sobota
31. října 2020
svátek slaví Štěpánka
Plakát k události
© Archiv Českých kořenů



V Babylonu na ČT 2 se představí překladatel Robert Svoboda

17.10.2020
12:35
Autor článku: 
Martina Fialková

ČR: Do kina ani do divadla, ba ani na koncert to nejde, ale když si v sobotu ve 12.35 zapnete ČT2, můžete tam zhlédnout v premiéře nový krátký dokument, který navodí pohodu i úsměv. Ale je i k zamyšlení, jaké to je, když pronikáte hluboko do tajů cizího jazyka, když se vám záliba stane obživou, a když jste doma v zemi, která má s tou naší hodně společného, ale její jazyk je přitom tak jiný.....Představíme vám sympatického překladatele (a dříve i novináře) žijícího v Budapešti, Roberta Svobodu. 

Dokument natočila publicistka Martina Fialková spolu s Tomášem Kubákem, režisérem a kameramanem Českých kořenů, který je také autorem střihu. Dramaturgii obstarala Marta Růžičková z ostravské redakce ČT.

 

ČT2 pondělí 19. 10. 12:00 (repríza)

ČT2 středa 21. 10. 18:55 (repríza)

ČT2 čtvrtek 22. 10. po půlnoci 05:00 (repríza)

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Duben a květen byly rekordními měsíci dárcovství. Na podzim se oproti jaru něco změnilo. Malá divadla, neziskovky, sociální služby, sociální podniky, na ty všechny má situace brutální dopad a v první vlně spouštěly své kampaně s žádostmi o dary. Teď se společnost opět ocitla v situaci, která je pro všechny stresující. Mnozí jsou ale už vyčerpaní, paralyzovaní a nevěří, že to má smysl. Pojďme společně najít cesty, jak pomoci i v druhé vlně!

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
30.10.2020

ČR: Ministerstvo kultury udělilo k 28. říjnu 2020 Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury pro rok 2020. Letošní porota jmenovaná ministrem kultury ocenila celkem osm mimořádných osobností české kulturní scény; cena in memoriam za přínos v oblasti kinematografie a audiovize byla udělena Miloši Formanovi.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Senioři
Co se děje
28.10.2020

ČR: Hlavní roli v novém seriálu Terapie sdílením hrají esemesky. Osm zpráv, osm epizod a osm příběhů. Příběhů, které inspirovali reální odesilatelé a příjemci krátkých vzkazů, jež jsou na první pohled zdánlivě úsměvné a prosté, ve skutečnosti ale vypovídají mnohem víc. Svou autentičností reflektují realitu současných vztahů, které se z velké části odehrávají na displejích našich telefonů. A zatímco jejich pokročilé funkce jsme se naučili ovládat, abychom zůstali v kontaktu, paradoxně jsme v zajetí jedniček a nul osaměli. A právě o tom, že v tom nejsme sami, seriálová novinka internetové televize Mall.tv je. V dobrém i zlém.

Celá ČR
Knihy, literatura, média
Co se děje
30.10.2020

ČR: Vydavatelství Radioservis představuje audioknihu Pavel Kosatík: ČLOVĚK MÁ DĚLAT TO, NAČ MÁ SÍLU. Pět kapitol ze života Olgy Havlové čte Jiří Ornest. Je to už skoro čtvrt století od chvíle, kdy odešla Olga Havlová, první manželka Václava Havla. Přesto zůstává zapsána v srdcích pamětníků, v poslední době se dokonce zdá, že cestu k ní si dokážou najít i mladší generace.

 

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
29.10.2020