středa
1. února 2023
svátek slaví Hynek
Nový parfém Fata Morgana No. 2
© Zdroj: www.botanicka.czJežíšek z botanické zahrady přináší zážitky i voňavou novinku

PRAHA: I v letošním roce mohou příznivci Botanické zahrady hl. m. Prahy pořídit originální vánoční dárky pro své blízké. Stejně jako v loňském roce vedou zážitky. Pod stromečkem tak může potěšit poukaz na degustaci vína z Vinice sv. Kláry nebo dárková vstupenka. V nabídce je rovněž „cestovatelský“ balíček – dvě knihy vycházející z botanických expedic a kalendář na rok 2023, který láká na téma příští sezóny v botanické zahradě, jež bude zaměřené na flóru Asie. Ještě před Vánocemi představuje botanická zahrada novinku – parfém Fata Morgana No. 2. Nový, v pořadí druhý parfém nás svou vůní přenese do Vietnamu. Dárky mohou zájemci objednat prostřednictvím e-shopu nebo zakoupit přímo ve stánku se suvenýry v areálu botanické zahrady.

Autor článku: 
Darina Miklovičová

I v letošním roce jsme pro naše fanoušky připravili speciální vánoční nabídku dárků. Největšímu zájmu se těší zážitky v podobě poukazu na degustaci našich vlastních vín nebo dárkové vstupenky na příští sezónu. Oblíbené jsou rovněž balíčky, například pro vinaře, jehož obsahem je láhev vína z místní produkce a dva poukazy na návštěvu našeho vinného sklepa. Právě před Vánocemi jsme si pro naše příznivce připravili novinku v podobě parfému Fata Morgana No.2. První parfém, který je již vyprodaný, přímo odkazoval na atmosféru a vůně našeho skleníku, druhý se inspiroval atmosférou Vietnamu, kam vedly mnohé z našich botanických cest a jehož flóra je ve skleníku rovněž prezentována. Nový parfém také může být předzvěstí tématu příští sezóny, které bude prezentovat rostlinné bohatství Asie,říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

 

Vánoční poukazy na zážitky z botanické zahrady

Každoroční přemýšlení nad tím, co nadělit blízkým pod stromeček, si můžete usnadnit výběrem z nabídky trojské botanické zahrady. Ta si připravila balíček určený milovníkům tekutých hroznů, který obsahuje jednu láhev vína z místní produkce a dva dárkové poukazy na akci Nedělní sklep, umožňující prohlídku vinného sklepa s výkladem o výrobě vína a s malou degustací na závěr. Vinařský balíček pořídíte za 950 Kč. Poukaz na prohlídku vinného sklepa lze zakoupit i samostatně, a to za 350 Kč. Další variantou pro milovníky vína je poukaz na řízenou degustaci, který stojí 450 Kč a obdarovanému přinese ochutnávku šesti vzorků vína z produkce Vinice sv. Kláry. Radost může udělat také zážitek v podobě procházky Botanickou zahradou Praha v příštím roce. Dárková vstupenka stojí 200 Kč a držitele opravňuje k návštěvě venkovních expozic i unikátního tropického skleníku Fata Morgana.

 

Vůně dálek pod stromečkem

Dámy jistě potěší vůně dálek a skleníku Fata Morgana. Unikátní parfém byl inspirován Vietnamem a jeho bohatou flórou. Vznikl jako pocta této krásné asijské zemi, kterou odborníci z botanické zahrady navštívili během několika expedic. Dovezené rostliny z nížin i hor se staly těžištěm hned několika sbírek i části expozice skleníku Fata Morgana. Základem parfému jsou vonná dřeva a koření, srdcem lotos a oud a hlavou citrusy a bílé květy. Jedná se o limitovanou nabídku druhé řady originálních tělových parfémů, první parfém je již zcela vyprodaný. Parfém Fata Morgana No. 2 je možné zakoupit v e-shopu botanické zahrady za 699 Kč.

 

Botanický balíček, knihy a hry pro malé i velké

K zabalení do vánočního papíru je připraven také balíček, který voní dálkami. V něm najdete knihy dokumentující expedice botaniků ve Vietnamu a na Kypru a doplňuje je kalendář na rok 2023, který bude ve znamení flóry Asie. Tento balíček stojí 749 Kč. Knihy i kalendář lze zakoupit samostatně. Radost pak určitě udělají i další publikace plné rad a tipů pro zahradníky, zahrádkáře a milovníky přírody vůbec. V zahradníky a botaniky se celá rodina může převtělit v rámci unikátní hry Botanicus. V nabídce her nechybí ani botanické domino, pexeso – pro začátečníky i pokročilé nebo hrací karty na kanastu, žolíky či poker. Všechny zdobí piktogramy s motivy z expozic botanické zahrady.

 

Vánoční dárky lze nakupovat v e-shopu botanické zahrady. Objednané dárky si můžete nechat zaslat poštou, případně vyzvednout v botanické zahradě. A některé jsou ke koupi přímo ve stánku se suvenýry. Osobní vyzvednutí objednávek bude možné do 22. prosince v pokladně pod skleníkem Fata Morgana (od úterý do neděle od 9 do 16 hodin). V případě zájmu o zaslání je vánoční překvapení nutné objednávat do 12. prosince, pozdější objednávky bude nutné vyzvednout osobně v botanické zahradě. Objednávky učiněné po 22. prosinci budou bohužel vyřízeny až v lednu 2023.

 

Sledujte dění v botanické zahradě na sociálních sítích (Facebook, Instagram, YouTube).

Novinky a další informace najdete také na www.botanicka.cz

 

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Na základě hodnocení dotační komise Odboru mezinárodních vztahů a EU Ministerstva kultury, které se uskutečnilo počátkem ledna 2023, získalo podporu 135 projektů v celkové výši 107 649 667 Kč.

Dotační titul Mobilita vznikl na podporu projektů konaných v zahraničí a na mezinárodní spolupráci. Podporuje aktivity zasíťování, ať už formou odborných konferencí, stáží či workshopů a profesních akcí orientovaných na stimulaci mezinárodní spolupráce, profesního růstu a rozvoje.

„Mezinárodní spolupráce v oboru přináší nenahraditelnou zkušenost, která tvorbu posouvá dál. Důležitou přidanou hodnotou pak je prezentace české kultury v zahraničí a navázání kontaktů pro spolupráci do budoucna,“ podotýká ministr kultury Martin Baxa.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
01.02.2023

ČR: Celou řadu nových dokumentárních seriálů, pokračování oblíbených cyklů i solitérů připravila do vysílání Česká televize. Vysokou úrovní zpracování navazují na dlouholetou tradici a výjimečné postavení ČT v tomto žánru. Jejich tvůrci se zaměřili na sociální a společenskou problematiku, na portréty významných osobností, na historická a válečná témata. Prostor dostanou také divácky oblíbené cestopisy.


 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.01.2023

ČR: Přinášíme nový redakční žánr – PODCAST MÍSTNÍ KULTURY – dialogy s lidmi, kteří mají, co říci. Naším historicky prvním hostem je současný ministr kultury ČR Martin Baxa (1975). Následující rozhovor, k němuž vás zve rozhlasová publicistka a dokumentaristka Hana Soukupová, nabízí celou řadu témat – od těch radostných, jako jsou umělecké zážitky a návštěvy kulturních institucí, až po problémy spojené s financováním kultury v době energetické krize. Ministerstvo sice hospodaří s nejvyšším rozpočtem v historii, ale kýženého 1% státního rozpočtu se stále nedaří dosáhnout.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Články a komentáře
01.02.2023

ZLÍNSKÝ KRAJ: Do celostátní soutěže o titul Historické město roku 2022 je za Zlínský kraj nominováno město Valašské Meziříčí. Do Zlínského kraje tento titul putoval již dvakrát, poprvé v roce 1998 zvítězilo město Kroměříž, podruhé v roce 2012 titul získalo město Uherské Hradiště. Ve Zlínském kraji se letošního ročníku zúčastnila dvě města – Uherské Hradiště a Valašské Meziříčí. Celostátní vítěz soutěže a držitel titulu Historické město roku 2022 bude vyhlášen Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska v dubnu 2023.

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
31.01.2023