čtvrtek
25. července 2024
svátek slaví JakubFotografie a zážitky z Nepálu

Foto: Tereza PaichlováChraňte si zátylek před sluncem a sněžným levhartem. I takové varování zaznělo v pozdním odpoledni 20. října v restauraci Esprit v pražském hotelu Holiday Inn na přednášce a vzpomínkovém večeru. Své zážitky z cesty po Nepálu a návštěvy království Mustang zde přítomnému publiku přiblížili Tereza a Jiří Paichlovi při šálku pravého nepálského čaje, který byl podáván.

 

V bezpečí a pohodlí středoevropského hotelu se sešlo na několik desítek hledačů dalekých světů, badatelů v rozdílných a odlišných kulturách, obdivovatelů vzdálených přírodních scenérií a jevů, cestovatelů a dalších alternativců snažících se o objevování a pochopení života odlišného od toho, který nás obklopuje, přesto však stejně hodnotného a zajímavého.

Meritem setkání bylo asi 300 fotografií monitorujících nepálskou cestu. Sled fotografií zprostředkovaný dataprojektorem byl doprovázen komentáři popisujícími atmosféru prožitých zážitků obou cestovatelů. Pozorní posluchači se vyptávali během promítání i po ukončení projekce. Podvečerní přednáška a promítání měla název „Jednou nohou v tajemném Mustangu“.

Setkání bylo hudebně iluminováno nepálskou folklórní hudbou. Závěrem zazněla živá hudební produkce na tibetské meditační mísy.

Helena Fenclová

 

Mohlo by vás také zajímat...