úterý
18. června 2024
svátek slaví Milan
Natali Santini a Ludmila Santini
© Martin KnoppJubilejní výstava umělkyně Natali Santini v Lovosicích

LOVOSICE: V sále secesní perly Lovosic (budova městské knihovny) bude ve středu 29. května v 17:00 hodin slavnostně zahájen výstavní cyklus digitálních ilustrací Hvězdná záře umělkyně Natali Santini. Jedná se o desátou výstavu této dvacetileté autorky, která svými neobvyklými pracemi dokáže oslovit publikum všech věkových kategorií. Symboliku hvězdné záře použila mladá výtvarnice k vyjádření různých emocí, atmosfér a témat. „Tento cyklus oslavuje optimismus a naději. Hvězdy nejsou ve dne vidět, ale to neznamená, že tam nejsou.", podotýká Natali.

od 29.05.2024 do 28.06.2024
17:00
Autor článku: 
Martin Knopp

Atmosféru slavnostního podvečera umocní mezinárodně renomovaná skladatelka a koncertní klavíristka Ludmila Santini, jejíž skladby se vyznačují silnou melodickou linkou, emotivní hloubkou, popovými vlivy a klasickou elegancí. Návštěvníci vernisáže uslyší, kromě jiného, živé provedení autorské skladby nazvané Where the Light Begins (Kde začíná světlo).

Ludmila Santini řadu let vystupovala na švédských koncertních pódiích a spolupracovala s předními osobnostmi tamní hudební scény. Za všechny lze jmenovat Berndta Sjörgena, saxofonistu a leadera XL Big Bandu a Elin Svensson, zpěvačku a zakladatelku vokální skupiny GET UP Soul Choir, která doprovází švédské popové hvězdy Petera Jöbacka, Zaru Larsson a Sannu Nielsen.

Přijďte otevřít tuto výstavní expozici spolu s oběma mimořádnými umělkyněmi. Jste srdečně zváni!

Slavnostní vernisáž: 29. 5. 2024 od 17:00 hodin

Doba trvání výstavy: od 29. 5. 2024 do 28. 6. 2024 

 

www.natalisantini.com

www.santinimusic.com

www.kclovos.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ZAHRANIČÍ: Ve dnech 9. až 15. června se ve francouzském Annecy uskutečnil největší festival animovaných filmů na světě. Výrazné české zastoupení měla producentská společnost Maurfilm s pěti snímky, která si odnáší ocenění hned tří krátkometrážních snímků: Cena publika pro krátký film – Hurikán; Cena mladého publika – Ahoj léto; a Cena za nejlepší původní hudbu pro krátký film – Joko.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Menšiny a cizinci
Co se děje
18.06.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Festival Rock for People uzavřel své brány po čtyřech dnech nabitého programu, který vidělo v hradeckém Parku 360 přes 40 tisíc návštěvníků. Prvnímu večeru vévodili The Prodigy, kteří svou smrští laserů zasypali roztančený dav. Druhý den patřil punkovým legendám The Offspring, kteří již 40 let baví fanoušky po celém světě.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2024

PLZEŇ: V neděli 16. června se uzavřel pětidenní maratón špičkových loutkářských inscenací od nás i ze zahraničí. 35. ročník festivalu Skupova Plzeň přivítal od 12. do 16. června na 7000 diváků, kteří si užívali rozmanitou nabídku představení, workshopů, koncertů a dalších akcí. Bienále Skupova Plzeň je především bilanční přehlídkou českých a slovenských profesionálních loutkářů. Odborná porota posuzovala 19 vybraných inscenací, mezi jejich tvůrce rozdělila celkem 11 cen a jedno čestné uznání. Nejvíc jich získala inscenace Divadla Drak a Bábkového divadla Bratislava s názvem „Zapsaný spolek českých a slovenských loutkářů uvádí: Kašpárek a zbojník“. Bohatý doprovodný program festivalu představil mimo jiné unikátní fokus na loutkářské umění Koreje, Indonésie nebo Tchaj-wanu a také velký open air program Loutková Doubravka u Skupovy Plzně.

Plzeňský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2024

PLZEŇ: Doprovodná publikace, kterou vydala Západočeská galerie v Plzni s nakladatelstvím Artefactum k výstavě „…a viděl jsem nové nebe a novou zemi…“ Apokalypsa a  umění v českých zemích, si ze slavnostního vyhlášení soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2023 odnesla nejvyšší ocenění v kategorii Katalogy. Odborná porota ocenila originální výtvarné zpracování grafiček Adély Svobodové a Terezy Hejmové.

Celá ČR, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.06.2024