úterý
3. října 2023
svátek slaví Bohumil
Den pro děti v MokrémDen pro děti je pro nás ten největší svátek

Autor článku: 
Dagmar Honsnejmanová

<p>MOKRÉ: V sobotu ráno v Mokrém pršelo, jen se lilo. A tak je to v háji si řekla asi většina rodičů dětí, když se podívali ven z okna. Ale během dopoledne se počasí vybralo, vysvitlo sluníčko, které se rozpálilo a pálit nepřestalo až do večera.</p> <p>Nakonec to byl velmi horký den, který se vydařil. Děti si s rodiči užili spoustu zábavy a legrace.</p> <p>Zahájení tradičního Dne pro děti se ujal Jan Honza Lušovský se svým hádankovým programem. Každému dítěti nafoukl balonek, na který namaloval postavičku podle přání. Starším dětem i dospělým se věnoval Vojta Zajíček se svým kamarádem, kteří si připravili ukázku Airsoft. Všichni zájemci si mohli vyzkoušet střílení na terče. A nechyběl ani poník a oblíbené projížďky ze Stáje Lucie Mokré. S dětmi na poníkovi se procházela Andrea Tomková s kamarádkou Denisou.</p> <p>Mezi tím si děti mohly ve výtvarném stanu vymalovat akrylovými barvami sádrové odlitky, kameny, šnečky, vybarvit si omalovánku, skládat puzzle nebo obrázky z víček. Pro malé sportovce byla nachystaná „Opičí dráha“, děti měly k dispozici také malé motorky a koloběžky, na kterých se proháněly po hřišti, nechyběl líný tenis, létající talíře a různé stavebnice.</p> <p>Pro radost všech dětí byl na hřišti SKÁKACÍ HRAD a prodejní stánek s cukrovou vatou! Nechyběly bonbony a také skvělá jahodová bublanina a perník s čokoládou od rodičů.</p> <p>Den se zkrátka vydařil! Děti odcházely spokojené s dárky od sponzorů, ale především se zážitky. Nejlepší hláškou při odchodu bylo: „Tak já zítra přijdu zas!“</p> <p>Dagmar Honsnejmanová<br />
Knihovna U Mokřinky Mokré</p> <p>Více fotografií je na www.obecmokre.cz/knihovna v oddíle SOUTĚŽE-AKCE 2013<br />
Fotografovala Dagmar Honsnejmanová</p>

Mohlo by vás také zajímat...

PARDUBICE: Jedna z významných staveb architekta Josefa Gočára, Winternitzovy automatické mlýny, se po třech letech intenzivní rekonstrukce otevřela veřejnosti. Historický komplex budov, který byl v provozu více než 100 let, zažívá transformaci na moderní kulturně-společenskou městskou čtvrť. Iniciátorem proměny celého areálu je Nadace Automatické mlýny manželů Smetanových. Ti koupili areál v roce 2016 a k obnově národní kulturní památky přizvali město Pardubice a Pardubický kraj. Rekonstrukci celého areálu za tři čtvrtě miliardy korun nastartovala možnost 400 milionové evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), kterou vlastníci objektů dohromady získali prostřednictvím ITI Hradecko-pardubické aglomerace. 

Podrobnosti najdete v připojené tiskové zprávě.

Pardubický kraj
Instituce a kulturní zařízení, Památky
Co se děje
02.10.2023

PLZEŇ: Další festivalový úspěch pro Voyo. Cenu za nejlepší film nebo minisérii si z plzeňského filmového festivalu Finále Plzeň odnáší třídílná série z dílny Voyo Originál Král Šumavy: Fantom temného kraje režiséra Davida Ondříčka. Porota vyzdvihla zejména „výjimečné filmové provedení a skvělé herecké výkony.“ Kromě hlavní ceny získala série také Cenu studentské poroty Západočeské univerzity v Plzni za „strhující a realistickou výpravu životních příběhů nejen pohraničních stráží SNB.“ Další pokračování příběhu Josefa Hasila je v přípravách a diváci se na něj mohou těšit už v příštím roce exkluzivně na Voyo.

Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.10.2023

PRAHA: Jeden den v roli filmového diváka i porotce? Takovou možnost nabídl svým účastníkům letošní Young Film Fest, kdy v rámci programu Cena Young Film Festu účastníci vybrali vítězné filmy. Ve věkové kategorii 12+ zvítězil film Prase režiséra Jorna Leeuwerinka. V kategorii 15+ cenu získal snímek Láska bez Lásky režírovaný Veronicou Nielsen. Ve stejné kategorii porota udělila i zvláštní uznání filmu Fairplay režiséra Zoela Aeschbachera. 7. ročník Mezinárodního filmového festivalu Young Film Fest divákům nabídl téměř 50 filmů a probíhal od středy 20. září do neděle 24. září 2023 v Kině Kavalírka a v Centru současného umění DOX.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly, Vzdělávání
Co se děje
27.09.2023

HRADEC KRÁLOVÉ: Dlouholetý přátelský vztah Soni Červené k Hradci Králové a jejímu orchestru zpečetí název sálu královéhradecké Filharmonie. Jméno nedávno zesnulé operní divy ponese koncertní hala od roku 2025. Sál Soni Červené se tak stane živoucí vzpomínkou na tuto hudební legendu a mimořádně zajímavou ženu. V prostorách Filharmonie Hradec Králové také vzniká prostor pro historické nástroje z dílny továrníků Červených, které pěvkyně hradeckému orchestru věnovala.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Památky
Co se děje
27.09.2023