pondělí
6. května 2024
svátek slaví Radoslav
© Pozvánka



Přehlídka vědeckých filmů: Life Sciences Film Festival

PRAHA: Již v pondělí odstartuje v Praze 7. ročník přehlídky vědeckých filmů: Life Sciences Film Festival. Uskuteční se od 16. – 20. října na České zemědělské univerzitě v Praze a 28. 10. v Kampusu Dejvice. Pro návštěvníky LSSF je připraveno 36 dokumentárních filmů, včetně diskusí a prezentací, které se z nejrůznějších úhlů pohledu zabývají otázkami vlivu člověka na přírodu, produkcí potravin či udržitelného rozvoje.

od 16.10.2017 do 20.10.2017

Za jak dlouho bude normální implantovat si pod kůži čip a stát se kyborgem? Dokážou brouci léčit rakovinu? Jak přesně souvisí migrační vlna se změnou podnebí? Jak zní největší tajemství týkající se zdraví a proč se vlády, firmy a zdravotnické organizace tak snaží, aby nikdy nevyšlo najevo? Na tyto a další otázky odpoví 7. ročník Life Sciences Film Festivalu (LSFF).

 

Letošními hlavními tématy festivalu a doprovodného programu budou:

  • Čipy a technologie rozšiřující možnosti lidského těla: Budou z nás všech brzy Robocopové?

  • Komunikace mezi organismy: Dokáže strom plakat, brouci léčit rakovinu a drží termiti planetu pohromadě?

  • Neviditelné hranice: Co může za uprchlickou krizi, jak mohou globální data řešit lokální katastrofy a jaké tajemství lidského zdraví před námi vlády skrývají

  • Chutná, nebo nechutná: Černé pivo z ústřic, mléko z velryby vyrobené kvasinkami, závod running sushi přes překážky a rituály kolem barbecue z celého světa

  • Živý plášť planety Země: Šestá vlna vymírání druhů, aneb kde chytila geoderma akné?

 

Filmy budou soutěžit o ceny jednotlivých fakult a o Velkou cenu LSFF spojenou s odměnou 3000 Eur.

Pořadateli festivalu je ČZU a Harvest Films, z. s., Festivalové projekce se konají ve Velké aule ČZU. Vstup na všechny filmy a doprovodné akce je pro studenty, pedagogy i veřejnost zdarma.

Festival bude pokračovat i po vyhlášení vítězných filmů. Ve spolupráci s Městkou částí Praha 6 a Kampusem Dejvice na něj v sobotu 28. října navazuje Food Film Festivalová (FFF) sekce. V Ballingově sálu Národní technické knihovny festival uvede nejlepší filmy o jídle z programu LSFF, na které navážou komentáře odborníků z okolních vysokých škol a vědeckých pracovišť. V prostorách Galerie NTK pak proběhnou praktické ukázky či ochutnávky. 

Podrobnosti o festivalu najdete na www.lsff.cz a v přiloženéTZ

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Asociace profesionálních divadel (APD) oslavila jubileum zintenzivněním své dosavadní činnosti, zejména v souvislosti s realizací grantového projektu “Etablování stávající struktury Asociace profesionálních divadel ČR v kontextu proměny sektoru živého umění v důsledku pandemie koronaviru”, podpořeného z programu Fondů EHP 2014-2021.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
06.05.2024

PRAHA: 30. dubna bude Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz proběhne na největším náměstí v Praze velkolepá oslava Mezinárodního dne jazzu. Na zdarma přístupném Open airu vystoupí berlínští Jazzanova, belgická free jazzová formace Don Kapot nebo německá fusion kapela Searching for Home. Festivalovým highlightem bude vystoupení legendární skupiny Prago Union s frontmanem Katem doplněné o dechovou sekci v podobě čtveřice Krotitelé Dechů.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
29.04.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Krátký animovaný film "Plevel" byl vybrán do oficiálního programu La Cinef na Festivalu v Cannes. Tato absolventská práce, kterou režírovala Pola Kazak a produkovaly MAUR film a Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku, slibuje divákům silný vizuálně podmanivý příběh.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.05.2024

PRAHA-ZAHRANIČÍ: Výstava Group Therapy je dialogem a konfrontací uměleckých děl z rostoucích sbírek Galerie hlavního města Prahy a Deutsche Telekom. Ve více než osmdesáti dílech od čtyřiceti šesti současných umělců reflektuje aktuální společenská témata, jako jsou ohrožení demokracie, vzestup autoritářských režimů, nesnášenlivost vůči menšinám, cizincům a lidem s odlišnými názory, apatie a lhostejnost vůči klimatické krizi, terorismus a války. Název výstavy je odvozen od vystaveného díla výtvarnice Evy Koťátkové. Vedle ní v expozici vystavují také další české umělkyně a umělci Lenka Glisníková, Daniel Balabán, bosenská umělkyně Šejla Kamerić, chorvatský multimediální tvůrce Igor Grubić nebo ukrajinská malířka Lesia Khomenko. Výstavu Group Therapy lze v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit od 26. dubna do 11. srpna 2024.

Hl. m. Praha
Co se děje
26.04.2024