pondělí
27. září 2021
svátek slaví Jonáš
PETROF Gallery
© Foto: archiv PetrofuPETROF Gallery - nové obchodní a kulturní centrum v Hradci Králové

HRADEC KRÁLOVÉ: Ve čtvrtek 16. listopadu proběhlo slavnostní otevření kulturního a obchodního centra PETROF Gallery. Zahajovací koncert v nových prostorách odehráli pianisté z volného sdružení umělců PETROF Art Family  - Matyáš Novák a klavírní dvojice DUO PETROF. Hudební představení vyvrcholilo šestiruční hrou na jeden klavír, kdy zazněly skladby Romance pro šestiruční hru na klavír (Sergej Rachmaninov) a Grand Galop Chromatique (Franz Liszt). Během večera se uskutečnil také křest dvou nových CD zmíněných umělců.

01.12.2017
Autor článku: 
jal

Nové společenské centrum bude oficiálně otevřeno v pátek 1. 12. a veřejnosti nabídne program pro děti i dospělé, včetně prohlídky nových prostor. Projekt se skládá ze tří hlavních částí, které jsou vhodné k pronájmu pro veřejné i soukromé akce.

Součástí budovy je jeden z největších a nejmodernějších pianosalonů ve střední Evropě s širokou nabídkou klavírů a pianin. K dispozici je také hudební kavárna až pro 60 hostů, které mimo jiné baví i klavír vybavený unikátním samohrajícím systémem. Třetí částí je prostorná, víceúčelová hala s kapacitou 500 osob. Vzhledem k prvotřídnímu řešení akustiky je vhodná především pro koncerty, konference, firemní večírky a mnoho dalšího. V celé budově je k dispozici špičková audio-video technika.

„Po celém světě se snažíme reprezentovat Českou republiku, jak nejlépe umíme. Kromě kvalitních hudebních nástrojů „vyvážíme“ i českou kulturu prostřednictvím koncertů, na kterých hrají čeští pianisté díla našich slavných skladatelů. Jsem nesmírně ráda, že otevřením PETROF Gallery můžeme přispět ke kulturnímu rozvoji královéhradeckého regionu – vždyť je pro naši rodinu domovem už od první poloviny devatenáctého století," uvedla prezidentka a jednatelka společnosti Zuzana Ceralová Petrofová.

Pro více informací navštivte www.petrofgallery.cz

 

 

  

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Po třiceti letech skončil kytarista Lubomír Brabec s pořádáním abonentního cyklu "Pražské hudební večery" a předal žezlo svému kamarádovi, houslistovi Pavlu Šporclovi, který bude v Pražských hudebních večerech pokračovat.

Hl. m. Praha
Hudba
Co se děje
24.09.2021

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021