neděle
21. dubna 2024
svátek slaví Alexandra
PETROF Gallery
© Foto: archiv PetrofuPETROF Gallery - nové obchodní a kulturní centrum v Hradci Králové

HRADEC KRÁLOVÉ: Ve čtvrtek 16. listopadu proběhlo slavnostní otevření kulturního a obchodního centra PETROF Gallery. Zahajovací koncert v nových prostorách odehráli pianisté z volného sdružení umělců PETROF Art Family  - Matyáš Novák a klavírní dvojice DUO PETROF. Hudební představení vyvrcholilo šestiruční hrou na jeden klavír, kdy zazněly skladby Romance pro šestiruční hru na klavír (Sergej Rachmaninov) a Grand Galop Chromatique (Franz Liszt). Během večera se uskutečnil také křest dvou nových CD zmíněných umělců.

01.12.2017
Autor článku: 
jal

Nové společenské centrum bude oficiálně otevřeno v pátek 1. 12. a veřejnosti nabídne program pro děti i dospělé, včetně prohlídky nových prostor. Projekt se skládá ze tří hlavních částí, které jsou vhodné k pronájmu pro veřejné i soukromé akce.

Součástí budovy je jeden z největších a nejmodernějších pianosalonů ve střední Evropě s širokou nabídkou klavírů a pianin. K dispozici je také hudební kavárna až pro 60 hostů, které mimo jiné baví i klavír vybavený unikátním samohrajícím systémem. Třetí částí je prostorná, víceúčelová hala s kapacitou 500 osob. Vzhledem k prvotřídnímu řešení akustiky je vhodná především pro koncerty, konference, firemní večírky a mnoho dalšího. V celé budově je k dispozici špičková audio-video technika.

„Po celém světě se snažíme reprezentovat Českou republiku, jak nejlépe umíme. Kromě kvalitních hudebních nástrojů „vyvážíme“ i českou kulturu prostřednictvím koncertů, na kterých hrají čeští pianisté díla našich slavných skladatelů. Jsem nesmírně ráda, že otevřením PETROF Gallery můžeme přispět ke kulturnímu rozvoji královéhradeckého regionu – vždyť je pro naši rodinu domovem už od první poloviny devatenáctého století," uvedla prezidentka a jednatelka společnosti Zuzana Ceralová Petrofová.

Pro více informací navštivte www.petrofgallery.cz

 

 

  

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi oceněnými je kardinál Dominik Duka, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a laureáti z oblasti sportu, školství, vědy i umění. In memoriam získal Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně uznávaný zoolog a „Legenda Krkonoš“ Jiří Flousek.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
18.04.2024

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na své 98. schůzi schválila návrh zákona o státní památkové péči, který je dílčí technickou novelou a upravuje zejména dvě oblasti.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky
Co se děje
17.04.2024

ČR: Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje v Divadle v Celetné a v komorním prostoru Klubovna v Jindřišské ulici. V letošním roce se Spolek Kašpar ve spolupráci s Divadlem v Celetné, Klubovnou a Rádiem Kašpar rozhodl vypsat první ročník anonymní dramatické soutěže KAŠPAR.DRAMATIK o nejlepší původní divadelní hru na téma „STRACHY / OHROŽENÍ“.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.04.2024

DOMAŽLICE, LITOMYŠL: Ústředním místem oslav dvoustého výročí narození Bedřicha Smetany bude letos Festival Smetanova Litomyšl, který se uskuteční v termínu od 8. 6. do 7. 7. V hlavním programu tohoto významného hudebního svátku vystoupí pouze jeden jediný amatérský soubor. Jmenuje se Čerchovan a jedná se o pěvecký sbor působící v Domažlicích nepřetržitě od svého založení v roce 1901. V současné době ho tvoří přibližně 45 amatérských zpěváků a od roku 1997 stojí v jeho čele sbormistr MgA. Marek Vorlíček. Právě jeho jsme při příležitosti mimořádného festivalového vystoupení požádali o rozhovor.

Pardubický kraj, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Lidová kultura, Památky, Soutěže a festivaly
Články a komentáře
17.04.2024