pondělí
27. září 2021
svátek slaví Jonáš
Ilustrační snímek
© Archiv pořadateleV Divadle loutek to žije i v létě!

OSTRAVA: V ostravském Divadle loutek jako každý rok nekončí sezona posledního června, ale program pro děti i dospělé pokračuje i v průběhu léta. V neděli 18. července odstartovalo letošní PIMPRLÉTO koncertem kapely Bombarďák a pouličním vystoupení spolku Cirkus trochu jinak. Pimprléto bude probíhat až do neděle 15. srpna.

Autor článku: 
Lucie Mičková

Pro diváky jsou letos připraveny pohádky hostujících souborů na soboty i na neděle, vždy od 17 hodin v amfiteátru divadla. Víkend 24. a 25. července bude patřit divadlu Buchty a loutky, které zahrají svoji Norskou pohádku a Kocoura v botách. O víkendu na přelomu července a srpna se mohou diváci těšit na Divadlo U staré herečky a pohádky Ošklivé káčátko a Prostě žába. Divadlo b zahraje 7. srpna klasickou pohádku v moderním pojetí s názvem iOtesánek a v neděli 8. srpna Pohádku lesní. V sobotu 14. srpna mohou zájemci přijít na pohádku Fuj je to! domácího Divadla loutek nebo v neděli 15. srpna na pohádku Golem pražského Studia Damúza.

Kromě víkendových pohádek pro děti je připraven i program pro dospělé. V pátek 30. července zahraje od 19 hodin v amfiteátru divadla ostravská kapela Nedivoč a v pátek 6. srpna pobaví diváky Improvizační show Divadla ODVAZ.

Pro diváky je připraven i doprovodný program před divadlem – v neděli 25. července to bude veselá klauniáda v podání Klaun family a v neděli 15. srpna hasičská groteska s názvem Bomberos od dvojice Squadra Sua. Doprovodný program je pro diváky zdarma od 15 hodin.

Vstupenky jsou v prodeji na webu www.dlo-ostrava.cz nebo v předprodejní pokladně, která je pro diváky otevřena od úterý do pátku od 13 do 17:30 a o víkendech vždy hodinu před přestavením.

Projekt je realizován za finanční podpory statutárního města Ostrava, obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Moravskoslezského kraje a Ministerstva kultury ČR.

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Po třiceti letech skončil kytarista Lubomír Brabec s pořádáním abonentního cyklu "Pražské hudební večery" a předal žezlo svému kamarádovi, houslistovi Pavlu Šporclovi, který bude v Pražských hudebních večerech pokračovat.

Hl. m. Praha
Hudba
Co se děje
24.09.2021

HRADEC KRÁLOVÉ-ZAHRANIČÍ: Maňásková inscenace Divadla Drak Šípková Růženka se v druhé polovině září představí dětskému publiku na dvou mezinárodních festivalech.  První zastávkou bude The International Puppet Theatre Festival – PIF v Chorvatské Záhřebu. Zde inscenaci diváci uvidí 22. 9. 2021. Ze Záhřebu se vydá Divadlo Drak do Srbské Subotice, kde uvede Šípkovou Růženku 24. 9. v rámci 28th International Children´s Theater Festival in Subotica.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
20.09.2021

PRAHA: S velkým zármutkem a lítostí oznamujeme, že ve věku 69 let zemřel mecenáš a milovník kultury, majitel, podporovatel a zachránce Pražského komorního baletu, JUDr. Ivan Dunovský.

Celá ČR
Divadlo a tanec, Ostatní
Co se děje
20.09.2021

ČR: Po čtyřleté pauze se na hudební scénu vrací anketa Český slavík 21, jejíž počátky sahají až do šedesátých let minulého století, a to pod patronátem matematika a sociálního reformátora Karla Janečka. Galavečer, jenž býval pravidelně jedním z nejúspěšnějších televizních pořadů celého roku a v listopadu jej živě odvysílá televize Nova, připravuje režisér Pepe Majeský.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Hudba, Ostatní, Soutěže a festivaly
Co se děje
21.09.2021