pondělí
16. května 2022
svátek slaví Přemysl
© Zdroj: https://www.facebook.com/salonmaryskaÚspěšná edice e-knih z Bohumína pokračuje dalším titulem

BOHUMÍN: E-knihy z edice bohumínského spolku Maryška se těší oblibě. Dosud si je stáhlo přes 11 tisíc uživatelů. V nabídce jsou pohádky pro děti, skutečné životní příběhy, poezie i historický román. Čtenářsky nejúspěšnějším titulem je Mimi z Nového Bohumína, skutečný příběh židovské dívky, která přežila holocaust.

Autor článku: 
Bohumínský spolek Maryška

První e-knihu spolek Maryška vydal v prosinci 2017. Od té doby se nabídka rozšířila na 7 titulů, z toho 5 je ke čtení zdarma. Celkem tituly zaujaly čtenáře v 31 zemích světa. Letos přibude další publikace, elektronická verze knihy „Na křídlech vzpomínek“ přibližující osudy letců RAF za 2. světové války, kteří pocházeli z našeho regionu.

  

Ukazuje se, jak velký dosah mohou mít e-knihy, třebaže vydávané v malém regionálním vydání, díky jejich přístupnosti prakticky kdekoliv a kdykoliv. Stačí vhodné zařízení, jako je čtečka, mobil nebo tablet, a čas pro čtení,“ říká editorka e-knih Táňa Kaizarová ze spolku Maryška. Čtenáři si můžou e-knihy z Bohumína najít v Google Books na adrese https://books.google.cz/ a taky na webu www.maryska.cz.

 

E-knihy spolku Maryška evidují 11 383 stažení. Nejúspěšnějšími tituly jsou životní příběh Mimi z Nového Bohumína (5631 stažení) a humoristická „prknonovela“ bohumínské autorky Heleny Vambleki Červenkové Kdo má židli, bydlí (1743 stažení). „Když srovnáme například roky 2018 a 2019, pak meziroční nárůst byl skoro o tři tisíce stažení. Velmi nás těší, že čtenáře nabídka zaujala a zároveň je to motivace dále ji rozšiřovat,“ říká Táňa Kaizarová.

 

Nejvíce stažení bohumínských e-knih je čtenáři z České a Slovenské republiky, přes 11 tisíc. Na třetím místě pomyslné hitparády se překvapivě umístila Indie s 51 staženími. Následují například Velká Británie, Rusko, Řecko, Holandsko či Německo.

 

Bohumínský spolek Maryška

www.maryska.cz, www.facebook.com/salonmaryska

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Nezisková organizace Výtvarný ateliér Malování kreslení (Balbínova 28, Praha 2, tel: 777 422 022) na letní prázdniny (červenec a srpen 2022) připravila pro děti rodičů migrujících z Ukrajiny nabídku adaptačních výtvarných příměstských táborů, které jsou pro tyto účastníky díky finanční podpoře MŠMT zdarma.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
Nepřehlédněte
16.05.2022

BRUSEL: Prostory stálého zastoupení ČR při EU v Bruselu se ve středu 11. 5. proměnily v koncertní síň, v níž v podvečer zazněly skladby od místní pěvecké skupiny Brusinky a renomovaného Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Galakoncert se konal při příležitosti oslav Dne Evropy, připomínající deklaraci míru a jednoty v Evropě. Obě skupiny, které celému světu předvádějí krásu české kultury, vytvořily nezapomenutelnou atmosféru a připomněly důležitost kultury a solidarity v dnešní Evropě. Sbormistr Boni pueri Pavel Horák převzal po koncertě ocenění Sbor Evropské unie. Akce se konala pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a stálé představitelky České republiky při Evropské unii Edity Hrdé.

Celá ČR, Královéhradecký kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
17.05.2022

PRAHA- ZAHRANIČÍ: Ministr kultury Martin Baxa se včera v Poslanecké sněmovně setkal s lídryní běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou. Společně hovořili nejen o aktuální situaci, o válce na Ukrajině i o situaci v Bělorusku, ale věnovali se také konkrétním tématům a pomoci České republiky běloruským umělcům a kultuře.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Menšiny a cizinci
Co se děje
13.05.2022

PRAHA-ČR: Po sedmi letech vydal Honza Roušar nové album „Zapět dvanáct“, tentokrát s českými texty Václava Tobrmana v aranžích Jirky Vidasova. Kromě mnoha vzácných hostů jej v pondělí v Malostranské besedě slavnostně pokřtil také legendární český muzikant a textař Ivan Hlas.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Ostatní
Co se děje
12.05.2022