středa
26. ledna 2022
svátek slaví ZoraEvropa 2045

 Jaká bude Evropa v roce 2045? Vedou politici sjednocenou Evropu dobře, nebo by se to dalo zvládnout podstatně lépe? Ve výukové hře Evropa 2045 je možné si to vyzkoušet, řídit Českou republiku nebo Francii, rozhodovat o osudu celé Evropy a něco se naučit.

Strategie určená pro střední školy umožní jejím uživatelům ocitnout se přímo v centru dění a na vlastní kůži poznat, jaké problémy přináší řízení státu, kde každé rozhodnutí má svůj následek a projeví se na ekonomice, spokojenosti obyvatel nebo životním prostředí. Jak se budují dobré či špatné vztahy s okolními státy, a jaká bude budoucnost Evropského společenství.

Počítačová simulace Evropa 2045 je zaměřená na podporu výuky společenských věd na středních školách. Svou formou připomíná strategické počítačové hry, ovšem snaží se hráčům co nejvěrněji přiblížit politické, ekonomické a sociální otázky sjednocené Evropy a současného světa. Kromě získání faktických informací podporuje rozvoj tzv. klíčových kompetencí: schopnosti vyjednávat, kriticky myslet a pracovat v týmu.

Hru, kde každý hráč zastupuje jeden stát, a to současně na vládní a diplomatické úrovni, je možné hrát minimálně v počtu osmi hráčů. K nejlepšímu využití dochází, pokud ji hraje celá třída. Zároveň učitel má ve hře důležitou roli, nejen administrátora, a bez něj hra ztrácí svou plnou funkčnost.

Evropa 2045 je poskytovaná všem školám zdarma. Stačí, aby stüdenti informovali svého učitele a ten kontaktoval administrátora hry: admin@evropa2045.cz, popřípadě se zaregistroval na stránkách hry v odkazu zde, kde také nalezne více informací.

 

Simulace Evropa 2045 vznikla v rámci projektu "Podpora rozšíření a využití informačních technologií ve výuce společenských věd", který financuje Evropský sociální fond, státní rozpočet ČR a Hlavní město Praha. Simulaci vyvýjí nezisková organizace Generation Europe ve spolupráci s odborníky z University Karlovy, Asociace pro mezinárodní otázky, CIANT (Mezinárodní centrum pro umění a nové technologie) a Gymnásium Sázavská.

 

Mohlo by vás také zajímat...