neděle
3. prosince 2023
svátek slaví Svatoslav
Konverzace
© Natali SantiniV Berouně hvězdně zazáří umělkyně Natali Santini

BEROUN: Městská knihovna Beroun bude ve svých galerijních prostorách hostit neobyčejný výstavní projekt digitálních ilustrací. Natali Santini – Hvězdná záře. Tak zní název expozice jedné z výrazných představitelek současné generace nastupujících umělců, jejímž cílem je představit veřejnosti tvorbu této autorky z posledních tří let.

od 01.11.2023 do 30.11.2023
Autor článku: 
Martin Knopp

Jednotícím prvkem všech prezentovaných prací je čistý a unikátní styl, který citlivě kombinuje realismus s grafickými prvky a zároveň klade důraz na kontrast a barevnou harmonii. Pomocí různých vizuálních příběhů vytváří tato umělkyně zajímavé výtvarné kompozice, a to vždy ze svého úhlu pohledu na svět. Ústředními postavami výstavy jsou dívky, které prožívají celou škálu emocí, a to od odhodlání, naděje a odvahy, až po osamělost, strach a zoufalství.

Natali žije v Praze, kde má také svůj umělecký ateliér. Je nejenom nepřehlédnutelnou výtvarnicí, ale současně také výrazně talentovanou sopranistkou a opakovaně oceňovanou básnířkou.

„Už od dětství jsem se ráda vyjadřovala pomocí pastelek, štětců a barev, nyní je mým hlavním nástrojem grafický tablet,“ říká Natali a dodává: „Mým záměrem je navázat dialog s diváky této výstavy, pomoci jim poodhalit různá skrytá zákoutí světa a obohatit je myšlenkovým poselstvím či estetickou hodnotou mých děl.“

Přijďte se sami přesvědčit o nesporném talentu této mimořádné osobnosti a nechte se inspirovat výrazně barvitými tóny jejího originálního uměleckého rukopisu, který je plný silných emocí a vyznačuje se obrovskou vnitřní dynamikou.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne za přítomnosti autorky 1. listopadu 2023 od 17:00 do 18:00 hodin v Městské knihovně Beroun.

Výstava bude volně přístupná až do 30. listopadu 2023 v běžné otevírací době knihovny.


www.natalisantini.com


Sociální média:

FB: facebook.com/NataliSantiniArt
X:  twitter.com/santininatali
IG: instagram.com/natalisantini
YTwww.youtube.com/@natalisantini

Mohlo by vás také zajímat...

BOHUMÍN: "Maryšku jsme založili jako literárně - dramatický klub. Spektrum působnosti sdružení se ale postupem let rozšířilo do nejrůznějších oblastí (besedy, literární večery, přednášky, výstavy, multižánrové akce a festivaly, autorská tvorba, filmový klub apod.)," uvádí na svém webu členky bohumínského spolku Maryška. Představujeme jeho aktuální aktivity v závěru letošního a začátkem příštího roku.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Lidová kultura, Ostatní
Co se děje
01.12.2023

ZLÍN: V pátek 24. listopadu proběhlo v pražském Rudolfinu slavnostní předávání cen prestižní soutěže „Stavba roku“. Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, které obdrželo od jeho pořadatelů pozvání, zde zastupoval jeho ředitel Pavel Hrubec.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.12.2023

ČR: Charitativní díl soutěže StarDance, který Česká televize odvysílala v sobotu 25. listopadu se postaral o absolutní rekord ze všech odvysílaných charitativních dílů pořadu. Celková vybraná suma pro Centrum Paraple činí 25 174 220 Kč. Slavnostního předání šeku se v silném zastoupení zúčastnily osobnosti spojené s pořadem StarDance a zástupci Centra Paraple. Za Českou televizi šek předala vedoucí komunikace a korporátního partnerství Jana Mrákotová.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
30.11.2023

OSTRAVA: Během uplynulého víkendu byly v moravskoslezské metropoli zahájeny tradiční vánoční trhy. Konaly se také první dvě komentované prohlídky, na kterých se návštěvníci dozvěděli, jak vypadaly svátky ve staré Ostravě.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
28.11.2023