neděle
3. března 2024
svátek slaví Kamil
Natali Santini na uměleckém festivalu Open ART Fest 2023
© Martin KnoppNatali Santini zahájí v Roudnici nad Labem výstavu svých ilustrací

ROUDNICE NAD LABEM: V sále Knihovny Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem proběhne v úterý 23. ledna od 17:00 hodin vernisáž výstavy švédské ilustrátorky, malířky a sopranistky Natali Santini. Slavností atmosféru umocní svým živým vystoupením hudební skladatelka a koncertní klavíristka Ludmila Santini, jejíž umělecký rukopis oslovuje posluchače výraznou melodickou linkou, ve které se prolínají především prvky jazzu, popu a klasiky.

od 23.01.2024 do 23.02.2024
Autor článku: 
Martin Knopp

Ústředními postavami výstavního projektu s názvem „Hvězdná záře“ jsou dívky, které prožívají celou škálu emocí, a to od odhodlání, naděje a odvahy, až po osamělost, strach a zoufalství.

Autorka bude na vernisáži osobně přítomná a umožní všem příchozím hostům nahlédnout pod pokličku nástrojů a technik digitální ilustrace. Přiblíží rovněž proces tvorby ilustrace od skicování až po finální soubor připravený k tisku. 

Natali své práce představila například v Černínském paláci na Hradčanech, v Galerii U Zlatého kohouta v Praze, v prostorách OC Futurum v Kolíně a Justiční akademie Kroměříž. Vystavovala také na uměleckých festivalech FRAME Prague Comics Art Festival v Divadle X10, Polabský Montmartre v Brandýse nad Labem a na výtvarné scéně festivalu Nymburské posvícení.

V loňském roce vystavovala soubor svých ilustrací z cyklu „Hvězdná záře“ poprvé na mezinárodním uměleckém festivalu Open Art Fest 2023 v Křižíkových pavilonech holešovického Výstaviště a poté během listopadu 2023 v galerijních prostorách Městské knihovny Beroun.

Vzrůstající zájem o její tvorbu je patrný jak ze strany běžných návštěvníků výstav, tak ze strany odborné veřejnosti a také soukromých investorů do umění, kteří sází na investiční potenciál uměleckých děl autorů nastupující generace. To dokládá fakt, že je Natali Santini ve svých 20 letech zastoupena v soukromých sbírkách v České republice, Španělsku, Švédsku, Francii, Itálii, Nizozemsku a v USA.

Víte, kde všude lze ilustrace využít? Existuje vůbec talent? Zajímají Vás odpovědi nejenom na tyto otázky? Pak se určitě zastavte.

Vernisáž: 23.1. 2024 od 17:00 hodin

Místo: Knihovna Ervína Špindlera - sál, Karlovo nám. 19, Roudnice nad Labem

Výstava: od 23.1. 2024 do 23.2.2024

Vstupné je DOBROVOLNÉ.

 

www.natalisantini.com   

Sociální média:

FB: facebook.com/NataliSantiniArt
TW: twitter.com/santininatali
IG: instagram.com/natalisantini
YT: www.youtube.com/@natalisantini

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: SKIP vyhlašuje již patnáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů s mottem S knížkou do života – životem s knihou.

Čtení je příjemná záliba, která nás doprovází po celý život a kterou můžeme sdílet se svými blízkými. Rodiče mají mnoho možností, jak číst svým dětem a jak ukazuje už šest let trvající projekt S knížkou do života (Bookstart), číst dětem můžeme od jejich narození. Jsme rádi, že v roce 2024 můžeme právě v Březnu – měsíci čtenářů připomenout a zhodnotit výsledky projektu S knížkou do života (Bookstart) a také si uvědomit, že knihy a knihovny doprovázejí své čtenáře od dětského věku po věk seniorský. Co kniha přináší našim čtenářům? Jsou rodiny, kde se čtenářství přenáší z generace na generaci a domácí knihovny jsou vítaným dědictvím? Jakou roli sehrávají v životě čtenářů veřejné knihovny? Snad nám letošní Březen – měsíc čtenářů přinese na naše otázky zajímavé odpovědi. SKIP pro letošní ročník Března – měsíce čtenářů vydal plakát, který vytvořila výtvarnice Denisa Fialová

http://www.skipcr.cz
 

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Ostatní, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
01.03.2024

ČR: Jedničkou nedělního hlavního vysílacího času se stal poosmé v řadě seriál Smysl pro tumor. Série inspirovaná reálným příběhem onkologického pacienta přilákala k obrazovkám průměrně 1,35 milionu diváků s podílem na sledovanosti 31,05 %. Zásah celé série se vyšplhal na 2,97 milionu. Nadprůměrných výsledků dosáhl pořad i v hodnocení spokojenosti, originality a zaujetí.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
01.03.2024

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Centrum uměleckých aktivit připravuje i v letošním roce oblíbenou akci Den otevřených ateliérů (DOA). Letošní 12. ročník se bude odehrávat o víkendu 15.-16. června v celém Královéhradeckém kraji. Přihlásit se mohou umělci, kreativci a řemeslníci, kteří chtějí návštěvníkům otevřít svoje dílny, galerie a další prostory. Uzávěrka přihlášek je 7. března 2024.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.03.2024

PRAHA: Botanická zahrada hl. m. Prahy dlouhodobě nabízí vzdělávací programy pro školy. Jedná se o komentované prohlídky s průvodcem, výukové programy nebo workshopy v laboratorní učebně. Všechny tyto aktivity probíhají výlučně v areálu zahrady. Nově si botanická zahrada připravila projekt Botanická zahrada na cestách, kdy botaniku a svět rostlin představuje žákům základních škol přímo v jejich třídách. Pestrý program žákům mimo jiné vysvětlí, jaký je rozdíl mezi botanickou zahradou a parkem. Hravou formou je seznámí s posláním botanické zahrady a ukáže, že botanika a studium rostlin nejsou žádná nuda. Žáci tak poznávají svět rostlin všemi smysly a proniknou pomocí mikroskopů až na úroveň buněk. V současné době probíhá pilotní fáze, botanická zahrada bude program nabízet v zimním období. Roadshow podporuje generální partner, značka Hyundai, a Magistrát hl. m. Prahy.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
01.03.2024