čtvrtek
25. července 2024
svátek slaví Jakub
Konverzace
© Natali SantiniV Berouně hvězdně zazáří umělkyně Natali Santini

BEROUN: Městská knihovna Beroun bude ve svých galerijních prostorách hostit neobyčejný výstavní projekt digitálních ilustrací. Natali Santini – Hvězdná záře. Tak zní název expozice jedné z výrazných představitelek současné generace nastupujících umělců, jejímž cílem je představit veřejnosti tvorbu této autorky z posledních tří let.

od 01.11.2023 do 30.11.2023
Autor článku: 
Martin Knopp

Jednotícím prvkem všech prezentovaných prací je čistý a unikátní styl, který citlivě kombinuje realismus s grafickými prvky a zároveň klade důraz na kontrast a barevnou harmonii. Pomocí různých vizuálních příběhů vytváří tato umělkyně zajímavé výtvarné kompozice, a to vždy ze svého úhlu pohledu na svět. Ústředními postavami výstavy jsou dívky, které prožívají celou škálu emocí, a to od odhodlání, naděje a odvahy, až po osamělost, strach a zoufalství.

Natali žije v Praze, kde má také svůj umělecký ateliér. Je nejenom nepřehlédnutelnou výtvarnicí, ale současně také výrazně talentovanou sopranistkou a opakovaně oceňovanou básnířkou.

„Už od dětství jsem se ráda vyjadřovala pomocí pastelek, štětců a barev, nyní je mým hlavním nástrojem grafický tablet,“ říká Natali a dodává: „Mým záměrem je navázat dialog s diváky této výstavy, pomoci jim poodhalit různá skrytá zákoutí světa a obohatit je myšlenkovým poselstvím či estetickou hodnotou mých děl.“

Přijďte se sami přesvědčit o nesporném talentu této mimořádné osobnosti a nechte se inspirovat výrazně barvitými tóny jejího originálního uměleckého rukopisu, který je plný silných emocí a vyznačuje se obrovskou vnitřní dynamikou.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne za přítomnosti autorky 1. listopadu 2023 od 17:00 do 18:00 hodin v Městské knihovně Beroun.

Výstava bude volně přístupná až do 30. listopadu 2023 v běžné otevírací době knihovny.


www.natalisantini.com


Sociální média:

FB: facebook.com/NataliSantiniArt
X:  twitter.com/santininatali
IG: instagram.com/natalisantini
YTwww.youtube.com/@natalisantini

Mohlo by vás také zajímat...

ČESKÝ TĚŠÍN: Vyšla nová publikaci našeho kolegy historika Mgr. Martina Krůla, Ph.D., s názvem PORTA SILESIAE. JABLUNKOVSKÉ ŠANCE – RANĚ NOVOVĚKÝ FORTIFIKAČNÍ SYSTÉM NA POMEZÍ SLEZSKA, UHER A POLSKA.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
23.07.2024

ČR: V zásadních chvílích pro Československo a Česko jsme se vždy shromažďovali na Václavském náměstí pod monumentální sochou sv. Václava, obklopeného patrony české země. Svátek 1. máje symbolizuje zase pro Pražany socha Karla Hynka Máchy na Petříně. Obě sochy jsou dílem Josefa Václava Myslbeka (1848–1922), a ještě mnoho dalších – například mohutná sousoší na Vyšehradě inspirovaná postavami z naší nejstarší historie. Co víme o jejich autorovi? Nejvíce si cenil druhého místa na pařížském Salonu za dílo Krucifix, které se nedávno stalo středem pozornosti nejen na pražské AVU, kde už přes 100 let visí jeho další odlitek, a kterou Myslbek spoluzakládal.

Milada Myslbeková, pravnučka zakladatele moderního českého sochařství, se už loni rozhodla připomenout svého slavného předka velkou výstavou. Proběhla v Praze v Obecním domě a byl to docela husarský kousek, protože jinak se podobnou činností nikdy nezabývala. Ale podařilo se a energické dámě se splnil sen, o kterém si teď vyprávíme, a který by měl mít i pokračování. Vždyť Josef Václav Myslbek je zakladatelem českého moderního sochařství a jako takový by měl mít pevné místo v naší národní paměti. Je to ale tak?

 

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní, Památky
Články a komentáře
24.07.2024

PRAHA: Galerie kritiků musí po prázdninách skončit v prostorách pražského paláce Adria, kde sídlí přes 20 let. Nynější provozovatel galerie, Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, prohrál soutěž, kterou vypsal správce budovy Trade Centre Praha (TCP) po problémech s placením nájemného. ČTK to sdělil zástupce správce Ondřej Šrámek. Předsedkyně sdružení Vlasta Čiháková Noshiro uvedla, že se obrátila na radu hlavního města a primátora, aby zhodnotili regulérnost soutěže. Soutěž vyhrála s nabídkou společnost Art of All, která provozuje on-line galerii Original Gallery. Jednatel Art of All Marcel Sítník uvedl, že v paláci Adria bude její kamenná pobočka. Budova patří magistrátu, pro který ji spravuje TCP.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři
Co se děje
22.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Platforma Terén se vydává na téměř měsíční (22. 7. – 19. 8. 2024) zahraniční touring s loutkovou inscenací Návštěva. Kromě hlavního města Soulu ji uvede i v dalších menších městech jako Gwangju nebo Jeonju. Autoři Návštěvy, Robert Smolík a Veronika Vlková, představí tamějšímu publiku a odborné veřejnosti české loutkové divadlo i výtvarné umění. Hostování bude doplněno o doprovodné programy v podobě workshopů, přednášek a diskusí. Program probíhá v rámci projektu PerformCzech, který s podporou Národního plánu obnovy organizuje Institut umění – Divadelní ústav.

zahraničí
Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2024