úterý
4. srpna 2020
svátek slaví Dominik
Banner
© Zdroj: Bestsport, a.s.Xindl X má nový vánoční videoklip a míří do O2 Areny

PRAHA: 28. listopadu oslavil Xindl X se svými fanoušky 40. narozeniny koncertem ve Foru Karlín a oznámil termín další velké samostatné koncertní show - 30. ledna 2021 uvidíme Xindla X v pražské O2 areně. Aktuálně ale představuje lyricky laděnou vánoční píseň a videoklip „Čas to zabalit“, příběh rodiny, zasazený do prostředí vlakového nádraží.

Autor článku: 
TZ/ika

Když jsme vyhlásili koncert ve Foru Karlín, říkal jsem si, jestli jsem se nezbláznil, že si dovolím pořádat koncert v prostoru pro 4000 lidí. Ale o lístky byl takový zájem, že jsem si řekl, že zkusím laťku posunout ještě o něco výš a připravit ještě o hodně větší show,“ říká k plánovanému koncertu Xindl X. „Nejde mi jen o to, dostat co nejvíc fanoušků do jednoho prostoru, ale i posunout to, co se bude dít na podiu. Rád bych nabídnul pestré vystoupení od intimních skladeb jen s kytarou až po velká čísla s kapelou, projekcemi a choreografickými čísly. Rozhodně nechci přípravu podcenit. I když se koncert odehraje až za rok a dva měsíce, už teď pracujeme na jeho přípravě.“

Xindl X, vlastním jménem Ondřej Ládek, je český zpěvák a skladatel, který již více než deset let působí na československé hudební scéně. Má na svém kontě šest studiových alb a nespočet již zlidovělých hitů, které letos vydal na best-of albu Anděl v blbým věku. Mezi všemi můžeme jmenovat skladby Anděl, Chemie, Láska v housce, V blbým věku, Cudzinka v tvojej zemi, Popelka, nebo jeho poslední megahit Dřevo. Je považován za jednoho z našich nejúspěšnějších autorů. 

Na koncertě ve Foru Karlín také premiérově představil vánoční píseň „Čas to zabalit“, k níž dnes zveřejnil videoklip.

Před sedmi lety jsem jako Grinch zkazil spoustě rodin Vánoce tím, že jsem do světa vypustil píseň, díky níž si teď řada dítek pod stromečkem zpívá „Stědrý večer nastal, když jsem doma chlastal.“ Letos jsem se to rozhodl napravit tím, že složím i jednu vážnou vánoční píseň, která více odpovídá tomu, jak Vánoce skutečně vnímám,“ říká k písni Xindl X.

O vizuální podobu klipu se postaral talentovaný hudebník a režisér Jonáš Červinka alias Lipo.

"Využil jsem skutečnosti, že vánoční píseň, kterou mi Xindl X poslal, je trochu v jiné poloze, než jsem u něj zvyklý. Mně tato jeho lyrická stránka moc sedí“, říká režisér Lipo.

Příběh rodiny, odehrávající se v prostředí vlakového nádraží, jsem volil záměrně. Jednak pro mě mají vlaky nezaměnitelnou atmosféru a jednak mi osobně evokují čas Vánoc. Ve svých klipech se rád vracím ke svým kořenům i proto je děj zasazen do kraje, v kterém jsem sám vyrůstal," dodává Lipo k jejich první vzájemné spolupráci.

Píseň „Čas to zabalit“ uslyšíte kromě řady jiných i na Xindlově plánovaném největším samostatném koncertě. Ten plánuje na 30. ledna roku 2021 v pražské O2 areně. Nebudou chybět všechny největší hity a samozřejmě ani zajímaví hosté.

Vstupenky na koncert 31. ledna 2021 v O2 areně budou v prodeji od 5. prosince 10:00 hodin v sítích Ticketmaster a Ticketportal od 690 Kč.

Více informací na www.xindlx.cz a www.facebook.com/xindlxofficial

Zdroj: Bestsport, a.s.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020

ČR: Nejlepší jazzovou skladbou roku 2020 autora do 35 let se stala píseň Czereśnie trumpetistky, skladatelky a dirigentky Štěpánky Balcarové. Kromě ocenění si odnesla i šek v hodnotě 40 000 Kč, který daroval Ochranný svaz autorský v rámci grantového programu Partnerství OSA.

Celá ČR
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.08.2020

BRNO: Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společně se svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně. Na podzim tohoto roku by měla být Kunderova knihovna včetně rozsáhlého archivu převezena z pařížského bytu manželů Kunderových do MZK, kde bude čtenářské a odborné veřejnosti sloužit ke studiu i pro vědecké účely.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.07.2020

ČR: Zprávami opět rezonují negativní vyhlídky do budoucna a opět se polemizuje, zda se bude hrát, pro kolik lidí, s jakými hygienickými opatřeními a tak podobně , ale my v Kašparu si myslíme, že lepší než spekulovat nad nejasnou budoucností je lepší se podívat, co vše se od 25. května, kdy se znovu otevřela divadla, povedlo a odehrálo. A co chystáme do konce prázdnin?

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
30.07.2020