neděle
3. března 2024
svátek slaví Kamil
Natáčení Sex O’Clock v Památníku T. Bati
© Foto: cinebonbon, Autor: Eva Babincová PlutováV Památníku Tomáše Bati se natáčel seriál Sex O’Clock

ZLÍN: Památník Tomáše Bati se 6. února proměnil ve filmovou lokaci. Místo si pro svůj projekt vybrali režiséři Karolína Zalabáková a Jan Bártek, kteří ve Zlíně od ledna natáčí druhou řadu komediálního seriálu Sex O’Clock pro Voyo. Památník si v seriálu zahrál sám sebe.

Autor článku: 
Magdaléna Hladká

Láska k člověku o generaci staršímu, sex v každém věku, nekonečné dospívání… To vše se řeší v nové sérii úspěšného seriálu Sex O’Clock autorů Karolíny Zalabákové a Matěje Randára, který natáčí pro Voyo. Jak se tato témata pojí s pietní architektonickou památkou?

„Zlín milujeme, nejužší autorský tým se ve Zlíně narodil. Chceme ukázat, že jeho slavná minulost, éra Tomáše a Jana Antonína Bati, není záležitostí dějepisu. Souvisí s dneškem, ovlivňuje nás, a proto na ni navazujeme, uvedla scenáristka a režisérka Karolína Zalabáková. Tvůrci si Památník vybrali nejen kvůli jeho unikátní architektonické a vizuální podobě. „Pro mne osobně je to zásadní dominanta Zlína. Do děje Památník zapouštíme organicky – nebude jen kulisou, ale skutečnou součástí příběhu. Jeden z hlavních hrdinů – David Doubek, ztvárněný Tomem Seanem Pšeničkou – tady v seriálu brigádničí jako průvodce, vysvětlil producent Lukáš Gargulák.

Štáb strávil v interiéru Památníku celkem 12 hodin. Na place se přitom objevil výrazný herec nastupující generace Tomas Sean Pšenička a slovenská hvězda Jana Kovalčiková. Co přesně ve scéně zasazené do Památníku odehráli, už producent neprozradil. Chce diváky překvapit. Věří, že druhá řada seriálu o zkáze na první pohled zcela tradiční rodiny bude neméně úspěšná jako ta první, oceněná na 55. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana v Ostrově.

Pro Památník Tomáše Bati nešlo o první filmovou zkušenost. Kulturní památka se od svého zpřístupnění v roce 2019 objevila například v dokumentech České televize Zlínský klenot a Zlín – město v Zahradách. V roce 2020 prostor zaujal holandskou produkci, která v interiéru natočila finálové kolo populární rodinné televizní soutěže Wie is de Mol. Diváckou úspěšnost zaznamenal v neposlední řadě celovečerní snímek Úsvit, jehož tvůrci měli Památník pronajatý po dobu tří natáčecích dnů.

Proč je Zlín pro filmaře atraktivní? „Kromě toho, že nabízíme zajímavé lokace, jsme členem projektu ‚Filmová obec. To znamená, že štábům poskytujeme zvýhodněné podmínky pro natáčení. Nad rámec toho podporujeme i samotnou filmovou tvorbu prostřednictvím filmového fondu,popsala náměstkyně primátora města Zlína Martina Hladíková. Že jde o kooperaci oboustranně výhodnou, potvrdila i vedoucí Památníku Magdaléna Hladká: „Spolupráce s filmaři nám umožňuje oslovit širší publikum. Řada turistů se při návštěvě Památníku na jednotlivé filmy odvolává.

www.pamatnikbata.eu

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: SKIP vyhlašuje již patnáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů s mottem S knížkou do života – životem s knihou.

Čtení je příjemná záliba, která nás doprovází po celý život a kterou můžeme sdílet se svými blízkými. Rodiče mají mnoho možností, jak číst svým dětem a jak ukazuje už šest let trvající projekt S knížkou do života (Bookstart), číst dětem můžeme od jejich narození. Jsme rádi, že v roce 2024 můžeme právě v Březnu – měsíci čtenářů připomenout a zhodnotit výsledky projektu S knížkou do života (Bookstart) a také si uvědomit, že knihy a knihovny doprovázejí své čtenáře od dětského věku po věk seniorský. Co kniha přináší našim čtenářům? Jsou rodiny, kde se čtenářství přenáší z generace na generaci a domácí knihovny jsou vítaným dědictvím? Jakou roli sehrávají v životě čtenářů veřejné knihovny? Snad nám letošní Březen – měsíc čtenářů přinese na naše otázky zajímavé odpovědi. SKIP pro letošní ročník Března – měsíce čtenářů vydal plakát, který vytvořila výtvarnice Denisa Fialová

http://www.skipcr.cz
 

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Ostatní, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
01.03.2024

ČR: Jedničkou nedělního hlavního vysílacího času se stal poosmé v řadě seriál Smysl pro tumor. Série inspirovaná reálným příběhem onkologického pacienta přilákala k obrazovkám průměrně 1,35 milionu diváků s podílem na sledovanosti 31,05 %. Zásah celé série se vyšplhal na 2,97 milionu. Nadprůměrných výsledků dosáhl pořad i v hodnocení spokojenosti, originality a zaujetí.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
01.03.2024

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Centrum uměleckých aktivit připravuje i v letošním roce oblíbenou akci Den otevřených ateliérů (DOA). Letošní 12. ročník se bude odehrávat o víkendu 15.-16. června v celém Královéhradeckém kraji. Přihlásit se mohou umělci, kreativci a řemeslníci, kteří chtějí návštěvníkům otevřít svoje dílny, galerie a další prostory. Uzávěrka přihlášek je 7. března 2024.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.03.2024

PRAHA: Botanická zahrada hl. m. Prahy dlouhodobě nabízí vzdělávací programy pro školy. Jedná se o komentované prohlídky s průvodcem, výukové programy nebo workshopy v laboratorní učebně. Všechny tyto aktivity probíhají výlučně v areálu zahrady. Nově si botanická zahrada připravila projekt Botanická zahrada na cestách, kdy botaniku a svět rostlin představuje žákům základních škol přímo v jejich třídách. Pestrý program žákům mimo jiné vysvětlí, jaký je rozdíl mezi botanickou zahradou a parkem. Hravou formou je seznámí s posláním botanické zahrady a ukáže, že botanika a studium rostlin nejsou žádná nuda. Žáci tak poznávají svět rostlin všemi smysly a proniknou pomocí mikroskopů až na úroveň buněk. V současné době probíhá pilotní fáze, botanická zahrada bude program nabízet v zimním období. Roadshow podporuje generální partner, značka Hyundai, a Magistrát hl. m. Prahy.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
01.03.2024