úterý
4. srpna 2020
svátek slaví Dominik
© www.centralbohemia.czTOP 10 středních Čech

STŘEDOČESKÝ KRAJ:  Střední Čechy nejsou pro turisty velkou neznámou vzhledm k jejich proslaveným lokalitám a objektům. Prozkoumávání regionu můžete rozšířit o další zajímavá místa. K návštěvě desítky méně známých, nicméně pozoruhodných lokalit, zve kraj prostřednictvím webových stránek.

Autor článku: 
luk

 

Prvním z nich je POUTNÍ MÍSTO MAKOVÁ HORA

Oddechněte si od všednodenního konzumního shonu na místě s duchovním přesahem. Poutní místo Maková hora nadchne obdivovatele vytříbené architektury i ty, kteří hledají uklidnění v náruči přírody. Kostel svatého Jana Křtitele a Panny Marie Karmelské je skutečným barokním skvostem. O duchovní význam místa se kromě početných poutí zasloužilo také škapulířské bratrstvo, duchovní společenství laiků uctívajících Pannu Marii Karmelskou. Také díky jejich působení k osamocenému kostelíku uprostřed lesů středního Povltaví mířily v minulosti desetitisíce věřících. S okolní krajinou i Makovou horou se podrobněji seznámíte prostřednictvím naučné stezky začínající na smolotelské návsi.

 

Další tipy na výlety:

ŽELEZNIČNÍ VIADUKT ŽAMPACH
PŘÍRODNÍ REZERVACE SKRYJSKÁ JEZÍRKA
ÚDOLÍ ŠEMANOVICKÝ DŮL
ZŘÍCENINA HRADU A ZÁMKU ZVÍŘETICE
VRCHY VELKÝ A MALÝ BLANÍK
ZŘÍCENINA HRADU VALEČOV
OBEC SVATÝ JAN POD SKALOU A SKANZEN SOLVAYOVY LOMY
CHRÁNĚNÁ KRAJINNÁ OBLAST BRDY
VYHLÍDKA TETÍN

 
Podrobnosti a nádherné fotografie výletních cílů najdete ZDE
 
 
 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020

BRNO: Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společně se svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně. Na podzim tohoto roku by měla být Kunderova knihovna včetně rozsáhlého archivu převezena z pařížského bytu manželů Kunderových do MZK, kde bude čtenářské a odborné veřejnosti sloužit ke studiu i pro vědecké účely.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.07.2020

ČR: Zprávami opět rezonují negativní vyhlídky do budoucna a opět se polemizuje, zda se bude hrát, pro kolik lidí, s jakými hygienickými opatřeními a tak podobně , ale my v Kašparu si myslíme, že lepší než spekulovat nad nejasnou budoucností je lepší se podívat, co vše se od 25. května, kdy se znovu otevřela divadla, povedlo a odehrálo. A co chystáme do konce prázdnin?

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
30.07.2020

ČR-ZAHRANIČÍ: Šestý ročník mezinárodní překladatelské soutěže Cena Susanny Roth (CSR) organizované Českými centry (ČC) a Českým literárním centrem (ČLC) zná své vítěze. Více než stovka účastníků se v 16 zemích z Evropy a Asie utkala o nejlepší překlady úryvku knihy Veroniky Bendové Vytěženej kraj do místních jazyků. Nejsilnější zastoupení co do počtu přihlášených již tradičně vykázalo Polsko.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
03.08.2020