pondělí
29. dubna 2024
svátek slaví Robert

Ústecký kraj

Ústecký kraj

Probouzení jara ve Skanzenu Horní Falce u města Nabburg × Bavorsko

HORNÍ FALCE/BAVORSKO: Pokud si naplánujete výlet do muzea v květnu 2024, rezervujte si nejlépe celé odpoledne. Louky jsou opět zelené, vše kvete a všude v areálu panuje čilý ruch... Při příjemné procházce jarní přírodou si můžete prohlédnout historické budovy, kterých zde máme více než padesát a na pastvinách se již pohybuje spousta zvířat a jejich letošní mláďata.

od 01.05.2024 do 20.05.2024
09:00 - 17:00
Autor článku: 
Petra Zeitler

V květnu pořádáme následující tématicky dny:

  • 1. květen se u muzejní hospůdky od 13 hodin bude stavět tradiční májka. To se ve skanzenu dělá zásadně ručně tzn. bez pomoci techniky. Ozdobený strom přiveze koňské spřežení na místo a kmen se pak mužskou silou staví. Pro potěšení návštěvníků bude vyhrávat dechovka z Nabburgu a kdo bude mít chuť, může si dopřát první májový taneček. Děti mohou následně vyrábět ve výtvarné dílničce motýlky z přírodních materiálů.
  • 5. května pozveme všechny milovníky zahrádkaření na Jarní trh s pestrým sortimentem sazeniček, květin a nejrůznějších zahradních dekorací. Bude se zde konat kurz roubování, burza přebytků ze zahrádek a pro děti máme na programu vyrábění dárků pro maminky.
  • 9. května se bude konat Divadelní den a ve skanzenu se představí hned několik souborů z Horní Falce. V kulise muzejních staveb uvidíte ukázky scének z nových repertoárů. Od hranic s ČR ze Schönsee to budou hry o pašerácích, z Oberviechtachu o legendárním Dr. Eisenbarthovi a z Neunburgu o husitských válkách.
  • 19. května je mezinárodní Den muzeí. Pozveme návštěvníky na expedici do přírody a následně do našeho hostince s pivnicí pod širým nebem. Zdejší pivo a  speciality rozhodně stojí za to ochutnat!
  •  20. května máme v Bavorsku svátek a navíc je Den mlýnů. Ve skanzenu je několik mlýnů na vodní pohon. Proto budou k dispozici naši průvodci, kteří podají informace v němčině o využití vodní energie v minulosti a o jejich výhodách a perspektivách v dnešní době.

Kromě těchto tématických dnů se budou v květnu konat také různé kurzy jako je mýdlovaření, kurz plstění, kovářský workshop, výtvarná dílna na mozaiky anebo oblíbený kurz sekání trávy kosou. Na kurzy se z důvodu omezeného počtu míst musí zájemci příhlásit. Ceny a podmínky jsou uvedené na našich webových stránkách.

 

Provoz: každý den od 9.00 – 18.00 h. (kromě pondělí – pokud není svátek)

Muzejní vstupenka dle ceníku

Parkovací místa jsou k dispozici zdarma

Veškeré informace o programu a provozu: www.freilandmuseum-oberpfalz.de

 

Expozicí Naši Němci s Janem Vondroušem

ÚSTÍ NAD LABEM: Komentovaná prohlídka expozice Naši Němci s důrazem na literární díla zde prezentovaná. Co spojuje díla Oráč a Smrt, Příběh lvice Elzy nebo Zámek? Pořádá Collegium Bohemicum.

Vstupné 100/50 Kč

18.04.2024
17:00
Autor článku: 
Muzeum města Ústí nad Labem

Muzeum čte dětem – Žabka nemá uši

ÚSTÍ NAD LABEM: Tentokrát si poslechneme básničku, písničku a pohádku o malé žabce, která si pořídila náušnice. Jenže žabka přece nemá uši! A jak ta žabka vlastně slyší? A jak se nám do toho všeho zamotala straka?

Interaktivní program doplněný o doprovodné aktivity a dílny je určen pro děti od 4 let.

Ilustrace: Petra Řezníčková Hauptová

Čte: Naďa Pažoutová (autorka textů)

18.04.2024
16:00
Autor článku: 
Muzeum města Ústí nad Labem

Kryštof Želínský ze Sebuzína

ÚSTÍ NAD LABEM: Přednáška historičky Jany Hubkové představí dramatickou životní dráhu jedné z nejvýznamnějších osobností Ústecka – místokancléře a nejvyššího mincmistra Království českého, který se za vlády Rudolfa II. uplatnil v nejvyšších státních úřadech. Pozornost bude věnována i kulturním a politickým poměrům na pražském císařském dvoře, které posléze ovlivnily život členů rodu Želínských ze Sebuzína i osud celého království.

Vstupné 50 Kč

17.04.2024
17:00
Autor článku: 
Muzeum města Ústí nad Labem

Vydejte se na architektonickou procházku do ulic Žatce

ŽATEC: Žatec a krajina žateckého chmele přibyly na seznam Světového dědictví UNESCO díky po staletí trvající tradici pěstování a zpracování chmele. Od dubna do října mají zájemci o žatecké stavební dědictví možnost vyrazit se spolkem A dál? “Pěškobusem napříč architekturou města”. 

Autor článku: 
Spolek A dál?

Procházky s výkladem se budou konat jednou měsíčně od dubna do října v režii zkušeného průvodcovského dua historičky umění Moniky Klímové a architektky Evy Sladké. “Rozhodli jsme se oprášit čtyři trasy, které již návštěvníci v minulosti absolvovali během festivalu Den architektury. Snažíme se tak vyhovět zájemcům, kteří proběhlé procházky nestihli a také obohatit nabídku aktivit cestovního ruchu,” vysvětluje Monika Klímová.

Každá ze čtyř tras je tematicky zaměřená na určitou stavební typologii a historický kontext. Poznat a objevit můžete žatecké vily, umění ve veřejném prostoru, areál bývalého Dreherova pivovaru a regionální styl českých Němců, tzv. Heimatstil. Součástí budou i populární návštěvy vybraných objektů.

"Pohybovat se budeme z větší části ve veřejném prostoru, trasy jsou bezbariérové, objekty pouze z části. Procházky se uskuteční za každého počasí,” doplňuje Eva Sladká.

Na konkrétní termín procházky je nutné si předem zakoupit vstupenku. Termíny procházek, rezervační systém a pokyny k platbě najdou zájemci na webových stránkách spolku. Skupiny od deseti osob si mohou domluvit procházku i individuálně, stačí napsat svůj požadavek do kontaktního formuláře na webu nebo na kterékoliv platformě sociálních sítí spolku A dál?.

www.adalprojekt.cz/peskobus

10. ročník Mladí ladí dětem: Oceňovaný jazzman Oran Etkin vystoupí v Praze, Ostravě a Litvínově s hravými koncerty pro nejmenší posluchače

PRAHA, OSTRAVA, LITVÍNOV: Již po desáté se do České republiky vrací interaktivní koncerty Timbalooloo v rámci projektu Mladí ladí dětem, opět s vynikajícím klarinetistou a spoludržitelem Ceny Grammy, Oranem Etkinem. Newyorský jazzman je zakladatelem hudební metody Timbalooloo, která nestaví na známých dětských písních, ale využívá například jazzové skladby Herbieho Hancocka, ale i africkou, brazilskou nebo indonéskou hudbu. První z koncertů se koná 27. března od 17 hodin v prostoru kulturní křižovatky Vzlet v Praze. Další zastávky budou v Ostravě 2. dubna v Klubu Parník a v Litvínově 9. dubna ve Schole Humanitas, oba koncerty začnou v 16:30 hodin. Vstupenky jsou k dispozici na GoOut.cz a další informace lze sledovat na sociálních sítích festivalu Mladí ladí jazz, pod který projekt Mladí ladí dětem spadá.

27.03.2024
Autor článku: 
Vladana Brouková

Metoda TIMBALOOLOO, se kterou se malí posluchači a jejich rodiče seznámí na koncertech, je postavena na hravosti, příbězích, hudbě, rytmu a emocích, které jsou blízké dětem od útlého věku. Díky této formě výuky si hravě osvojují základy hudebního a kulturního světového dědictví a zároveň mohou rozvinout svou vlastní osobnost a přirozenost. Díky hudebním lektorům osobně vyškolených Oranem Etkinem se daří aplikovat vzdělávací programy Timbalooloo v čím dál větším množství českých škol v rámci projektové výuky.

“Má desetiletá spolupráce s projektem Mladí ladí dětem na koncertech Timbalooloo  je pro mě jednou z nejhlubších zkušeností, jak daleko je možné s tímto netradičním přístupem k hudebnímu vzdělávání zajít. Vše začalo mou účastí na festivalu Mladí ladí jazz, pak pokračovalo malým turné, a postupně jsme zvětšovali počet zastávek v českých městech a přidali také workshop pro pedagogy a přeložili celou metodiku do češtiny. Jsem nadšený z hraní se svou československou kapelou, jsme opravdu na stejné vlně. Všem nám záleží na zážitku, který si odnesou naši dětští posluchači z koncertů. A také se snažíme na hudbu dívat jejich očima, a to nám i po deseti letech hraní přináší do vystupování svěžest a hravost. Kolem Timbalooloo se v Česku vytvořil oddaný tým, s nímž moc rád pracuji a který mě svými podněty dodává skvělou energii i inspiraci. Rád bych vyzdvihl zásluhy vedoucí projektu Kláry Břeňové, která s vizí interaktivních koncertů sama přišla a pak ji začala uskutečňovat. Jsem nesmírně vděčný, že se do Česka mohu pravidelně se svou metodou Timbalooloo vracet,” říká Oran Etkin.

“Poprvé jsem zpívala na českém tour s Oranem Etkinem v roce 2019. Byla jsem tehdy překvapená, že existuje ještě jiná možnost, jak mohou děti poznávat hudbu, než jen v povinných hodinách hudební výchovy ve škole. Na koncertech a při workshopech ráda pozoruji nadšení dětí. Je naplňující vidět, že je hudba tolik baví a že si ji užívají v roli velmi aktivních posluchačů a vlastně mnohdy i spolutvůrců. Timbalooloo podporuje bezprostřednost, která je dětem tolik vlastní. Mohou poznávat hudbu beze strachu. A v neposlední řadě jsem nadšená ze spolupráce s Oranem - je skvělý multiinstrumentalista a inspirativní muzikant a svou metodu propracoval tak, že je smysluplná a v dětech opravdu “něco” zanechává,” doplňuje zpěvačka Izabela Chalupníková.

Termíny a místa Timbalooloo tour 2024:

Koncerty jsou určené pro děti od 3 do 10 let a jsou vedeny v angličtině s českým překladem. V česko-slovenské kapele vystoupí na koncertech po boku Orana Etkina Dušan Černák (bicí), Martin Konvička/ Jan Pudlák (piano), Taras Vološčuk (kontrabasista), Izabela Chalupníková (zpěv).

Workshop pro pedagogy a hudební lektory s Oranem Etkinem:

  • 6. 4. 9:00 - 12:00  - Praha, Sál U Minuty, Skautský institut

Tříhodinový workshop určený pedagogům a lektorům hudby pracujícím s dětmi v MŠ a na 1. stupni ZŠ, ve kterém se seznámí s hudební výukou Timbalooloo s jejím zakladatelem  jazzovým muzikantem Oranem Etkinem, se uskuteční 6. dubna od 9 hodin v sále U Minuty ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí v Praze. Téma workshopu je podpora emočního rozvoje dítěte prostřednictvím hudby s důrazem na empatii, well-being a sociální vztahy nejen mezi dětmi.

Účastníci kurzu se naučí několik praktických příkladů z Timbalooloo, které následně mohou implementovat do své vlastní výuky. Workshop je strukturován tak, aby byl přínosný a pochopitelný jak pro ty, kteří budou workshop absolvovat poprvé, tak pro ty, kteří již naše workshopy absolvovali a tento přístup již znají. Pro plné zapojení do workshopu je nutná základní znalost hry na hudební nástroj a angličtina alespoň na úrovni B2. Vstupenky jsou k dispozici v síti GoOut.

Sbírka na Donio.cz na podporu dalších aktivit Mladí ladí dětem

Workshopy, koncerty a výuka metody TIMBALOOLOO osloví každý rok tisíce dětí a rodičů. Neziskový projekt Mladí ladí dětem se snaží tyto aktivity směřovat mimo jiné do vyloučených lokalit, kde se nacházejí sociálně ohrožené rodiny. Podpořit realizaci dalších koncertů a workshopů je možné prostřednictvím sbírky na portále Donio.

Medailonek Orana Etkina:

Oran Etkin je známý nejen jako výborný jazzman a spoludržitel Ceny Grammy, ale také díky svému interaktivnímu konceptu hudební výuky pro děti, kterou realizuje po celém světě. Svou inspiraci od dětství nacházel u významných hudebníků, mezi které jednoznačně patří například slavný Louis Armstrong, Benny Goodman, Gene Krupa či Teddy Wilson. Oranova tvorba je také hluboce ovlivněna jeho izraelskými kořeny a tím, že hodně cestuje a v zahraničí spolupracuje s místními umělci, což se odráží jak v jeho umělecké tvorbě, tak i v jeho pedagogické práci. Před třemi lety vydal album pro děti Finding Friends Far from Home, které vzniklo v několika zemích od Zimbabwe, přes Čínu až po Českou republiku. Díky festivalu Mladí ladí jazz a osobnímu zapojení Orana Etkina probíhá výuka v České republice pro konkrétní školy a školky v nebývalém měřítku.

Timbalooloo tour se uskuteční za podpory:

Ministerstvo kultury ČR, MHMP, Financováno Evropskou unií – Next Generation EU, Národní plán Obnovy

Spolupracující organizace:

Society for All, z.s. (projekt Signály),  Člověk v tísni, o. p. s., Vzájemné soužití o.p.s, Proxima Sociale o.p.s., Jahoda, z.ú., Europe Jazz Network, Klub Parník, ŠOŠ Schola Humanitas (Litvínov), Městské divadlo Chomutov, Vzlet - Vršovická kulturní křižovatka

Užitečné odkazy:

 

Synagoga a rabínský dům v Žatci otevírají dveře veřejnosti

ŽATEC: Po dlouhých desetiletích, kdy synagoga ani rabínský dům v Žatci nesloužily svému účelu, budou obě památky, které prošly od roku 2020 kompletní rekonstrukcí, navráceny kulturnímu a společenskému životu.

19.03.2024
Autor článku: 
Daniel Černý

Synagoga v Žatci, prohlašovaná za druhou největší stavbu svého druhu u nás, a sousední rabínský dům jsou od roku 2012 v majetku soukromého vlastníka, pana Daniela Černého z Chomutova. Havarijní stav domu neumožňoval jeho zpřístupnění, avšak synagoga byla po základních opravách od počátku příležitostně otevírána veřejnosti a byly zde pořádány především výstavy a koncerty.  
Dlouholetá snaha majitele o záchranu obou památek se nyní stala skutečností. Prvním krokem vedoucím k tomuto cíli bylo přitom získání dotačních prostředků z programu IROP, které společně s finanční spoluúčastí vlastníka vedly k celkové rekonstrukci synagogy i rabínského domu. Celkový rozpočet projektu obnovy činil téměř 56 milionů korun, přičemž získaná dotace dosahovala 85 % z této částky.
Oba objekty budou využívány jako kulturní prostor a muzeum. V nové stálé expozici naleznou návštěvníci informace týkající se především historie Židů v Žatci. Prostory synagogy i rabínského domu budou sloužit pro pořádání výstav, koncertů, divadelních představení, přednášek a podobně.
Rekonstrukce památek získala v minulém roce významné ocenění. Daniel Černý se stal pro rok 2023 vítězem soutěže Patrimonium pro futuro vyhlašované Národním památkovým ústavem, a to v kategorii záchrana památky.

Synagoga bude slavnostně otevřena na den přesně 152 let od svého slavnostního vysvěcení

V úterý 19. března 2024 od 16 hodin je široká veřejnost zvána k slavnostnímu otevření obnovené žatecké synagogy a sousedního rabínského domu. Událost je naplánovaná na den 152. výročí slavnostního vysvěcení synagogy roku 1872. V rámci programu slavnostního otevření vystoupí dva žatecké sbory pod vedením Alžběty Urbancové, Žatecký příležitostní sbor a dětský sbor Camerata ze žatecké základní umělecké školy.

Návštěvníci budou mít po úvodních proslovech a hudebním programu možnost prohlédnout si zrekonstruované prostory synagogy i rabínského domu a porovnat současný stav s původním stavem zachyceným na vystavených fotografiích.  
Poprvé bude rovněž zpřístupněna stálá expozice věnovaná historii žateckých Židů, na kterou však doporučujeme vyhradit si více času při jiné příležitosti. Vzhledem k očekávané návštěvnosti slavnostního otevření bude kapacita těchto prostor omezená.
Součástí úterního programu bude rovněž vernisáž první výstavy v prostorách rabínského domu. Těšit se můžeme na tvorbu malíře Františka Dvořáka.

 
Výstava Františka Dvořáka / PROSTOR BARVA SVĚTLO

Součástí programu slavnostního otevření synagogy a rabínského domu v Žatci 19. března 2024 bude vernisáž první výstavy, která se v rekonstruovaných prostorách rabínského domu uskuteční. Malíř František Dvořák se narodil roku 1925 v Rovečné na Moravě, v letech 1945–1949 studoval kreslení a deskriptivní geometrii na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy u Cyrila Boudy, Martina Salcmana a Karla Lidického. Těsně před ukončením studia byl po ideologických prověrkách ze školy vyloučen.
Na přímluvu profesora Salcmana přijal Františka Dvořáka profesor Vlastimil Rada do ateliéru AVU, kde studoval do roku 1953.
V roce 1954 byl František Dvořák přijat do spolku Umělecká beseda. Roku 1959 založil skupinu Experiment spolu s Pravoslavem Kutrou, Miloslavem Jemelkou a Jaroslavem Uiberlayem. Po své první výstavě roku 1960 byla ale skupina zrušena.
Na konci 60. letech postavil František Dvořák v Praze rodinný dům dle návrhu Jana Kaplického a následně roku 1969 přenechal svůj ateliér na Žižkově Běle Kolářové. V následujících letech se pak živil především restaurováním fresek, spolu s Jiřím Načeradským kupříkladu restauroval fresky i interiéru zámku v Litomyšli.  
František Dvořák patřil do skupiny výtvarníků, která iniciovala vznik nové Umělecké besedy (Jiří Kolář, Jan Kotík, František Dvořák, Jaroslav Uiberlay, Karel Malich, Richard Fremund).
Roku 1991 byl František Dvořák rehabilitován a získal akademický titul na Pedagogické fakultě UK. Zemřel v Praze 5. března 2002.
Na výstavě v žateckém rabínském domě budou vystaveny práce, které vznikly po roce 1968. František Dvořák v té době již zcela opustil realistickou malbu a při tvorbě pracoval především s neomezenými vlastnostmi barev a schopností světla spolu s nimi utvářet prostor a atmosféru. Výstavu připravila rodina Františka Dvořáka, především jeho syn František, který pronese na vernisáži úvodní slovo.

https://frantisekdvorak.art/

Páteční slavnostní otevření synagogy s dobročinnou aukcí výtvarných děl

Navštívit slavnostní zahájení provozu synagogy a rabínského domu v Žatci bude ve stejném týdnu možné ještě v pátek 22. března od 17 hodin.  

Pro ty zájemce, kteří se nemohou zúčastnit otevření synagogy a rabínského domu v Žatci v úterý, slavnostně otevíráme dveře synagogy a rabínského domu také v pátek odpoledne. K slavnostnímu otevření a prohlídce památek zveme návštěvníky od 17 hodin. Od 18 hodin proběhne v synagoze dobročinná aukce výtvarných děl. Výnos z ní je určen na podporu provozu synagogy a rabínského domu, která ve svém součtu představuje velkou a dlouhodobou finanční zátěž pro majitele.
Svá díla do aukce nezištně věnovalo několik desítek umělců, za což jim patří velké poděkování.
Návštěvníci budou mít možnost získat díla profesionálních umělců, regionálních tvůrců a přátel Daniela Černého a v neposlední řadě také práce žáků žatecké základní umělecké školy.  
Moderátorem pátečního odpoledne v synagoze bude herec Šimon Bilina známý nejen z televizních seriálů.

www.synagoga-zatec.cz

Hornofalcký skanzen zve na jarní návštěvu do Bavorska!

HORNÍ FALCE: Jaro je tady a skanzen Horní Falce po zimní přestávce zahájí novou muzejní sezónu pro veřejnost. Hlavním tématem budou letos domácí zvířata. Všichni máme ke zvířatům nějaký vztah: máme je jako domácí mazlíčky, nosíme kožené boty anebo prostě rádi jíme mléčné výrobky a maso. Každý z nás má během svého života se zvířaty určitý kontakt.  Ve výstavní hale bude letos k vidění výstava Jihoněmeckých muzeí s názvem: Člověk a jeho užitková zvířata a během sezóny se bude k tématu roku konat spousta akcí.

od 17.03.2024 do 28.04.2024
09:00 - 17:00
Autor článku: 
Petra Zeitler

Na měsíce březen a duben 2024 jsme připravili: 

  • 17.03. se ve skanzenu budou vyrábět velikonoční dekorace z přírodních materiálů. Zahradnický spolek ukáže výrobu tradičních vazeb - malých svazečků, které se v katolických oblastech nechávají následně posvětit v kostele. Výrobky je možné si zde přímo zakoupit. 
  • 24.03. je Květná neděle a zaměříme se na velikonoční zvyklosti v Bavorsku a Čechách. Řemeslnice z Čech přivezou sortiment zdobených vajíček a perníků s cukrovou polevou. Bavorské kolegyně budou s dětmi barvit vajíčka přirodními barvivy, které najdete v každé domácnosti.
  • 01.04. Velikonoční pondělí nabídne procházku pro rodiny s dětmi. Na pastvinách už pobíhají první letošní mláďata – jehňátka a kůzlata. Samozřejmě i naše ostatní muzejní zvířata jako koně, krávy a drůbež už jsou v areálu k vidění.
  • 14.04. Severobavorské setkání muzikantů - půjde o tzv. „domácí muziku“. Bude se hrát na původní nástroje zvané citery a zazní krásná lidová hudba od regionálních sólistů a skupin.
  • 14.04. máme novinku pro všechny sběratele známek a pohlednic ze zdejšího regionu. V zasedací místnosti, přímo ve vstupní hale skanzenu se můžete podívat, informovat a případně také vlastní exempláře vyměnit.
  • 14.04. kdo má zájem o prohlídku muzejního depozitáře v němčině? Od 14.30h. se malá skupina návštěvníků může podívat do útrob našich sbírek. Máme zde uloženo 45.000 různých předmětů a dozvíte se o nich víc díky fundovanému komentáři. Na prohlídku je nutné se přihlásit, protože počet hostů je kvůli speciálnímu klimatu v depozitáři omezený.
  • 21.04. oslavíme společně Den Země. Půda pod nohama je základem celého života. Dává nám obživu a je prostorem pro spoustu zvířat. Zaměříme se na různé funkce půdy a co se v ní všechno děje. Program pro děti vytvořily Spolky pro ochranu ptactva a životního prostředí.
  • Od pondělí 22.04.-29.04. se bude konat Týden vody s několika naučnými okruhy pro pozvané skupiny školáků z Bavorska a Čech.
  • 28.04. je možné si prohlédnout Selské muzeum a statek Edelmannshof v obci Perschen s výkladem v němčině, ve 14.00 h. Tato akce je zdarma.

 

Provoz: každý den od 9.00 – 18.00 h. (kromě pondělí – pokud není svátek)

Muzejní vstupenka dle ceníku

Parkovací místa jsou k dispozici zdarma

Veškeré informace o programu a provozu: www.freilandmuseum-oberpfalz.de

 

Bruselská keramika z Jílového

ÚSTÍ NAD LABEM: Výstava ke 100. výročí narození manželů Slavoje a Mileny Bansetových. Pohled na výrobu užitné a ozdobné keramiky z let 1958–1964 v Jílovém u Podmokel. Kromě souběhu výrobků ze závodu Spojker Teplice zde keramik Slavoj Banset vytvořil zdařilou kolekci 42 předmětů v tzv. bruselském stylu.

Vstupné 100/ 50 Kč

od 28.02.2024 do 28.04.2024
09:00 - 18:00
Autor článku: 
Muzeum města Ústí nad Labem

Karel Chotek, fotograf s modrou krví

ÚSTÍ NAD LABEM: Velkobřezenský hrabě patřil ke stovkám šlechticů, které uchvátil vynález fotografie. Brzy se vypracoval na úroveň dnes uznávaných fotografů z přelomu 19. a 20. století, přesto však byla jeho tvorba zapomenuta a jeho jméno se téměř nevyskytuje v odborných publikacích o historii fotografie. Výstava v ústeckém muzeu by to měla alespoň částečně napravit.

Vstupné 100/ 50 Kč

od 28.02.2024 do 28.04.2024
09:00 - 18:00
Autor článku: 
Muzeum města Ústí nad Labem

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Ústecký kraj