentická vyprávění dalších dvanácti žen, jež rovněž prošly zkušeností domácího násilí. Příběhy plné bolesti, strachu o děti a bezmoci v souvislosti s prokazováním psychického násilí se rozhodně nečtou lehce, ale mohou čtenáře varovat a zároveň jim pomoci.
ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Jana Tomšů ze spolku Zlínský zvěřinec.
Program u mostu se pro tento týden ruší. Venkovní část akce chceme přesunout na pokud možno co nejbližší termín.