středa
3. června 2020
svátek slaví Tamara
© www.hkregion.cz/dr-cs/107630-.htmlSoutěž spojená se životem a dílem Boženy Němcové

ČR: Muzeum Boženy Němcové v České Skalici spolu s Národním památkovým ústavem České republiky vyhlašuje soutěž Po stopách Boženy Němcové. Záštitu nad soutěží převzal hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a náměstkyně pro oblast kultury Martina Berdychová. Soutěžit můžete až do 30. června příštího roku.

Autor článku: 
luk

 

Na mnoha místech nejen v Čechách a na Moravě se nacházejí sochy, busty či pamětní desky. Také domy, v nichž žila ona sama nebo členové její rodiny, nebo například místa, jež ráda navštěvovala.

Soutěžní kategorie

• výtvarná do 12 let
Libovolná výtvarná technika – pastelky, fixy, vodové barvy a podobně ve formátu papíru A4 – A3. Výtvarné práce s použitím počítačové grafiky, koláže či jinak počítačově upravené budou ze soutěže vyloučeny.

• výtvarná 13 - 20 let
Libovolná výtvarná technika – pastelky, fixy, vodové barvy atd. (výtvarné práce s použitím počítačové grafiky, koláže či jinak počítačově upravené budou ze soutěže vyloučeny) na formátu papíru A4–A3.

• fotografická 13 - 20 let
Fotografie ve formátu jpg., tiff, rozlišení 300 dpi o velikosti nejméně 13 x 18 centimetrů.

• fotografická od 21 let
Fotografie ve formátu jpg,. tiff, rozlišení 300 dpi o velikosti nejméně 13 x 18 centimetrů.

Podávání přihlášek: od 7. 9. 2019 do 30. 6. 2020

Tři vítěze v každé kategorii vybere porota složená ze zástupců Muzea Boženy Němcové v České Skalici, Národního památkového ústavu a Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

Cenou pro první tři vítěze každé kategorie jsou například výtvarné potřeby, fotobrašny a podobně.

 

Výsledky soutěže se vyhlásí při příležitosti Slavností jiřinek 5. a 6. září 2020 v České Skalici.

 

Kompletní informace včetně náležitostí k přihláškám naleznete na webových stránkách Muzea Boženy Němcové v České Skalici.

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Omnium z.s. organizuje cyklus vzdělávacích a osvětových seminářů, konferencí, workshopů, výstav, koncertů a dalších aktivit pro širokou i odbornou veřejnost se vztahem k památkové péči pořádaný pod názvem Monumenta VIVA a pracuje na dalších projektech. Jaké akce v oblasti ochrany a obnovy památek připravili pro nadcházející období?

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

ČR: Evropský vzdělávací program v oblasti filmové výchovy CinEd rozšiřuje své stávající online nástroje, aby umožnil mladému publiku objevovat evropské filmy z pohodlí domova. Nová platforma CinEd doma je studentům a žákům k dispozici v dobách, kdy jsou projekce v běžném formátu ve školních třídách méně dostupné či vůbec nedostupné. Stejně jako celý Cined, i nabídka CinEdu doma je vedle vybraných filmů a učebních materiálů přístupná zdarma.

Celá ČR
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Vzdělávání
Co se děje
02.06.2020

HRONOV: Přestože je hranice mezi Českem a Polskem z důvodů vládních opatření stále uzavřená, uskuteční se tuto sobotu od 14 h na zelené hranici mezi Náchodskem a Kladskou kotlinou na cestě mezi obcemi Žďárky a Pstrążna (Stroužné) sousedské setkání. “Smyslem tohoto setkání je poukázat na nesmyslnost uzavření hranic mezi dvěma zeměmi, které mají podobnou epidemiologickou situaci a takřka identická ochranná opatření,” uvedl jeden z organizátorů setkání Zdeněk Kozlíček. Toto setkání, které je otevřené všem sousedům a přátelům z obou stran hranice, je součástí mezinárodní občanské iniciativy Soboty pro sousedství / Soboty dla sąsiedztwa, kdy se každou druhou sobotu setkávají na tzv. zelené hranici sousedé, přátelé a rodiny z Česka se svými sousedy z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska.

Královéhradecký kraj, zahraničí
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.05.2020

ČR: V chatové oblasti Nižbor na Berounsku se potkali Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnoho dalších, aby zde natočili nový seriál České televize. Scénáře ke třinácti dílům napsal dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko, režie se ujal Radek Bajgar, tvůrce divácky oblíbených komedií Teroristka a Teorie tygra. Pracovní název právě vznikajícího rodinného seriálu je Chataři.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
02.06.2020