neděle
3. března 2024
svátek slaví Kamil
Nový parfém Fata Morgana No. 2
© Zdroj: www.botanicka.czJežíšek z botanické zahrady přináší zážitky i voňavou novinku

PRAHA: I v letošním roce mohou příznivci Botanické zahrady hl. m. Prahy pořídit originální vánoční dárky pro své blízké. Stejně jako v loňském roce vedou zážitky. Pod stromečkem tak může potěšit poukaz na degustaci vína z Vinice sv. Kláry nebo dárková vstupenka. V nabídce je rovněž „cestovatelský“ balíček – dvě knihy vycházející z botanických expedic a kalendář na rok 2023, který láká na téma příští sezóny v botanické zahradě, jež bude zaměřené na flóru Asie. Ještě před Vánocemi představuje botanická zahrada novinku – parfém Fata Morgana No. 2. Nový, v pořadí druhý parfém nás svou vůní přenese do Vietnamu. Dárky mohou zájemci objednat prostřednictvím e-shopu nebo zakoupit přímo ve stánku se suvenýry v areálu botanické zahrady.

Autor článku: 
Darina Miklovičová

I v letošním roce jsme pro naše fanoušky připravili speciální vánoční nabídku dárků. Největšímu zájmu se těší zážitky v podobě poukazu na degustaci našich vlastních vín nebo dárkové vstupenky na příští sezónu. Oblíbené jsou rovněž balíčky, například pro vinaře, jehož obsahem je láhev vína z místní produkce a dva poukazy na návštěvu našeho vinného sklepa. Právě před Vánocemi jsme si pro naše příznivce připravili novinku v podobě parfému Fata Morgana No.2. První parfém, který je již vyprodaný, přímo odkazoval na atmosféru a vůně našeho skleníku, druhý se inspiroval atmosférou Vietnamu, kam vedly mnohé z našich botanických cest a jehož flóra je ve skleníku rovněž prezentována. Nový parfém také může být předzvěstí tématu příští sezóny, které bude prezentovat rostlinné bohatství Asie,říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

 

Vánoční poukazy na zážitky z botanické zahrady

Každoroční přemýšlení nad tím, co nadělit blízkým pod stromeček, si můžete usnadnit výběrem z nabídky trojské botanické zahrady. Ta si připravila balíček určený milovníkům tekutých hroznů, který obsahuje jednu láhev vína z místní produkce a dva dárkové poukazy na akci Nedělní sklep, umožňující prohlídku vinného sklepa s výkladem o výrobě vína a s malou degustací na závěr. Vinařský balíček pořídíte za 950 Kč. Poukaz na prohlídku vinného sklepa lze zakoupit i samostatně, a to za 350 Kč. Další variantou pro milovníky vína je poukaz na řízenou degustaci, který stojí 450 Kč a obdarovanému přinese ochutnávku šesti vzorků vína z produkce Vinice sv. Kláry. Radost může udělat také zážitek v podobě procházky Botanickou zahradou Praha v příštím roce. Dárková vstupenka stojí 200 Kč a držitele opravňuje k návštěvě venkovních expozic i unikátního tropického skleníku Fata Morgana.

 

Vůně dálek pod stromečkem

Dámy jistě potěší vůně dálek a skleníku Fata Morgana. Unikátní parfém byl inspirován Vietnamem a jeho bohatou flórou. Vznikl jako pocta této krásné asijské zemi, kterou odborníci z botanické zahrady navštívili během několika expedic. Dovezené rostliny z nížin i hor se staly těžištěm hned několika sbírek i části expozice skleníku Fata Morgana. Základem parfému jsou vonná dřeva a koření, srdcem lotos a oud a hlavou citrusy a bílé květy. Jedná se o limitovanou nabídku druhé řady originálních tělových parfémů, první parfém je již zcela vyprodaný. Parfém Fata Morgana No. 2 je možné zakoupit v e-shopu botanické zahrady za 699 Kč.

 

Botanický balíček, knihy a hry pro malé i velké

K zabalení do vánočního papíru je připraven také balíček, který voní dálkami. V něm najdete knihy dokumentující expedice botaniků ve Vietnamu a na Kypru a doplňuje je kalendář na rok 2023, který bude ve znamení flóry Asie. Tento balíček stojí 749 Kč. Knihy i kalendář lze zakoupit samostatně. Radost pak určitě udělají i další publikace plné rad a tipů pro zahradníky, zahrádkáře a milovníky přírody vůbec. V zahradníky a botaniky se celá rodina může převtělit v rámci unikátní hry Botanicus. V nabídce her nechybí ani botanické domino, pexeso – pro začátečníky i pokročilé nebo hrací karty na kanastu, žolíky či poker. Všechny zdobí piktogramy s motivy z expozic botanické zahrady.

 

Vánoční dárky lze nakupovat v e-shopu botanické zahrady. Objednané dárky si můžete nechat zaslat poštou, případně vyzvednout v botanické zahradě. A některé jsou ke koupi přímo ve stánku se suvenýry. Osobní vyzvednutí objednávek bude možné do 22. prosince v pokladně pod skleníkem Fata Morgana (od úterý do neděle od 9 do 16 hodin). V případě zájmu o zaslání je vánoční překvapení nutné objednávat do 12. prosince, pozdější objednávky bude nutné vyzvednout osobně v botanické zahradě. Objednávky učiněné po 22. prosinci budou bohužel vyřízeny až v lednu 2023.

 

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram, YouTube).

Novinky a další informace najdete také na www.botanicka.cz

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: SKIP vyhlašuje již patnáctý ročník akce Březen – měsíc čtenářů s mottem S knížkou do života – životem s knihou.

Čtení je příjemná záliba, která nás doprovází po celý život a kterou můžeme sdílet se svými blízkými. Rodiče mají mnoho možností, jak číst svým dětem a jak ukazuje už šest let trvající projekt S knížkou do života (Bookstart), číst dětem můžeme od jejich narození. Jsme rádi, že v roce 2024 můžeme právě v Březnu – měsíci čtenářů připomenout a zhodnotit výsledky projektu S knížkou do života (Bookstart) a také si uvědomit, že knihy a knihovny doprovázejí své čtenáře od dětského věku po věk seniorský. Co kniha přináší našim čtenářům? Jsou rodiny, kde se čtenářství přenáší z generace na generaci a domácí knihovny jsou vítaným dědictvím? Jakou roli sehrávají v životě čtenářů veřejné knihovny? Snad nám letošní Březen – měsíc čtenářů přinese na naše otázky zajímavé odpovědi. SKIP pro letošní ročník Března – měsíce čtenářů vydal plakát, který vytvořila výtvarnice Denisa Fialová

http://www.skipcr.cz
 

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Ostatní, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
01.03.2024

ČR: Jedničkou nedělního hlavního vysílacího času se stal poosmé v řadě seriál Smysl pro tumor. Série inspirovaná reálným příběhem onkologického pacienta přilákala k obrazovkám průměrně 1,35 milionu diváků s podílem na sledovanosti 31,05 %. Zásah celé série se vyšplhal na 2,97 milionu. Nadprůměrných výsledků dosáhl pořad i v hodnocení spokojenosti, originality a zaujetí.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
01.03.2024

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ: Centrum uměleckých aktivit připravuje i v letošním roce oblíbenou akci Den otevřených ateliérů (DOA). Letošní 12. ročník se bude odehrávat o víkendu 15.-16. června v celém Královéhradeckém kraji. Přihlásit se mohou umělci, kreativci a řemeslníci, kteří chtějí návštěvníkům otevřít svoje dílny, galerie a další prostory. Uzávěrka přihlášek je 7. března 2024.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
01.03.2024

PRAHA: Botanická zahrada hl. m. Prahy dlouhodobě nabízí vzdělávací programy pro školy. Jedná se o komentované prohlídky s průvodcem, výukové programy nebo workshopy v laboratorní učebně. Všechny tyto aktivity probíhají výlučně v areálu zahrady. Nově si botanická zahrada připravila projekt Botanická zahrada na cestách, kdy botaniku a svět rostlin představuje žákům základních škol přímo v jejich třídách. Pestrý program žákům mimo jiné vysvětlí, jaký je rozdíl mezi botanickou zahradou a parkem. Hravou formou je seznámí s posláním botanické zahrady a ukáže, že botanika a studium rostlin nejsou žádná nuda. Žáci tak poznávají svět rostlin všemi smysly a proniknou pomocí mikroskopů až na úroveň buněk. V současné době probíhá pilotní fáze, botanická zahrada bude program nabízet v zimním období. Roadshow podporuje generální partner, značka Hyundai, a Magistrát hl. m. Prahy.

Hl. m. Praha
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
01.03.2024