neděle
21. dubna 2024
svátek slaví Alexandra
Ilustrační snímek
© Archiv pořadateleVolarský sekáč 2023 - Spolek EKOCENTRUM U Nás Volary pořádá tradiční závod v ručním kosení

02.07.2023
09:00

VOLARY: Jako každý rok, letos už po patnácté, vás zveme na soutěž v tradičním ručním kosení Volarský sekáč. Mimořádně letos v nezvyklém termínu, což je dáno tím, že 1. 7. v rámci Dne národního parku Šumava https://www.npsumava.cz/…va/ pořádá Spolek sekáčů a kosců ČR Klostermannovo sečení při příležitosti 100. výročí úmrtí šumavského spisovatele. Když už na Šumavu přijedou sekáči z Orlických hor a odjinud zdaleka, tak je škoda je poslat zase zpátky s tím, že za týden pojedou na Šumavu znovu na Sekáče. Takže příští rok by se Sekáč vrátil do tradičního termínu – druhá sobota v červenci, ale letos jsme usoudili, že změna termínu bude nejlepší řešení celé situace. Letos se opět bude síct první tráva, jaro bylo velmi studené, a když se kouknu z okna, v tuhle chvíli toho ke kosení není moc.

Moc se na Váš těšíme. Tak neváhejte, přijeďte, a pokud tu budete i v sobotu, je šance v sobotu večer posedět u ohně ve Volarech.

Za všechny organizátory srdečně zdraví

Ivoš Stehlík

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi oceněnými je kardinál Dominik Duka, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a laureáti z oblasti sportu, školství, vědy i umění. In memoriam získal Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně uznávaný zoolog a „Legenda Krkonoš“ Jiří Flousek.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
18.04.2024

ČR: Tradice oslav české hudby se v letech zakončených čtyřkou koná pravidelně už od roku 1924. Jejím cílem je připomenout význam českých skladatelů a interpretů pro domácí i zahraniční kulturní prostředí.

Celá ČR, zahraničí
Hudba, Památky, Soutěže a festivaly
EDITORIAL
17.04.2024

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na své 98. schůzi schválila návrh zákona o státní památkové péči, který je dílčí technickou novelou a upravuje zejména dvě oblasti.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky
Co se děje
17.04.2024

ČR: Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje v Divadle v Celetné a v komorním prostoru Klubovna v Jindřišské ulici. V letošním roce se Spolek Kašpar ve spolupráci s Divadlem v Celetné, Klubovnou a Rádiem Kašpar rozhodl vypsat první ročník anonymní dramatické soutěže KAŠPAR.DRAMATIK o nejlepší původní divadelní hru na téma „STRACHY / OHROŽENÍ“.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.04.2024