úterý
9. srpna 2022
svátek slaví Roman
Titulní strana obálky knihy
© Zdroj: pointa.czV Pointě vyšla seberozvojová kniha Mindfulness: Co vám ještě neřekli?

ČR: V online nakladatelství Pointa vyšla pod titulem Mindfulness: Co vám ještě neřekli? knižní novinka zaměřená na čtenáře, kteří se zajímají o seberozvoj a kteří chtějí porozumět sami sobě – svým potřebám, myšlenkám, emocím, touhám či obavám. V knize naleznou vše, co by měli vědět, aby se při rozvoji mindfulness vyhnuli zklamání a naplno využili její potenciál. Je rovněž užitečná pro začínající lektory mindfulness, HR specialisty zabývající se osobním rozvojem zaměstnanců (L&D), kouče a psychoterapeuty.

Autor článku: 
Ondřej Hampl

Mindfulness (všímavost) je přirozená schopnost uvědomovat si celou paletu prožitků, které vnímáme v přítomném okamžiku – tělesné a smyslové vjemy, myšlenky, emoce, pocity a postoje. Kniha se věnuje opomíjeným tématům, jako je vliv mindfulness na duševní zdraví, nebezpečná úskalí, zvládání častých překážek v průběhu výcviku, souvislost s osobní integritou a etikou, nevyjasněná role ve firemních programech, využití v mentálním koučinku či vztah ke spirituálním tradicím. Obsahuje konkrétní příklady ze života, praktická cvičení a odkazy na audio meditace na YouTube kanále vytvořeném speciálně k této knize. Knihu Mindfulness i spoustu dalších titulů je možné objednat na e-shopu Pointy a ve všech tradičních knihkupectvích nebo na e-shopech.

 

Mindfulness

Autor: František Lomský

 

Žánr: seberozvojový titul

Počet stran: 176

Rozměry: 160 x 230 mm

Vazba: brožovaná

ISBN: 978-80-7650-709-8

Datum vydání: 20. 6. 2022

Vhodné pro: čtenáře knih o seberozvoji

Cena: 349 Kč

Pointa.cz | Mindfulness: Co vám ještě neřekli?

 

Anotace

Mindfulness je přirozená schopnost uvědomovat si celou paletu prožitků, které vnímáme v přítomném okamžiku – tělesné a smyslové vjemy, myšlenky, emoce, pocity a postoje. Její prohloubení umožňuje proniknout mnohem blíž k jádru toho, jak na mentální rovině prožíváme realitu. Důsledkem je výrazná úleva od stresu, obav a úzkosti a zvýšený pocit radosti a životního optimismu.

Přestože je mindfulness v posledních letech velmi populární, téměř se nemluví o mnoha jejích aspektech a dalších souvislostech, které jsou důležité pro její úspěšný rozvoj. Záměrem knihy je tuto mezeru zacelit. Proto se věnuje opomíjeným tématům, jako je vliv mindfulness na duševní zdraví, nebezpečná úskalí, zvládání častých překážek v průběhu výcviku, souvislost s osobní integritou a etikou, nevyjasněná role ve firemních programech, využití v mentálním koučinku či vztah ke spirituálním tradicím. Obsahuje konkrétní příklady ze života, praktická cvičení a odkazy na audio meditace na YouTube kanále vytvořeném speciálně k této knize.

V knize tak naleznete vše, co byste měli vědět, abyste se při výcviku mindfulness vyhnuli zklamání a naplno využili její potenciál.

 

Pro koho je kniha určena

Pro všechny, kteří chtějí porozumět sami sobě – svým potřebám, myšlenkám, emocím, touhám či obavám – a umět procházet životem beze stresu, zbytečného napětí a s nadhledem. Pokud jste už kurz mindfulness absolvovali či se na něj teprve chystáte, kniha vám pomůže praxi výrazně prohloubit. Je rovněž užitečná pro začínající lektory mindfulness, HR specialisty zabývající se osobním rozvojem zaměstnanců (L&D), kouče a psychoterapeuty.

 

Proč knihu napsal

„Jako lektor a účastník mnoha meditačních výcviků zaměřených na rozvoj mindfulness jsem si stále více uvědomoval, že běžný kurz všímavosti (jak se také mindfulness nazývá) ani zdaleka nemůže obsáhnout všechny oblasti života, jichž se tato praxe týká. Stále více jsem si všímal častých dezinterpretací, zjednodušení a z kontextu vytržených informací, o nichž se ve veřejném prostoru píše a hovoří. Během covidové pandemie jsem náhle dostal veliký dar –⁠ několik měsíců času, kdy jsem se nemohl plnohodnotně věnovat své profesi. A tak jsem začal psát o tématech spojených s mindfulness, o nichž se téměř nikdo nezmiňuje anebo jen povrchně a bez širších souvislostí, přestože jsou pro její rozvoj velmi podstatné. Až přišel okamžik, kdy textu bylo v šuplíku (pardon, v počítačové složce) takové množství, že vydalo na celou knihu. Právě teď nastala chvíle, kdy bych se o něj s vámi rád podělil!“

 

František Lomský

Prošel mnoha profesemi: parkurový jezdec, generální sekretář České jezdecké federace či spoluzakladatel a ředitel společnosti Iswari vyrábějící bio veganské potraviny, které se dnes úspěšně prodávají v řadě zemí Evropy. V současnosti se naplno věnuje výuce mindfulness a koučinku. Odjakživa cítil potřebu porozumět sám sobě a světu, v němž žije. To ho přivedlo před dvaceti lety k praxi mindfulness a také buddhistické meditaci vhledu (tzv. vipassaná). Mindfulness se stala přirozenou součástí jeho každodenního života. Mnoho let vede v pražském buddhistickém Centru Lotus pravidelné meditace pro veřejnost a také je obsahovým spoluautorem meditační aplikace Calmio.

 

O Pointě:

Pointa funguje jako online nakladatelská služba, která autorům pomáhá sestavit knižní tým a zafinancovat vydání knihy s pomocí crowdfundingu. Následně je provede celým procesem, zajistí tisk a distribuci, pomůže také s propagací.            

●     pointa.cz                   

●     facebook.com/Pointa.cz                   

●     instagram.com/pointa.cz                  

●    blog.pointa.cz

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: Baťův Památník zve přes letní prázdniny k návštěvám také rodiny s dětmi a příměstské tábory! Vedle stávajících komentovaných prohlídek je totiž novinkou edukační program určený dětem předškolního věku a žákům prvního stupně.

Celá ČR, Jihomoravský kraj, Kraj Vysočina, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Architektura, Památky, Vzdělávání
Co se děje
08.08.2022

ZAHRANIČÍ: Na plotě českého velvyslanectví ve Francii, které se nachází pod pařížskou Eiffelovou věží, vyrostla v minulém týdnu česká výstava streetartových děl. Umělecký projekt, za nímž stojí kurátor Pavel Šťastný se svým týmem, vznikl k současnému předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Menšiny a cizinci
Co se děje
02.08.2022

PRAHA: Filmové pobídky patří mezi priority Vlády ČR. Pro letošní rok na ně v původním návrhu rozpočtu bylo alokováno 800 milionů korun. Novela státního rozpočtu 2022, kterou schválila vláda a pokračuje nyní do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, do systému pro letošní rok nad rámec plánovaných 800 milionů doplní dalších 570 milionů korun. S další podporou se počítá i v letech 2023 a 2024.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
28.07.2022

ČR: Natáčení komediálního seriálu Osada osvědčeného tandemu scenáristy Petra Kolečka a režiséra Radka Bajgara je opět v plném proudu. Poslední klapka druhé řady, čítající deset nových dílů, padne v říjnu. S na první pohled nesourodou komunitou chatařů, které spojuje sousedství a snaha o vytvoření pohody v Záhoří, se diváci České televize setkají v příštím roce.  

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.08.2022