čtvrtek
30. května 2024
svátek slaví FerdinandNa semináři se sejdou osobnosti designu

Autor článku: 
luk

<p>OSTRAVA: Smyslem prvního ročníku semináře Design Summit Talking 2011 je uvést na trh periodickou společensko-kulturní aktivitu přinášející poučení na nejvyšší možné úrovni, avšak srozumitelnou populárně naučnou formou.</p> <p>Akce se bude konat 24. listopadu 2011 od 14 h v Hotelu Park Inn v Ostravě.</p> <p>Eva Jiřičná, Maxim Velčovský, Jan Magasanik a další významné osobnosti evropského a českého designu v Ostravě pohovoří o své tvorbě, tvůrčích přístupech a společně s posluchači budou diskutovat o nejnovějších trendech v designu a svých uměleckých vizích.</p> <p>„Akce si klade za cíl představit nejen odborné, ale i širší veřejnosti současnou tvorbu a trendy v oblasti navrhování interiérů,“ uvedla za organizátory akce Martina Peřinková a doplnila, že „první ročník Design Summit Talking je zaměřen na interiérový design a věci s ním související, tedy nábytek, vybavení a umění.“</p> <p>Eva Jiřičná, nositelka Řádu britského impéria, a kromě jiného autorka původního návrhu lávky na Novou Karolinu v Ostravě, na semináři pohovoří o Designu – všude kolem nás. </p> <p>Maxim Velčovský, jenž získal nejvyšší ocenění v soutěži Grand Czech Design 2007, představí svůj Příběh designu. </p> <p>Dalšími osobnostmi na Design Summit Talking 2011 budou: spoluautor dánského pavilonu pro Expo 2010 v Šanghaji Jan Magasanik, Vendula Šafářová, která byla nominovaná na cenu UVU ČR na Český interiér 2004 za realizaci interiéru a Jan Barták, držitel ceny Grand Prix Mobitech 2004 za progresivní materiál technologii židle Corte. </p> <p>Ing. arch. Klára Frolíková Palánová, spolugarant semináře<br />
gsm: +420 731 589 170<br />
e-mail: klara.frolikova.palanova@inferway.cz<br />
web: www.inferway.cz</p>

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Nakladatelství Petr Štengl v těchto dnech vydává sbírku fejetonů Jana Sterna nazvanou Bestie a orgie. Pětašedesát hravých textů se vypořádává s tématy ze sociálních a humanitních věd: sociologie, politologie, filozofie, ba i teologie.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
29.05.2024

ČR: Tvůrci série Iveta a dokumentární triptychu Málo mě znáš, které oba mapují život Ivety Bartošové novým pohledem, připravili ve spojení s neziskovou organizací Nevypusť duši a TV Nova spotovou kampaň Hejt není názor. Cílem je ukázat, že předmětem veřejného zájmu je dnes potenciálně každý. A že když už někdo je veřejně známý, neznamená to automaticky, že je připraven snášet nenávistné urážky, nebo, že se jej osobně nedotýkají. Za spotem stojí kreativní producent TV Nova Matěj Podzimek a producentka Barletta Productions Maja Hamplová.
Spot si můžete stáhnout na tomto odkazu.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
29.05.2024

ČR: I přesto, že v roce 2022 došlo ke značnému oživení návštěvnosti kulturních zařízení s meziročním nárůstem o 62 %, stále šlo o pouze 79 % úrovně návštěvnosti roku 2019. Celkový hospodářský výsledek kulturních organizací rok 2019 sice nominálně překonal, po započtení výše inflace ale reálně poklesl o 2 %. Průměrná mzda v kultuře se v roce 2022 pohybovala okolo 38,2 tis. Kč a dlouhodobě se drží pod celostátním průměrem.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Vzdělávání
Odborné studie a recenze
28.05.2024

PRAHA: O třetinu navýšený program 29. ročníku mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Praha přilákal na Výstaviště Praha od čtvrtka 23. do neděle 26. května na 60 tisíc malých i velkých čtenářů. Mezi nejpopulárnější autory patřila dle očekávání manželská dvojice Alexandra a Alexander Ahndorilovi a irský romanopisec John Boyne. Velkému zájmu se těšila berlínská vypravěčka Olivie Wenzelová, německá spisovatelka Lin Rinová, rusky píšící spisovatelka arménského původu Narine Abgarjanová, kreslíř a ilustrátor Nicolas Mahler, německý prozaik Bernhard Schlink, francouzský autor komiksů Alexis Nolent alias Matz, nebo jeden z největších současných švýcarských spisovatelů Peter Stamm. Z českých spisovatelů zazářila Karin Lednická, Radka Denemarková, Bianca Bellová, básník Petr Borkovec, scifista Ondřej Neff či vítězka letošní Magnesie Litery Alena Machoninová. Laureátkou ceny Jiřího Theinera se na dálku stala Elif Şhafaková. Svou popularitu potvrdila sekce určená dětem a mládeži. Téma Literatura jako hlas svobody opět rezonovalo se současnou společenskou a politickou situací ve světě, stejně jako program ukrajinské literatury, který nadále pomáhá ukrajinským uprchlíkům v udržování kontaktů s jejich jazykem a literaturou. Nadcházející jubilejní 30. ročník se odehraje na Výstavišti Praha 15. – 18. května 2025. Čestným hostem bude Portugalsko.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
27.05.2024