sobota
10. prosince 2022
svátek slaví JulieÚspěch obce MOKRÉ na festivalu TOURFILM

Autor článku: 
luk
MOKRÉ/KARLOVY VARY: Ve dnech 4. 10. – 6. 10. 2012 se v Karlových Varech konal již 45. Mezinárodní filmový festival turistických filmů TOURFILM a 19. Národní filmový festival turistických filmů TOUR REGION FILM. Nabídka k účasti na festivalu dostala obec Mokré, potažmo kronikářka, knihovnice a webmaster stránek obce Mokré: Vážená paní Honsnejmanová, obracíme se na Vás s prosbou o účast na festivalu TOUR REGION FILM. Zjistili jsme, že jste získali cenu v soutěži Zlatý erb, tak by nám bylo ctí, mít Váš web www.obecmokre.cz i na našem festivalu TOUR REGION FILM, který pořádáme společně s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourismem v Karlových Varech – jedná se o filmový festival, který prezentuje danou zemi, kraj, region, město či jinou turistickou atrakci… Festival je pořádán ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourismem. Jedná se o nejstarší filmový a multimediální festival cestovního ruchu na světě. Každý rok se ho účastní přes 400 filmů a spotů a více než 500 multimediálních prezentací. Festival má svůj katalog, kde je každý přihlášený produkt uveden – název a přihlašovatel. Katalog je rozesílán do celého světa. Letos je hlavní hvězdou festivalu Mike Rutzen – potápěč se žraloky. Hlavní téma festivalu bude Tahiti, na festivalu vystoupí v pátek pravý tahitský taneční soubor a všechny besedy budou na téma Tahiti – bude to pěkná podívaná. Přihlášení filmu, spotu či webové stránky není podmíněno osobní účastí na festivale. Ale pokud budete moc, rádi Vás na festivale uvidíme. Festival se koná v hotelu Thermal a slavnostní večery v Grandhotelu PUPP. Každý film se snažíme účastníkům ukázat, tak i webové stránky – jsou zde PC, které jsou připojeny na internet a každý návštěvník si může přihlášené weby zdarma prohlédnout a proklikat. Proto mi bude ctí, když i obec Mokré, bude mít svůj web na našem festivalu. Lucie Kubalová, Festival Co-ordination Manager **Přihlášené stránky obce Mokré v kategorii III. Multimedia** V kategorii multimedia bylo v letošním roce přihlášeno 67 webových stránek a multimediálních průvodců. Obec Mokré představila obecní a knihovnické stránky a zpravodaj. Mokré jako obec sice nemá za úkol se propagovat jako turistická destinace, ale v každém případě je její prezentace našeho regionu nepřehlédnutelná. A být v katalogu, který se rozesílá do celého světa, je pro jednu z nejmenších obcí Rychnovska, velkou poctou. Více si přečtete "zde":http://www.obecmokre.cz/index.php?id=1&action=detail&nid=679&lid=cs&oid=2918716.

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: I v letošním roce mohou příznivci Botanické zahrady hl. m. Prahy pořídit originální vánoční dárky pro své blízké. Stejně jako v loňském roce vedou zážitky. Pod stromečkem tak může potěšit poukaz na degustaci vína z Vinice sv. Kláry nebo dárková vstupenka. V nabídce je rovněž „cestovatelský“ balíček – dvě knihy vycházející z botanických expedic a kalendář na rok 2023, který láká na téma příští sezóny v botanické zahradě, jež bude zaměřené na flóru Asie. Ještě před Vánocemi představuje botanická zahrada novinku – parfém Fata Morgana No. 2. Nový, v pořadí druhý parfém nás svou vůní přenese do Vietnamu. Dárky mohou zájemci objednat prostřednictvím e-shopu nebo zakoupit přímo ve stánku se suvenýry v areálu botanické zahrady.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
09.12.2022

PLZEŇ: Místem k setkávání a zastavení se v adventním čase může být nová plzeňská kavárna Café Semler, která byla otevřena v Semlerově rezidenci 1. prosince 2022. Historický bytový interiér rodiny Oskara a Jany Semlerových, vystavěný na základě návrhu architekta Adolfa Loose, byl zpřístupněn veřejnosti po celkové rekonstrukci 19. září 2022 a prohlídkové trasy jsou po celý podzim velmi žádané. Dlouho očekávaná kavárna je k dispozici nejen návštěvníkům prohlídek, ale i široké veřejnosti. Může také plnit funkci komunitního kulturního centra pro obyvatele plzeňské oblasti Bory. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 18 hodin.

Plzeňský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Architektura
Co se děje
09.12.2022

LIBEREC: Krajské město Liberec je známé po celé republice nejstarší zoologickou zahradou s bílými tygry, překrásnou botanickou zahradou, ale také velkolepým rozhledem z vrcholu Ještědu. Někteří turisté už ale objevili i malý obchůdek na rohu Šaldova náměstí a Jablonecké ulice s neobyčejnými  a neopakovatelnými suvenýry. Jeho majitel, Jan Cidrych, nabízí již více než dvacet let sklářské a porcelánové předměty, které vznikly díky jeho nápaditosti a tvůrčímu umu. Jde o drobné, originální upomínkové předměty charakterizující město a okolí Liberecka.

Liberecký kraj
Cestovní ruch
Co se děje
09.12.2022

ČR: Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) přijímá od začátku prosince 2022 přihlášky knih, které se mohou ucházet o Cenu Jiřího Ortena 2023. Podmínkou, aby kniha mohla být nominována v 36. ročníku soutěže, je knižní vydání díla během roku 2022 autorem mladším třiceti let věku. Termín uzávěrky přihlášek je 31. ledna 2023. Cena bude podobně jako v předchozích ročnících spojena s finanční prémií pro vítěze ve výši 50 000 Kč a stejně jako v minulém ročníku budou 10 000 Kč odměněni i dva další nominovaní. Ukázky z vítězné knihy budou přeloženy do AJ, NJ a FJ.

Celá ČR
Děti a mládež, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
08.12.2022