neděle
3. března 2024
svátek slaví Kamil
Plakát
© Archiv pořadateleKvětnová pozvánka do Středočeské vědecké knihovny v Kladně

Vážené čtenářky, milí čtenáři a příznivci knihovny! Začněme opět nějakou tou pranostikou. Kupříkladu: V máji vlhko, chladno – bude vína na dno. Nebo: Májová vlažička – naroste travička. Májový deštíček – poroste chlebíček, či: Před Servácem není léta, po Serváci s mrazy veta. Ale nejvíce se nám zalíbila tato: Květen – čas z květin pleten
Milé že? A co tedy na měsíc květen chystáme? Pojďme na to.

od 03.05.2023 do 31.05.2023
Autor článku: 
Středočeská vědecká knihovna v Kladně

3. 5. 2023 v 17:30 zavítá do knihovny renomovaná česká prozaička Alena Mornštajnová na své autorské čtení a besedu, kterou povede moderátor Tomáš Fojtík. Beseda je v tuto chvíli zcela vyprodána! Pro ty, co již své vstupenky mají, malá připomínka: Vezměte si s sebou některou z autorčiných knih k podpisu. Na místě bude v prodeji omezený počet výtisků nové knihy Les v domě.

 

4. 5. 2023 v 16:30 začíná dvouhodinový výtvarný workshop Recykliteratura s Veronikou Podpěrovou. Zcela výjimečně jsou ještě volná dvě místa. Nenechte si ujít příležitost se na některý z našich výtvarných kurzů konečně dostat. Vstupné na workshop: 100 Kč. Pouze pro přihlášené! Využijte uvedený odkaz!

 

9. 5. 2023 od 19:00 odehraje hudební formace Sax & Crime třetí z koncertů našeho hudebního cyklu 2023Projekt rakouského dua stojí na fúzi neuvěřitelného koncertního nasazení, rapu, jazzu, reggae, kabaretu, parodie ikon světového rocku, šansonu a asi deseti dalších žánrů a stylů včetně špetky sebeironie. Vynikající live show, kterou je nutné zažít osobně! Vstupné: 190 Kč / *ZTP, senioři, studenti 120 Kč. Vstupenky zakoupíte v předprodeji nebo před začátkem koncertu na místě.

10. 5. 2023 v 17:30 proběhne již druhý workshop na téma seberozvoj s mentorkou Lucií Frankovou – Jak na emoce – pravda je, že je to o mě. Přihlášení na workshop je možné ZDE! Vstupné na workshop: 100 Kč / * 70 Kč senioři, ZTP, studenti. 

15. 5. 2023 v 13:30 se uskuteční další setkání Společenského klubu pro seniory – Buďme si blíž. Podíváme se trochu na zoubek informačnímu toku, který se na nás ze všech stran valí, a to společně s hostem Jaroslavem Valůchem prostřednictvím semináře Zdravý selský rozum pro dobu informační – jak se vyznat v mediálním chaosu? Vstupné zdarma! 

17. 5. 2023 v 17:30 začíná velká jízda s Tadeášem Šímou – Na kole a s padákem přes Střední Ameriku. Stálí návštěvníci našich cestopisných přednášek už v uplynulých letech měli tu čest vyslechnout Tadeášovu anabázi na kole přes Afriku. Tentokrát nás čekají opravdu hodně čerstvé dojmy z neuvěřitelných dobrodružství a zážitků, neboť cesta skončila teprve před pár dny. Vstupné na přednášku: 80 Kč / *50 Kč ZTP, senioři, studenti. Vstupenky budou k zakoupení na místě před začátkem přednášky. 

24. 5. 2023 v 17:30 – Spisovatelů v knihovně není nikdy dost, pozvali jsme proto autora více než 60 knižních titulů Václava Vokolka s přednáškou Duchovní krajiny Čech. Ve svém vystoupení v knihovně nám Václav Vokolek představí jeden svůj knižní projekt (dvacet knih o duchovní krajině Čech), kterým se zabýval, mimo literární činnost, na začátku tisíciletí. V rámci projektu totiž zavítal i do Kladna a zejména jeho okolí. V případě Kladna by se rád zmínil o nepříliš známém duchovním klimatu okolo Otakara Zachara*, ale zejména by se rád soustředil na velkou kladenskou postavu Jiřího Koláře a sestry Válovy. Z kladenského okolí by se rád vypravil na nejzajímavější duchovní místa pravěku (Slánskou horu, Budeč, Libušín a Kounovské řady). Vstupné na besedu80 Kč / 50 Kč* senioři, studenti a ZTP.

29. 5. 2023 od 13:30 proběhne další setkání Společenského klubu pro seniory. – Buďme si blíž. Nazvali jsme jej Kouzlo přítomného okamžiku a společně budeme v tento den tvořit ze samotvrdnoucí hmoty a procvičíme tak manuální zručnost. Nezbytný šálek čaje nebude chybět. Těšíme se na vás! Vstup zdarma!

31. 5. 2023 v 17:30 k nám zavítá klinická psycholožka Mgr. Hana Fechtnerová s přednáškou Když rodina funguje a nefungujeKaždá rodina prochází různými vývojovými fázemi. Víme, jak jednotlivé fáze vypadají a jaké nesou znaky? V čem tkví její význam a důležitost? Jak to udělat, aby v okamžiku jejího rozpadu, byla situace pro její členy co nejméně zátěžová? A pokud je situace opravdu nepříznivá, existují možnosti, jak provést rodinu v rozvodové krizi. Vstupné: 50 Kč. Rezervace míst ZDE.
 

Věříme, že si z naší nabídky vyberete a těšíme se na vás!

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: SKIP vyhlašuje již patnáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů s mottem S knížkou do života – životem s knihou.

Čtení je příjemná záliba, která nás doprovází po celý život a kterou můžeme sdílet se svými blízkými. Rodiče mají mnoho možností, jak číst svým dětem a jak ukazuje už šest let trvající projekt S knížkou do života (Bookstart), číst dětem můžeme od jejich narození. Jsme rádi, že v roce 2024 můžeme právě v Březnu – měsíci čtenářů připomenout a zhodnotit výsledky projektu S knížkou do života (Bookstart) a také si uvědomit, že knihy a knihovny doprovázejí své čtenáře od dětského věku po věk seniorský. Co kniha přináší našim čtenářům? Jsou rodiny, kde se čtenářství přenáší z generace na generaci a domácí knihovny jsou vítaným dědictvím? Jakou roli sehrávají v životě čtenářů veřejné knihovny? Snad nám letošní Březen – měsíc čtenářů přinese na naše otázky zajímavé odpovědi. SKIP pro letošní ročník Března – měsíce čtenářů vydal plakát, který vytvořila výtvarnice Denisa Fialová

http://www.skipcr.cz
 

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Ostatní, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
01.03.2024

ČR: Jedničkou nedělního hlavního vysílacího času se stal poosmé v řadě seriál Smysl pro tumor. Série inspirovaná reálným příběhem onkologického pacienta přilákala k obrazovkám průměrně 1,35 milionu diváků s podílem na sledovanosti 31,05 %. Zásah celé série se vyšplhal na 2,97 milionu. Nadprůměrných výsledků dosáhl pořad i v hodnocení spokojenosti, originality a zaujetí.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
01.03.2024

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Centrum uměleckých aktivit připravuje i v letošním roce oblíbenou akci Den otevřených ateliérů (DOA). Letošní 12. ročník se bude odehrávat o víkendu 15.-16. června v celém Královéhradeckém kraji. Přihlásit se mohou umělci, kreativci a řemeslníci, kteří chtějí návštěvníkům otevřít svoje dílny, galerie a další prostory. Uzávěrka přihlášek je 7. března 2024.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.03.2024

PRAHA: Botanická zahrada hl. m. Prahy dlouhodobě nabízí vzdělávací programy pro školy. Jedná se o komentované prohlídky s průvodcem, výukové programy nebo workshopy v laboratorní učebně. Všechny tyto aktivity probíhají výlučně v areálu zahrady. Nově si botanická zahrada připravila projekt Botanická zahrada na cestách, kdy botaniku a svět rostlin představuje žákům základních škol přímo v jejich třídách. Pestrý program žákům mimo jiné vysvětlí, jaký je rozdíl mezi botanickou zahradou a parkem. Hravou formou je seznámí s posláním botanické zahrady a ukáže, že botanika a studium rostlin nejsou žádná nuda. Žáci tak poznávají svět rostlin všemi smysly a proniknou pomocí mikroskopů až na úroveň buněk. V současné době probíhá pilotní fáze, botanická zahrada bude program nabízet v zimním období. Roadshow podporuje generální partner, značka Hyundai, a Magistrát hl. m. Prahy.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
01.03.2024