čtvrtek
25. července 2024
svátek slaví Jakub
Natali Santini na uměleckém festivalu Open ART Fest 2023
© Martin KnoppNatali Santini zahájí v Roudnici nad Labem výstavu svých ilustrací

ROUDNICE NAD LABEM: V sále Knihovny Ervína Špindlera v Roudnici nad Labem proběhne v úterý 23. ledna od 17:00 hodin vernisáž výstavy švédské ilustrátorky, malířky a sopranistky Natali Santini. Slavností atmosféru umocní svým živým vystoupením hudební skladatelka a koncertní klavíristka Ludmila Santini, jejíž umělecký rukopis oslovuje posluchače výraznou melodickou linkou, ve které se prolínají především prvky jazzu, popu a klasiky.

od 23.01.2024 do 23.02.2024
Autor článku: 
Martin Knopp

Ústředními postavami výstavního projektu s názvem „Hvězdná záře“ jsou dívky, které prožívají celou škálu emocí, a to od odhodlání, naděje a odvahy, až po osamělost, strach a zoufalství.

Autorka bude na vernisáži osobně přítomná a umožní všem příchozím hostům nahlédnout pod pokličku nástrojů a technik digitální ilustrace. Přiblíží rovněž proces tvorby ilustrace od skicování až po finální soubor připravený k tisku. 

Natali své práce představila například v Černínském paláci na Hradčanech, v Galerii U Zlatého kohouta v Praze, v prostorách OC Futurum v Kolíně a Justiční akademie Kroměříž. Vystavovala také na uměleckých festivalech FRAME Prague Comics Art Festival v Divadle X10, Polabský Montmartre v Brandýse nad Labem a na výtvarné scéně festivalu Nymburské posvícení.

V loňském roce vystavovala soubor svých ilustrací z cyklu „Hvězdná záře“ poprvé na mezinárodním uměleckém festivalu Open Art Fest 2023 v Křižíkových pavilonech holešovického Výstaviště a poté během listopadu 2023 v galerijních prostorách Městské knihovny Beroun.

Vzrůstající zájem o její tvorbu je patrný jak ze strany běžných návštěvníků výstav, tak ze strany odborné veřejnosti a také soukromých investorů do umění, kteří sází na investiční potenciál uměleckých děl autorů nastupující generace. To dokládá fakt, že je Natali Santini ve svých 20 letech zastoupena v soukromých sbírkách v České republice, Španělsku, Švédsku, Francii, Itálii, Nizozemsku a v USA.

Víte, kde všude lze ilustrace využít? Existuje vůbec talent? Zajímají Vás odpovědi nejenom na tyto otázky? Pak se určitě zastavte.

Vernisáž: 23.1. 2024 od 17:00 hodin

Místo: Knihovna Ervína Špindlera - sál, Karlovo nám. 19, Roudnice nad Labem

Výstava: od 23.1. 2024 do 23.2.2024

Vstupné je DOBROVOLNÉ.

 

www.natalisantini.com   

Sociální média:

FB: facebook.com/NataliSantiniArt
TW: twitter.com/santininatali
IG: instagram.com/natalisantini
YT: www.youtube.com/@natalisantini

Mohlo by vás také zajímat...

ČESKÝ TĚŠÍN: Vyšla nová publikaci našeho kolegy historika Mgr. Martina Krůla, Ph.D., s názvem PORTA SILESIAE. JABLUNKOVSKÉ ŠANCE – RANĚ NOVOVĚKÝ FORTIFIKAČNÍ SYSTÉM NA POMEZÍ SLEZSKA, UHER A POLSKA.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
23.07.2024

ČR: V zásadních chvílích pro Československo a Česko jsme se vždy shromažďovali na Václavském náměstí pod monumentální sochou sv. Václava, obklopeného patrony české země. Svátek 1. máje symbolizuje zase pro Pražany socha Karla Hynka Máchy na Petříně. Obě sochy jsou dílem Josefa Václava Myslbeka (1848–1922), a ještě mnoho dalších – například mohutná sousoší na Vyšehradě inspirovaná postavami z naší nejstarší historie. Co víme o jejich autorovi? Nejvíce si cenil druhého místa na pařížském Salonu za dílo Krucifix, které se nedávno stalo středem pozornosti nejen na pražské AVU, kde už přes 100 let visí jeho další odlitek, a kterou Myslbek spoluzakládal.

Milada Myslbeková, pravnučka zakladatele moderního českého sochařství, se už loni rozhodla připomenout svého slavného předka velkou výstavou. Proběhla v Praze v Obecním domě a byl to docela husarský kousek, protože jinak se podobnou činností nikdy nezabývala. Ale podařilo se a energické dámě se splnil sen, o kterém si teď vyprávíme, a který by měl mít i pokračování. Vždyť Josef Václav Myslbek je zakladatelem českého moderního sochařství a jako takový by měl mít pevné místo v naší národní paměti. Je to ale tak?

 

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní, Památky
Články a komentáře
24.07.2024

PRAHA: Galerie kritiků musí po prázdninách skončit v prostorách pražského paláce Adria, kde sídlí přes 20 let. Nynější provozovatel galerie, Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, prohrál soutěž, kterou vypsal správce budovy Trade Centre Praha (TCP) po problémech s placením nájemného. ČTK to sdělil zástupce správce Ondřej Šrámek. Předsedkyně sdružení Vlasta Čiháková Noshiro uvedla, že se obrátila na radu hlavního města a primátora, aby zhodnotili regulérnost soutěže. Soutěž vyhrála s nabídkou společnost Art of All, která provozuje on-line galerii Original Gallery. Jednatel Art of All Marcel Sítník uvedl, že v paláci Adria bude její kamenná pobočka. Budova patří magistrátu, pro který ji spravuje TCP.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři
Co se děje
22.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Platforma Terén se vydává na téměř měsíční (22. 7. – 19. 8. 2024) zahraniční touring s loutkovou inscenací Návštěva. Kromě hlavního města Soulu ji uvede i v dalších menších městech jako Gwangju nebo Jeonju. Autoři Návštěvy, Robert Smolík a Veronika Vlková, představí tamějšímu publiku a odborné veřejnosti české loutkové divadlo i výtvarné umění. Hostování bude doplněno o doprovodné programy v podobě workshopů, přednášek a diskusí. Program probíhá v rámci projektu PerformCzech, který s podporou Národního plánu obnovy organizuje Institut umění – Divadelní ústav.

zahraničí
Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2024