středa
24. dubna 2024
svátek slaví Jiří
Filharmonie Bohuslava Martinů, Zlín
© Archiv pořadatele



14|15 BAŤŮV INSTITUT ZVE NA SRPNOVÉ KONCERTY ZLÍNSKÉ FILHARMONIE

ZLÍN: Venkovní platforma 14|15 BAŤOVA INSTITUTU přímo vybízí ke konání vetších kulturních akcí pod širým nebem. V srpnu se zde uskuteční hned několik koncertů převážně klasické hudby v podání zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů. Vstupenky jsou již v předprodeji!

Autor článku: 
Petra Štrofová

„V přátelské spolupráci se zlínskou filharmonií jsme na letošní léto připravili skvělý hudební program. V rámci cyklu Open air léto s FBM zazní na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU čtyři koncerty. Hudební zážitek pod širým nebem bude podpořen atraktivním prostředím a atmosférou baťovského továrního areálu. Na začátku září pak proběhne již tradiční charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem. uvedla k plánovaným kulturním událostem Petra Kubíková, ředitelka 14|15 Baťova institutu, příspěvkové organizace.

Sérii koncertů zahájí filharmonie 5. srpna s jedním z nejoceňovanějších českých dirigentů současnosti Tomášem Netopilem. Tento letní večer se v pozici sólisty představí neobyčejně talentovaný osmnáctiletý houslista Matteo Hager s Cigánskými melodiemi od P. Sarasateho. Orchestr zahraje také Rachmaninovu druhou symfonii.

11. srpna bude následovat koncert na vlnách skvělého progressive-rocku! Show skupiny Tata Bojs bude sestavená nejen z největších hitů této unikátní pražské kapely, ale i ze skladeb z jejich zbrusu nového alba.

19. srpna je na programu jeden z nejzářivějších klenotů české hudby Má vlast Bedřich Smetany. Filharmonii bude řídit její šéfdirigent Tomáš Brauner.

A 26. srpna se mohou zájemci těšit na závěrečný Saint-Saënsův violoncellový koncert v podání skvělého Petra Nouzovského a doslova ikonická Dvořákova Novosvětská symfonie – obé pod taktovkou hlavního hostujícího dirigenta zlínské filharmonie Leoše Svárovského.

V případě nepříznivého počasí se koncerty přesunou do Kongresového centra Zlín. Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji ve 14|15 BAŤOVĚ INSTITUTU a ve Filharmonii v Kongresovém centru. Jsou dostupné na pokladnách i online.

Charitativní koncert Filharmonie pod širým nebem je naplánován na 2. září. Filharmonie zahraje pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho skladby P. I. Čajkovského (polonéza z opery Evžen Oněgin, část suity z Labutího jezera, Italské capriccio) a Polovecké tance A. Borodina.

„Hudebníci často říkají, že hudba je pro ně vzduch, který dýchají. Koncerty na platformě 14|15 BAŤOVA INSTITUTU jsou ideální příležitostí, jak můžeme tento pocit na čerstvém vzduchu společně prožít. Jsem ráda, že instituce, které zřizuje Zlínský kraj, vymyslely velkolepý projekt, na kterém vystoupí špičkoví hudebníci. Těším se na setkání v architektonicky inspirativním prostoru.“ dodala Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství Zlínského kraje.

Další případné informace na www.14-15.cz nebo www.filharmonie-zlin.cz.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní?

Naším prvním hostem je nezávislý divadelní soubor Geisslers Hofcomoedianten. Příště to ale můžete být vy!

Pokud víte, jak na to, napište nám na: redakce@mistnikultura.cz

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Senioři, Vzdělávání
EDITORIAL
24.04.2024

ČERVENÝ KOSTELEC: V sobotu 20. dubna se v kině Luník v Červeném Kostelci uskutečnilo 71. krajské kolo celostátní filmové přehlídky České vize. Filmová soutěž je určena neprofesionálním filmovým tvůrcům starším osmnácti let. Přihlášeno bylo 19 snímků. Nejlépe z nich uspěly filmy studentů filmových škol, dařilo se i hraným filmům. Porota také rozdala čestná uznání.

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
23.04.2024

ČR: Všechny v kulturním sektoru zajímá, jak se účinněji propagovat, ale někde to umějí lépe… Koncem loňského roku se na Ministerstvu kultury konal seminář věnovaný novým trendům v marketingu a propagaci kulturních zařízení a paměťových institucí. Ukázalo se, že sdílení zkušeností a úspěšných praxí je pro všechny, kteří mají oblast marketingu a propagace na starosti, velmi cenné. Proto jsme v Místní kultuře připravili anketu, která nabízí možnost „podívat se“, jak to dělají jinde. Chceme přinést konkrétní příklady vynalézavé, nápadité, ale hlavně fungující sebepropagace a dobře zvolené komunikační strategie vybraných projektů z oblasti kultury. Jaký je váš příběh? Co pomohlo ke zvýšení návštěvnosti, prodejnosti, sledovanosti? Čím můžete inspirovat ostatní? Zeptali jsme se Kateřiny Hubertové za Geisslers Hofcomoedianten.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Hudba
Články a komentáře
24.04.2024

HRADEC KRÁLOVÉ: Filmový dokument „Petrkov 13“ představuje místo, ve kterém žil a tvořil básník, grafik a překladatel Bohuslav Reynek se svojí francouzskou ženou, básnířkou Suzanne Renaudovou, a také osudy obou umělců. V obrazech je přítomný i Grenoble, kde se roku 1923 Suzanne s Bohuslavem nad svou básnickou sbírkou seznámila a odkud se do Petrkova po svatbě roku 1926 vydala. Petrkov se měl stát domovem vždy jen na půl roku, aby se manželé a později i se syny Danielem a Jiřím vraceli do Francie vždy na chladné měsíce. Údělem rodinných i dějinných událostí se však stal místem, ze kterého se od roku 1948 do své domoviny Suzanne Renaudová již vracet nemohla. Současná tvář místa si zachovává otisk celé rodiny Reynkových a vypovídá příběh domova i exilu, ve kterém se zrodila dodnes nesmírně ceněná umělecká díla a přivádí nové návštěvníky z české i francouzské kulturní oblasti. Po promítání filmu následuje přednáška Lucie Tučkové Petrkov jako domov i exil, v průsečíku putování. Akce se koná u příležitosti 60. výročí úmrtí básnířky Suzanne Renaudové.

 

Královéhradecký kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky
Co se děje
22.04.2024