pondělí
27. září 2021
svátek slaví Jonáš
Funky Monx
© Petr KužílekVítězové regionální hudební soutěže zazáří na Dětském filmovém festivalu v Ostrově

OSTROV: Na Mírovém náměstí v Ostrově vystoupí ve čtvrtek 16. září semifinalisté, finalisté a vítězové hudební soutěže Karlovarského kraje Top RoofTop Talenty 2021. Přehlídka nadějných umělců bude součástí doprovodného programu zahajovacího dne 53. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana.

16.09.2021
Autor článku: 
Ricardo Delfino

Koncertní podvečer proběhne v šapitó před budovou Domu Kultury. Představí návštěvníkům chebskou rock-popovou skupinu Radiomaják, rock'n'rollové The Sonic Boom a vítěze Ceny poroty a Ceny diváků krajského talentového klání karlovarské Funky Monx. Program završí rockoví The Wild Roots z Lázní Kynžvart, kteří před několika lety vybojovali prvenství v Karlovarské rockové mapě, na kterou projekt navazuje.

„Soutěž Top RoofTop Talenty si svůj pilotní ročník odbyla online v době uzavřených okresů. Proto nás potěšilo, že můžeme v koprodukci s Domem Kultury Ostrov nadějné umělce z našeho regionu představit i naživo před diváky,” říká prezidentka spolku, který soutěž talentů pořádá, Ing. Bělka Čurlinová.

Dětský filmový a televizní festival Oty Hofmana původně vzešel z národní přehlídky filmové tvorby, která vznikla v roce 1969 z iniciativy nadšenců, ostrovských učitelů a členů dětského filmového klubu Martin. Dnes je celostátní týdenní událostí s odbornou porotou hodnotící soutěžní snímky, vzdělávacími workshopy a další doprovodný program.
„Chystáme besedy s tvůrci, autogramiády, tvořivé dílny i koncerty, většinu z nich pak ve venkovních prostorách. Ještě stále platí, že lidé se kvůli koronaviru raději baví venku, než by šli na koncert nebo do divadla pod střechu,“ vysvětluje Lukáš Lerch.

Návštěvníci mohou místní kapely podpořit symbolickou částkou padesáti korun zakoupením vstupenky na portálu Infocentra města Ostrov.


Předprodej: https://www.dk-ostrov.cz/klient-2658/kino-416/stranka-14271/film-472303

 

The Wild Roots Fire In My Heart videoklip: https://youtu.be/urSIIv3Af44

Funky Monx živý záznam finálového kola soutěže: https://youtu.be/gHVBUglGwQ0

 

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/378141427181476/

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Po třiceti letech skončil kytarista Lubomír Brabec s pořádáním abonentního cyklu "Pražské hudební večery" a předal žezlo svému kamarádovi, houslistovi Pavlu Šporclovi, který bude v Pražských hudebních večerech pokračovat.

Hl. m. Praha
Hudba
Co se děje
24.09.2021

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021