úterý
5. července 2022
svátek slaví Den slovanských věrozvěstů Cyrila a MetodějeÚspěch obce MOKRÉ na festivalu TOURFILM

Autor článku: 
luk
MOKRÉ/KARLOVY VARY: Ve dnech 4. 10. – 6. 10. 2012 se v Karlových Varech konal již 45. Mezinárodní filmový festival turistických filmů TOURFILM a 19. Národní filmový festival turistických filmů TOUR REGION FILM. Nabídka k účasti na festivalu dostala obec Mokré, potažmo kronikářka, knihovnice a webmaster stránek obce Mokré: Vážená paní Honsnejmanová, obracíme se na Vás s prosbou o účast na festivalu TOUR REGION FILM. Zjistili jsme, že jste získali cenu v soutěži Zlatý erb, tak by nám bylo ctí, mít Váš web www.obecmokre.cz i na našem festivalu TOUR REGION FILM, který pořádáme společně s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourismem v Karlových Varech – jedná se o filmový festival, který prezentuje danou zemi, kraj, region, město či jinou turistickou atrakci… Festival je pořádán ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourismem. Jedná se o nejstarší filmový a multimediální festival cestovního ruchu na světě. Každý rok se ho účastní přes 400 filmů a spotů a více než 500 multimediálních prezentací. Festival má svůj katalog, kde je každý přihlášený produkt uveden – název a přihlašovatel. Katalog je rozesílán do celého světa. Letos je hlavní hvězdou festivalu Mike Rutzen – potápěč se žraloky. Hlavní téma festivalu bude Tahiti, na festivalu vystoupí v pátek pravý tahitský taneční soubor a všechny besedy budou na téma Tahiti – bude to pěkná podívaná. Přihlášení filmu, spotu či webové stránky není podmíněno osobní účastí na festivale. Ale pokud budete moc, rádi Vás na festivale uvidíme. Festival se koná v hotelu Thermal a slavnostní večery v Grandhotelu PUPP. Každý film se snažíme účastníkům ukázat, tak i webové stránky – jsou zde PC, které jsou připojeny na internet a každý návštěvník si může přihlášené weby zdarma prohlédnout a proklikat. Proto mi bude ctí, když i obec Mokré, bude mít svůj web na našem festivalu. Lucie Kubalová, Festival Co-ordination Manager **Přihlášené stránky obce Mokré v kategorii III. Multimedia** V kategorii multimedia bylo v letošním roce přihlášeno 67 webových stránek a multimediálních průvodců. Obec Mokré představila obecní a knihovnické stránky a zpravodaj. Mokré jako obec sice nemá za úkol se propagovat jako turistická destinace, ale v každém případě je její prezentace našeho regionu nepřehlédnutelná. A být v katalogu, který se rozesílá do celého světa, je pro jednu z nejmenších obcí Rychnovska, velkou poctou. Více si přečtete "zde":http://www.obecmokre.cz/index.php?id=1&action=detail&nid=679&lid=cs&oid=2918716.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Z otevřené výzvy k účasti na 18. bienále architektury v Benátkách 2023, kterou v květnu vyhlásila Národní galerie Praha, vzešel vítězný návrh s pracovním názvem The Laboratory of No-More Precarious Future (Laboratoř již ne-více-prekarizované budoucnosti). Vybrala ho porota složená ze špičkových odborníků. Projekt poukazuje na palčivé problémy architektonické profese v současnosti, kterým jsou mladí architekti a architektky vystavováni, např. toxické pracovní prostředí přesčasů a „nocovek“, chybějící sociální zajištění tzv. švarcsystému nebo neplacených stáží.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.07.2022

ČR-UKRAJINA: Ministr kultury Martin Baxa přijal pozvání svého ukrajinského resortního kolegy, ministra kultury a informační politiky Oleksandra Tkačenka a dne 29. června navštívil ukrajinský Lvov. V tomto největšího města západní Ukrajiny, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO, se sešlo celkem deset ministrů kultury zemí střední a východní Evropy a Pobaltských států, aby řešili dopady probíhající ruské válečné agrese na ukrajinské kulturní památky a aby diskutovali o tom, jaké se nabízí mechanismy pro pomoc Ukrajině vyhrát na kulturní frontě.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.06.2022

PŘÍBOR: Město Příbor a Rodný dům Sigmunda Freuda vyhlašují mezinárodní výtvarnou soutěž ART FREUD 2022. Její čestnou patronkou je Jane McAdam Freud, pravnučka Sigmunda Freuda. Své práce můžete posílat do 31. července 2022.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.07.2022

ČR: Letní sezóna je tu! Rekordní inflace společně s rostoucími cenami zamávaly mnohým rodinám s rozpočty a nepřekvapí proto, že většina Čechů plánuje letošní léto trávit v Čechách. Přinášíme vám rady a tipy, díky kterým poznáte krásy naší země, a ještě přitom ušetříte.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Památky
Co se děje
30.06.2022