úterý
1. prosince 2020
svátek slaví Iva
Obecní klub Bludov
© Archiv pořadateleVzdělání míří i za seniory do Bludova na Šumpersku

BLUDOV: Kulturní dům Bludov se chystá od února příštího roku otevřít Virtuální univerzitu třetího věku. Podle motta této výuky přichází vzdělání za seniory přímo do místa jejich bydliště. Proto ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze vznikají v regionech a obcích konzultační střediska, kde se mohou zájemci vzdělávat v různých oblastech.

Autor článku: 
Barbora Haušková

Pokud senior absolvuje šest kurzů, je pozván na slavnostní promoci do auly ČZU v Praze, kde obdrží Osvědčení o absolutoriu Univerzity třetího věku. „Zahájení výuky chystáme již od února 2021. Nyní se mohou hlásit zájemci o studium přímo v Kulturním domě Bludov. Výuka probíhá prostřednictvím videopřednášek přenášených přímo k seniorům. Posluchárnou se stane zdejší Obecní klub, který má veškeré vybavení pro tyto účely,“ uvedla vedoucí KD Bludov Barbora Haušková.

Přednášky budou probíhat jednou za 14 dní po 1,5 hodinách. Účastníci sledují přednášku v kolektivu přenosem z internetu na plátno. Po každé přednášce posluchači vypracovávají pod vedením tutora kolektivní test. „V případě, že by nadále trvala epidemiologická krize a nemohli jsme se kolektivně scházet, je možné vést individuální výuku, takže by kurz zahájil v každém případě,“ dodala Haušková s tím, že startovním kurzem bude Etika jako východisko z krize společnosti.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Ocenění se uděluje k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích a mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb ve dvou kategoriích – „základní knihovna“ a „významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
27.11.2020

PRAHA, ČR: Barbora Poláková, Ondřej Ruml, Beata Hlavenková, Radek Baborák, Terezie Vodička Kovalová, Jiří Vodička, Miroslav Sekera a řada dalších hudebníků zpříjemní nejen dětem čekání na Ježíška. Zapojili se totiž do příprav on-line adventního kalendáře festivalu Struny dětem. Na festivalových stránkách www.strunydetem.cz se už od první adventní neděle 29. listopadu bude každý den o půlnoci otevírat nové hudební okénko. Adventní pozdrav festivalových umělců vždy uvede originální stand-up hudební pranostika v podání „světočeského hudebního teoretika Petra Balzáma“. Jednotlivé příběhy budou i součástí tradičního adventního kalendáře ČT:D.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
27.11.2020

ČR: Předvánoční Adventní koncerty České televize se v letošním roce budou konat již po třicáté. Jedna z nejstarších dobročinných sbírek u nás od svého vzniku podpořila na 120 neziskových organizací a rozdělila přes 217 milionů korun. Výtěžek z jubilejního ročníku pomůže institucím provozujícím chráněné bydlení, výcvik asistenčních psů, centrum pro osoby s tělesným hendikepem a školu pro děti s kombinovaným postižením. Obvyklé čtyři adventní podvečery letos doplní také mimořádný, pátý koncert, jehož výtěžek bude věnován neúplným rodinám – samoživitelkám a samoživitelům.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
27.11.2020

PRAHA: V úterý 24. listopadu, přesně měsíc před Vánoci, oslavil český basbarytonista Adam Plachetka vydání nového muzikálového alba Music Man. Na střechu Lucerny si přizval i hvězdného kmotra, herce a zpěváka Vojtu Dyka. Humorem sobě vlastním dotáhli oba umělci slavnostní křest k dokonalosti. Sociální distanc maximálně dodrželi i při samotném slavnostním polití alba – předali si ho na lopatě.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
27.11.2020