úterý
18. června 2024
svátek slaví Milan
Pozvánka na zahájení výstavy
© Zdroj: archiv pořadateleStěny Zámku Dobřichovice ožijí tvorbou Jiřího Machta2

DOBŘICHOVICE: Zámek Dobřichovice se chystá přivítat významného vizuálního umělce Jiřího Machta2 a jeho výstavu, která bude probíhat v unikátním prostředí tohoto historického místa. Vernisáž výstavy s názvem "Voice of Mirror" se koná 30. srpna 2023 od 19:00 hodin.

od 30.08.2023 do 30.09.2023
Autor článku: 
Linda Havlíček Skarlandtová

Jiří Macht2 / Voice of Mirror / kurátorka: Rozalie Pánková / Zámek Dobřichovice / 30. 8. – 30. 9. 2023 / vernisáž: 30. 8. 2023

Díla umělce překonávají hranice tradičního vnímání umění a vytvářejí provokativní a emotivní dialog mezi divákem a uměleckým dílem. Divák je zatažen do děje a společně se světlem se stane součástí Machtových pestrobarevných nahlas křičících fotografických koláží.

Jak již napovídá název, Voice of Mirror neboli Hlas Zrcadla, díla zde působí jako médium pro vyjádření umělcových myšlenek a umožňují divákovi stát se součástí tvorby Machta2. Toto interaktivní umění odráží různorodé aspekty lidského vnímání, zrcadlící nejen naši fyzickou podobu, ale také naše myšlenky a vnitřní hlas.

Výstavu Voice of Mirror tvoří převážně koláže a tzv. zrcadláže z vlastních snímků, které jsou tvořeny tiskem na zrcadla. Tímto způsobem vytváří neotřelé interakce mezi divákem, dílem, umělcem a prostředím, ve kterém se nachází.

Výstava se odehrává na Zámku křížovníků v Dobřichovicích u Prahy „Prostory historického zámku Dobřichovice budou skvělým místem pro symbiózu s inovativní tvorbou a moderní estetiku umělce Machta2. Svým způsobem bude skrze tvorbu animována tato dominanta Dobřichovic a kulturní památka.“ říká kurátorka výstavy Rozalie Pánková.

 

Vernisáž výstavy "Voice of Mirror" je otevřená veřejnosti a srdečně zveme všechny, kdo mají zájem spatřit umělecký pohled Jiřího Machta2.
Datum vernisáže: 30. srpna 2023
Čas: 19:00 hodin
Místo: Zámek Dobřichovice
Vstup: Zdarma
Výstava. 30. 8. – 30. 9. 2023
Pá – Ne: 14:00 – 18:00


O autorovi
Fotograf Jiří Macht, známý pod pseudonymem Macht2. Jeho tvorba se vyznačuje inovativním přístupem k vlastním fotografickým snímkům, které důmyslně komponuje do uměleckých celků označovaných jako koláže vyvolávající pozitivní až radostné emoce. Jiří Macht vystudoval pražskou FAMU v ateliéru fotografie, kde spolupracoval s profesorem Vojtěchovským a docentem Rajsíkem. Etabloval se již jako významná osobnost na umělecké scéně a jeho práce byly vystavovány v prestižních galeriích po celém světě. To může doložit svými 30 samostatnými výstavami.

http://www.macht2.cz/

Mohlo by vás také zajímat...

ZAHRANIČÍ: Ve dnech 9. až 15. června se ve francouzském Annecy uskutečnil největší festival animovaných filmů na světě. Výrazné české zastoupení měla producentská společnost Maurfilm s pěti snímky, která si odnáší ocenění hned tří krátkometrážních snímků: Cena publika pro krátký film – Hurikán; Cena mladého publika – Ahoj léto; a Cena za nejlepší původní hudbu pro krátký film – Joko.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
Co se děje
18.06.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Festival Rock for People uzavřel své brány po čtyřech dnech nabitého programu, který vidělo v hradeckém Parku 360 přes 40 tisíc návštěvníků. Prvnímu večeru vévodili The Prodigy, kteří svou smrští laserů zasypali roztančený dav. Druhý den patřil punkovým legendám The Offspring, kteří již 40 let baví fanoušky po celém světě.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2024

PLZEŇ: V neděli 16. června se uzavřel pětidenní maratón špičkových loutkářských inscenací od nás i ze zahraničí. 35. ročník festivalu Skupova Plzeň přivítal od 12. do 16. června na 7000 diváků, kteří si užívali rozmanitou nabídku představení, workshopů, koncertů a dalších akcí. Bienále Skupova Plzeň je především bilanční přehlídkou českých a slovenských profesionálních loutkářů. Odborná porota posuzovala 19 vybraných inscenací, mezi jejich tvůrce rozdělila celkem 11 cen a jedno čestné uznání. Nejvíc jich získala inscenace Divadla Drak a Bábkového divadla Bratislava s názvem „Zapsaný spolek českých a slovenských loutkářů uvádí: Kašpárek a zbojník“. Bohatý doprovodný program festivalu představil mimo jiné unikátní fokus na loutkářské umění Koreje, Indonésie nebo Tchaj-wanu a také velký open air program Loutková Doubravka u Skupovy Plzně.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2024

PLZEŇ: Doprovodná publikace, kterou vydala Západočeská galerie v Plzni s nakladatelstvím Artefactum k výstavě „…a viděl jsem nové nebe a novou zemi…“ Apokalypsa a  umění v českých zemích, si ze slavnostního vyhlášení soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2023 odnesla nejvyšší ocenění v kategorii Katalogy. Odborná porota ocenila originální výtvarné zpracování grafiček Adély Svobodové a Terezy Hejmové.

Celá ČR, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2024