pondělí
6. května 2024
svátek slaví Radoslav
vizuál festivalu
© zdroj: www.divadelniflora.cz



21. ročník Divadelní Flory

OLOMOUC: 21. ročník Divadelní Flory nabídne v průběhu deseti dnů na čtrnácti festivalových scénách sedm desítek akcí. Rekordních 38 produkcí dvaadvaceti titulů v hlavním programu (zahrnující 19 zahraničních představení) doplní řada doprovodných aktivit – vedle divadla i koncerty, besedy či workshopy. Součástí úvodního festivalového víkendu bude mezinárodní konference „Za hranou / Over the Edge“ věnovaná formám participativního divadla a inovativní práci s publikem. Leitmotiv letošního ročníku, dramaturgicky vymezující činoherní programovou část přehlídky, zní TEKUTÁ EVROPA.

od 12.05.2017 do 21.05.2017
Autor článku: 
ika

V Olomouci se poprvé představí například Maxim Gorki Theater Berlín nebo mnichovský Residenztheater. Flora nabídne také pětidenní profil přední české divadelní scény, pražského Studia Hrdinů (k vrcholům festivalu bude patřit uvedení koprodukčního titulu Studia Hrdinů, Theater Bremen a renomovaného festivalu Wiener Festwochen Kauza Schwejk), představí tvorbu progresivního brněnského HaDivadla a dvakrát uvede tuzemskou Inscenaci roku 2016 – drama Olga (Horrory z Hrádečku) Divadla LETÍ.

Páteří taneční a performativní části programu 21. DF budou inscenace šestice v Nizozemí působících respektovaných choreografů – Brazilců Fernanda Belfiora a Guilherma Miotta, Polky Oly Maciejewské, Japonky Jiji Sohn, Chilana Rodriga Sobarza a Izraelky Keren Levi. Reprezentativní sekci PESTRÉ NIZOZEMSKO, která bude v rámci Flory historicky největší přehlídkou tamního současného tance a performativního umění v České republice, pak doplní tradiční festivalová platforma VISEGRAD PERFORMING ARTS, zahrnující tituly invenčně zapojující diváka do „divadelní reality“.

21. Divadelní Flora je realizována s podporou Ministerstva kultury České republiky, Olomouckého kraje, Statutárního města Olomouce, Česko-německého fondu budoucnosti, Goethe-Institutu v Praze, The Performig Arts Fund NL, Státního fondu kultury ČR a Moravského divadla Olomouc; hlavním mediálním partnerem festivalu je Česká televize – Televizní studio Ostrava.
Pořadatelem festivalu, který se koná pod záštitou ministra kultury Daniela Hermana, je DW7, o.p.s.
Hlavní programová linie TEKUTÁ EVROPA je součástí Česko-německého kulturního jara 2017.

Předprodej vstupenek bude zahájen v pondělí 3. dubna.

Program ZDE

ZDROJ

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Asociace profesionálních divadel (APD) oslavila jubileum zintenzivněním své dosavadní činnosti, zejména v souvislosti s realizací grantového projektu “Etablování stávající struktury Asociace profesionálních divadel ČR v kontextu proměny sektoru živého umění v důsledku pandemie koronaviru”, podpořeného z programu Fondů EHP 2014-2021.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
06.05.2024

PRAHA: 30. dubna bude Karlovo náměstí patřit jazzu i dalším hudebním žánrům. Pod taktovkou festivalu Mladí ladí jazz proběhne na největším náměstí v Praze velkolepá oslava Mezinárodního dne jazzu. Na zdarma přístupném Open airu vystoupí berlínští Jazzanova, belgická free jazzová formace Don Kapot nebo německá fusion kapela Searching for Home. Festivalovým highlightem bude vystoupení legendární skupiny Prago Union s frontmanem Katem doplněné o dechovou sekci v podobě čtveřice Krotitelé Dechů.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
29.04.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Krátký animovaný film "Plevel" byl vybrán do oficiálního programu La Cinef na Festivalu v Cannes. Tato absolventská práce, kterou režírovala Pola Kazak a produkovaly MAUR film a Filmová akademie Miroslava Ondříčka v Písku, slibuje divákům silný vizuálně podmanivý příběh.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
02.05.2024

PRAHA-ZAHRANIČÍ: Výstava Group Therapy je dialogem a konfrontací uměleckých děl z rostoucích sbírek Galerie hlavního města Prahy a Deutsche Telekom. Ve více než osmdesáti dílech od čtyřiceti šesti současných umělců reflektuje aktuální společenská témata, jako jsou ohrožení demokracie, vzestup autoritářských režimů, nesnášenlivost vůči menšinám, cizincům a lidem s odlišnými názory, apatie a lhostejnost vůči klimatické krizi, terorismus a války. Název výstavy je odvozen od vystaveného díla výtvarnice Evy Koťátkové. Vedle ní v expozici vystavují také další české umělkyně a umělci Lenka Glisníková, Daniel Balabán, bosenská umělkyně Šejla Kamerić, chorvatský multimediální tvůrce Igor Grubić nebo ukrajinská malířka Lesia Khomenko. Výstavu Group Therapy lze v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí navštívit od 26. dubna do 11. srpna 2024.

Hl. m. Praha
Co se děje
26.04.2024