středa
26. ledna 2022
svátek slaví Zora
Vizuál k nové audioknize
© Zdroj: https://www.facebook.com/mluveneslovoVlastimil Vondruška: ĎÁBLŮV NÁPOJ

ČR: Vydavatelství Radioservis představuje audioknihu Vlastimila Vondrušky ĎÁBLŮV NÁPOJ. První díl ze zamýšlené série her s mistrem teologie Damiánem a císařským notářem Jakubem nabídne setkání se zločinem a úkladnou vraždou v době panování Karla IV. Společně s hlavními postavami, kterých se v jiskřivém dialogu ujali pánové Viktor Preiss a Tomáš Töpfer, navštívíme středověkou Prahu jako atraktivní prostředí rytířů, kazatelů, lapků a měšťanů i jejich žen a dcer, počestných i hříšných. Historické příběhy Vlastimila Vondrušky patří mezi čtenáři detektivek už léta k těm nejoblíbenějším. Na poli rozhlasové hry má autor svou premiéru.

01.12.2021
16:00
Autor článku: 
Petra Dankovičová

Srdečně Vás zveme na křest audioknihy, ve středu 1. prosince od 16 hodin v Radiocafé Vinohradská 12, Praha 2.

„Rozhlasové hry miluji a velmi rád je poslouchám. Jejich tvorba se však řídí jinými principy, než je tomu u románu. Nakonec jsem se rozhodl, že do té řeky vstoupím, a proto jsem napsal původní detektivní hru. Detektivní příběhy ze středověku mají své kouzlo v tom, že řešení nebývá podle jedné šablony, neboť soudci tehdy hledali spravedlnost především ve svém svědomí a srdci…“ (Vlastimil Vondruška)

Osoby a obsazení:

Jakub – Viktor Preiss

Damián – Tomáš Töpfer

Filip – Filip Kaňkovský

Majdalena – Tereza Dočkalová

Královna – Dana Černá

Purkrabí – Martin Zahálka

Písař – Miroslav Táborský

Johanka – Klára Sedláčková Oltová

Háta – Anna Theimerová

Beneš – Marek Holý

Lékař – Hanuš Bor

Rychtář – Lubor Šplíchal

Farář – Kryštof Nohýnek

Ponocný – Otmar Brancuzský a další

 

Režie: Lukáš Hlavica

 

Premiéru rozhlasové hry odvysílal ČRo Dvojka.

Vydání CD podpořila Skupina AGEL.

www.radioteka.cz

Mohlo by vás také zajímat...

HRADEC KRÁLOVÉ: Zavzpomínejte s námi v lednu a únoru na potterovskou ságu u příležitosti 20. výročí první filmové klapky nebo se jen přijďte seznámit s 3D tiskem. Ponořte se s námi do světa magie a kouzel! Navštivte naši tajemnou komnatu – jedinou 3D dílnu, kde si můžete vytvořit vlastní kouzelnou hůlku, originální záložku s relikvií smrti či jiný doplněk nezbytný pro správného kouzelníka či kouzelnici. Potřebná zaklínadla nutná pro správný chod 3D tiskáren vám ochotně vyzradí zkušení lektoři čar a kouzel.

Královéhradecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
26.01.2022

ÚSTÍ NAD LABEM: Čtrnáct studentů a studentek oboru regionální rozvoj a veřejná správa z Fakulty sociálně ekonomické ústecké univerzity se zapojuje do rozvoje kulturních a kreativních odvětví v Ústeckém kraji. Při stážích v Inovačním centru Ústeckého kraje pomáhají zmapovat potenciál tvůrčí ekonomiky a vymýšlejí způsoby, jak tvůrčí talenty zapojit do přeměny kraje.

Ústecký kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Vzdělávání
Co se děje
26.01.2022

PRAHA: Ateliér Rychta, který v létě oslaví jeden rok od svého slavnostního otevření po rekonstrukci v prostorách budovy bývalé restaurace U Primasů, bude v následujících měsících hostovat v denních hodinách v Malé sportovní hale z důvodu rekonstrukce a dostavby levého křídla Průmyslového paláce. Večerní program, který se rozběhne na jaře, bude v Ateliéru Rychta probíhat beze změn.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Výtvarné umění, Vzdělávání
Co se děje
25.01.2022

VELKÁ BRITÁNIE-ČR: Nedávné dvacetileté výročí, které uplynulo od premiéry prvního fimu o Harry Potterovi, znovu potvrdilo, jak moc se lidé na celém světě zajímají o anglickou historii, literaturu i anglickou kulturu. Pozornost poutá také podivuhodná symbióza britské demokracie a dědičné monarchie, jejíž tváří je už sedmdesát let Alžběta II. Velkolepé oslavy vlády své královny chystá Británie kvůli lepšímu počasí až na letní měsíce. Ve skutečnosti královna usedla na trůn 6. února roku 1952. V této souvislosti se dnes znovu objevuje otázka, zda britská monarchie není jen přežitkem. Přečtěte si názory a zkušenosti nakladatele a politologa Alexandera Tomského, který v exilu ve Velké Británii prožil jednadvacet let svého života. 

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Senioři, Památky
Články a komentáře
26.01.2022