středa
1. února 2023
svátek slaví Hynek
© Knihcentrum.czMartin Straka – fotograf, který miluje rychlá auta

OSTRAVA: Moderátor, fotograf, muž. Martin Straka se možná narodil na šťastné planetě, protože si stále naplňuje své sny a ani se o to výrazně nemusí snažit. Sám říká, že mu chodí do cesty. Jeho fotografie vyprávějí příběhy. Nechte si jeden příběh povyprávět. A o čem bude? Třeba o tom, jak vznikla kniha oslavných fotografií automobilových závodů a jak se Martin Straka dostal až k automobilovému sportu?
 

09.12.2016
16:00
Autor článku: 
Knihcentrum.cz

Hosté besedy budou Tomáš Vrátný, úspěšný účastník Rally Dakar a Sylvie Krupanská, herečka Divadla Petra Bezruče. Slavnostní křest knihy Racing‘n’Roll vypukne v pátek 9. prosince v 16.00.

Pátek 9. prosince v 16.00 – 17.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava

Moderátor, fotograf, muž. Martin Straka se možná narodil na šťastné planetě, protože si stále naplňuje své sny a ani se o to výrazně nemusí snažit. Sám říká, že mu chodí do cesty. Jeho fotografie vyprávějí příběhy. Nechte si jeden příběh povyprávět. A o čem bude? Třeba o tom, jak vznikla kniha oslavných fotografií automobilových závodů a jak se Martin Straka dostal až k automobilovému sportu?
Hosté besedy budou Tomáš Vrátný, úspěšný účastník Rally Dakar a Sylvie Krupanská, herečka Divadla Petra Bezruče.
Slavnostní křest knihy Racing‘n’Roll vypukne v pátek 9. prosince v 16.00.


Racing‘n’Roll
Oslava automobilových závodů a fotografie. Autor, známý český fotograf a komentátor motoristických událostí Martin Straka, nechává prostřednictvím svých snímků zájemce a motoristické fanoušky nahlédnout do zákulisí automobilového sportu. Jeho fotografie nejsou jen o samotném závodění, Straka se pokouší zachytit celkovou atmosféru události spolu s jednotlivými příběhy. Každá z více než 400 fotografií v této knize má svůj vlastní příběh, který autor poodhaluje prostřednictvím krátkých glos.

 

Martin Straka (nar. 1967) je fotoreportér, televizní komentátor a novinář. Patří k renomovaným ostravským fotografům. Žije ve Vratimově u Ostravy. Automobilové závody komentuje na různých televizních stanicích od roku 2005 (24h Le Mans & WEC, IndyCar, Blancpain GT Series, Int. GT Series…), jeho hlas zní Masarykovým okruhem v Brně a na Slovakiaringu od roku 2013. Jeho fotografie získaly různá ocenění. Například Zlaté oko pro nejlepší motoristickou fotografii v České republice 2007 či Zvláštní cenu Katovic v letech 2011 a 2015. Fotí pro Českou televizi, týdeník Reflex, jako redaktor spolupracoval s Českým rozhlasem Ostrava. Jeho tvorba rovněž každý rok zdobí kulturní ročenku Ostravského informačního servisu. 

 

Během měsíce prosince se zúčastněte slosování o vstupenky do Národního divadla moravskoslezského.

Po celý měsíc prosinec bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce 5. KNIHA ZDARMA  - Čím VÍCE knih nakoupíš, tím větší SLEVU máš. Akce platí do 31. 12. 2016.

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029.
Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

 

 

Mohlo by vás také zajímat...