neděle
21. dubna 2024
svátek slaví Alexandra
Pozvánka na akci
© Zdroj: www.den-muzei-elbe-labe.czMezinárodní den muzeí v Euroregionu Elbe/Labe – 49 muzeí a galerií otevře své brány zdarma

ÚSTÍ NAD LABEM: V letošním roce se koná již 45. Mezinárodní den muzeí. Ten první byl ustanoven Mezinárodní radou muzeí v roce 1977, a to na 18. květen. Zatímco v České republice bývá bezprostředně po tomto datu zahájen Festival muzejních nocí, ke kterému se každoročně přidává mnoho kulturních institucí, v Německu naopak muzea a galerie připravují program pro návštěvníky na neděli předcházející 18. květnu.

15.05.2022
Autor článku: 
Václav Houfek

Spolu s Amt für Kultur und Denkmalschutz (Úřadem pro kulturu a památkovou péči) Zemského hlavního města Drážďany se Muzeum města Ústí nad Labem stalo organizátorem projektu Mezinárodní den muzeí v Euroregionu Elbe/Labe. Cílem projektu je představit návštěvníkům kulturu, historii a umění na obou stranách hranice a pozvat je na návštěvu zdarma. Proto budou mít všechny zúčastněné organizace v neděli 15. května otevřeno bezplatně. Celkem je jich 49 (dvacet na české a 29 na saské straně). Jejich kompletní seznam spolu s dalšími informacemi o programu a užitečnými odkazy je možné najít na webové stránce www.den-muzei-elbe-labe.cz.

Jednou z idejí této akce je, že návštěvník může během jediného dne navštívit více muzeí či galerií. Na uvedené webové stránce najde i mapu, podle které zjistí, kolik organizací v jeho okolí má otevřeno, a naplánuje si výlet dle svých preferencí,“ uvedla organizátorka projektu za ústecké muzeum Mgr. Eliška Wiesnerová.

Do projektu se zapojila především muzea a galerie, ale nechybí ani zámek, kostel, štola či botanická zahrada. Tak kam se vydáte Vy?

V Muzeu města Ústí nad Labem se těšíme na Vaši návštěvu!

Se srdečným pozdravem

Mgr. Václav Houfek

Ředitel Muzea města Ústí nad Labem

Mohlo by vás také zajímat...

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti v regionu. Mezi oceněnými je kardinál Dominik Duka, ředitel Oblastní charity Červený Kostelec a laureáti z oblasti sportu, školství, vědy i umění. In memoriam získal Medaili Královéhradeckého kraje I. stupně uznávaný zoolog a „Legenda Krkonoš“ Jiří Flousek.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
18.04.2024

ČR: Tradice oslav české hudby se v letech zakončených čtyřkou koná pravidelně už od roku 1924. Jejím cílem je připomenout význam českých skladatelů a interpretů pro domácí i zahraniční kulturní prostředí.

Celá ČR, zahraničí
Hudba, Památky, Soutěže a festivaly
EDITORIAL
17.04.2024

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR na své 98. schůzi schválila návrh zákona o státní památkové péči, který je dílčí technickou novelou a upravuje zejména dvě oblasti.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky
Co se děje
17.04.2024

ČR: Spolek Kašpar je soubor, který je již více jak třicet let etablovaný na české divadelní scéně. Aktuálně hraje v Divadle v Celetné a v komorním prostoru Klubovna v Jindřišské ulici. V letošním roce se Spolek Kašpar ve spolupráci s Divadlem v Celetné, Klubovnou a Rádiem Kašpar rozhodl vypsat první ročník anonymní dramatické soutěže KAŠPAR.DRAMATIK o nejlepší původní divadelní hru na téma „STRACHY / OHROŽENÍ“.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
16.04.2024