neděle
21. dubna 2024
svátek slaví Alexandra
Banner
© Archiv pořadateleTZ CUAHK: Centrum uměleckých aktivit přijímá přihlášky na Dny otevřených ateliérů

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Centrum uměleckých aktivit připravuje i v letošním roce oblíbenou akci Den otevřených ateliérů (DOA). Letošní 12. ročník se bude odehrávat o víkendu 15.-16. června v celém Královéhradeckém kraji. Přihlásit se mohou umělci, kreativci a řemeslníci, kteří chtějí návštěvníkům otevřít svoje dílny, galerie a další prostory. Uzávěrka přihlášek je 7. března 2024.

Autor článku: 
Ilona Mach

 „I pro letošní rok jsme vyzvali řadu subjektů a jednotlivých výtvarníků v kraji, aby se opět zapojili a otevřeli své dílny. Novinkou letošního ročníku bude slavnostní zahájení v předvečer celého víkendu, a to v pátek 14. června v Luxfer Open Space v České Skalici. Usilujeme o to, aby se umělci a řemeslníci mohli navzájem potkat a tzv. sesíťovat. V letošním roce také spatří světlo světa samostatné webové stránky projektu. Ty budou fungovat i jako databáze umělců a umělkyň po celý rok,“ shrnuje plány na letošní ročník DOA ředitelka Centra uměleckých aktivit Martina Erbsová.

Dny otevřených ateliérů jsou skvělou příležitostí vyrazit třeba na rodinný výlet. V minulém roce bylo do DOA zapojeno kolem padesátky míst v celém regionu.
Spousta z pravidelných účastníků vyjíždí o víkendu na kole po Labské stezce. Na její trase mohou navštívit např. kovárnu, sochařský ateliér nebo Divokolárnu v Josefově. Výlet vlakem si mohou naplánovat návštěvníci ateliérů a dílen v Hořicích a Jičíně, pohodlně ale dojedou zájemci i do Rychnova, Náchoda nebo Trutnova.

V Hradci Králové je v rámci Dne otevřených ateliérů pravidelně otevřeno kolem desítky míst, mezi nimiž nechybí galerie, ateliéry, ale i různé dílny a herny.

Letos pořádající Centrum uměleckých aktivit poprvé přizvalo k účasti na DOA také umělce a řemeslníky z polského pohraničí. První polskou vlaštovkou je Ateliér pana Medvěda (Szopa Pana Misia) v Szczawnie Zdroje.

Přihlášky k účasti na Dnu otevřených ateliérů mohou umělci, designeři a řemeslníci podávat ještě do 7. března prostřednictvím formuláře na stránkách https://www.doahk.cz/open-call/

Účast umělců i návštěvy veřejnosti jsou zdarma.

 

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi oceněnými je kardinál Dominik Duka, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a laureáti z oblasti sportu, školství, vědy i umění. In memoriam získal Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně uznávaný zoolog a „Legenda Krkonoš“ Jiří Flousek.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
18.04.2024

ČR: Tradice oslav české hudby se v letech zakončených čtyřkou koná pravidelně už od roku 1924. Jejím cílem je připomenout význam českých skladatelů a interpretů pro domácí i zahraniční kulturní prostředí.

Celá ČR, zahraničí
Hudba, Památky, Soutěže a festivaly
EDITORIAL
17.04.2024

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na své 98. schůzi schválila návrh zákona o státní památkové péči, který je dílčí technickou novelou a upravuje zejména dvě oblasti.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky
Co se děje
17.04.2024

ČR: Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje v Divadle v Celetné a v komorním prostoru Klubovna v Jindřišské ulici. V letošním roce se Spolek Kašpar ve spolupráci s Divadlem v Celetné, Klubovnou a Rádiem Kašpar rozhodl vypsat první ročník anonymní dramatické soutěže KAŠPAR.DRAMATIK o nejlepší původní divadelní hru na téma „STRACHY / OHROŽENÍ“.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.04.2024