středa
20. října 2021
svátek slaví Vendelín
Obecní klub Bludov
© Archiv pořadateleVzdělání míří i za seniory do Bludova na Šumpersku

BLUDOV: Kulturní dům Bludov se chystá od února příštího roku otevřít Virtuální univerzitu třetího věku. Podle motta této výuky přichází vzdělání za seniory přímo do místa jejich bydliště. Proto ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze vznikají v regionech a obcích konzultační střediska, kde se mohou zájemci vzdělávat v různých oblastech.

Autor článku: 
Barbora Haušková

Pokud senior absolvuje šest kurzů, je pozván na slavnostní promoci do auly ČZU v Praze, kde obdrží Osvědčení o absolutoriu Univerzity třetího věku. „Zahájení výuky chystáme již od února 2021. Nyní se mohou hlásit zájemci o studium přímo v Kulturním domě Bludov. Výuka probíhá prostřednictvím videopřednášek přenášených přímo k seniorům. Posluchárnou se stane zdejší Obecní klub, který má veškeré vybavení pro tyto účely,“ uvedla vedoucí KD Bludov Barbora Haušková.

Přednášky budou probíhat jednou za 14 dní po 1,5 hodinách. Účastníci sledují přednášku v kolektivu přenosem z internetu na plátno. Po každé přednášce posluchači vypracovávají pod vedením tutora kolektivní test. „V případě, že by nadále trvala epidemiologická krize a nemohli jsme se kolektivně scházet, je možné vést individuální výuku, takže by kurz zahájil v každém případě,“ dodala Haušková s tím, že startovním kurzem bude Etika jako východisko z krize společnosti.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Knihou Etiketa domácí navazuje zkušený lektor etikety na svůj předchozí titul Smart Casual. Návod na lepší život doma i s přáteli vybral v crowdfundingové kampani na serveru Startovač.cz téměř 375 000 Kč a otevírá ho předmluva od známé duchovní Martiny Viktorie Kopecké.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
20.10.2021

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Uherské Hradiště se v posledních týdnech stalo revírem dosud neznámého pouličního umělce. Tajemný streetartista tvořící pod rouškou noci a v ulicích města zanechává prostorové instalace a malby na stěnách. Anonymní autor, který v některých svých dílech parafrázuje světoznámého streetartového umělce Banksyho, si vysloužil přezdívku “Slovácký Banksy”. Kde se vzal a proč si vybral ke svému uměleckému projevu právě Uherské Hradiště? A kdo mu ve virtuálním prostoru vdechl život? Po jeho stopách se můžete vydat, pokud si nainstalujete do svých chytrých telefonů aplikaci s názvem „Šifrovačka Slovácký Banksy“. Najdete je na Google play i App Store.

Zlínský kraj
Cestovní ruch, Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Architektura, Výtvarné umění, Památky, Vzdělávání
Co se děje
18.10.2021

PRAHA-ČR: DNE 14.. října 2021 předal ministr kultury Lubomír Zaorálek v Zrcadlové kapli Klementina ceny Ministerstva kultury ČR „Knihovna roku 2021“. Knihovnou roku 2021 v kategorii „základní knihovna“ se stala Obecní knihovna ve Statenicích ze Středočeského kraje. Zvláštní ocenění získaly Místní knihovna v Číměři z kraje Vysočina a Veřejná knihovna Slivenec z Hlavního města Prahy.


 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
15.10.2021

TŘINEC: Zveme na přednášku bystřického kronikáře PhDr. Petra Majera.  Historicko-regionální večery a přednášky jsou zpět a poutavým povídáním nás obohatí pan PhDr. Petr Majer. Tentokrát se bude věnovat životu a dílu Marty Rulfové. Přednáška se koná v úterý 26. října od 17:00 h ve velkém sále knihovny. Vstupné je 80 Kč. Vstupenky jsou k dispozici v Infocentru Třinec nebo on-line na této stránce.

Celá ČR, Moravskoslezský kraj
Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
19.10.2021