úterý
1. prosince 2020
svátek slaví IvaSETKÁNÍ/ENCOUNTER 2012 skončilo

Autor článku: 
luk

<p>BRNO: Ať žije SETKÁNÍ/ENCOUNTER 2013! Festival proběhl ve dnech 10. – 14. dubna 2012. Zúčastnilo se ho celkem 166 studentů a pedagogů z různých koutů zeměkoule, čtyři porotci, 19 hostů a patron celého festivalu. Odehrálo se celkem 20 představení v hlavním programu a sedm v doprovodném programu.</p> <p>Návštěvnost dosáhla téměř 80 procent, to jest, že hlediště byla v průměru z více jak tří čtvrtin zaplněna.</p> <p>2598 diváků mělo jedinečnou možnost zhlédnout představení dvanácti divadelních škol z celého světa:<br />
● ČESKÁ REPUBLIKA, Brno, Janáčkova akademie múzických umění v Brně<br />
● ČESKÁ REPUBLIKA, Praha, Akademie múzických umění v Praze<br />
● SLOVENSKO, Bratislava, Vysoká škola múzických umení<br />
● NĚMECKO, Hannover, University of Music, Theater and Media – Theatre Faculty<br />
● POLSKO, Krakow, Ludwik Solski State Drama School<br />
● JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA, Johannesburg, Wits School of the Arts<br />
● JIŽNÍ KOREA, Soul, Sejong University<br />
● KOLUMBIE, Medelin, University of Antioquia, Faculty of Arts, Theatre Department<br />
● TURECKO, Istanbul, Halic University<br />
● POLSKO, Varšava, The Aleksander Zelwerowicz Theatre Academy<br />
● USA, Los Angeles (Valencia), California Institute of the Arts<br />
● SLOVINSKO, Lublaň, University of Ljubljana, Academy of Theatre, Radio, Film and Television</p> <p>Porota festivalu složená z předních odborníků, Tatjana Lazorčáková, Jiří Josek, Chris Edmund a Rui Pina Coelho, udělovala ocenění sošky „Marta“. </p> <p>Kdo ocenění získal se dozvíte v příloze.</p>

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Ocenění se uděluje k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích a mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb ve dvou kategoriích – „základní knihovna“ a „významný počin v oblasti poskytování veřejných knihovnických a informačních služeb“.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
27.11.2020

PRAHA, ČR: Barbora Poláková, Ondřej Ruml, Beata Hlavenková, Radek Baborák, Terezie Vodička Kovalová, Jiří Vodička, Miroslav Sekera a řada dalších hudebníků zpříjemní nejen dětem čekání na Ježíška. Zapojili se totiž do příprav on-line adventního kalendáře festivalu Struny dětem. Na festivalových stránkách www.strunydetem.cz se už od první adventní neděle 29. listopadu bude každý den o půlnoci otevírat nové hudební okénko. Adventní pozdrav festivalových umělců vždy uvede originální stand-up hudební pranostika v podání „světočeského hudebního teoretika Petra Balzáma“. Jednotlivé příběhy budou i součástí tradičního adventního kalendáře ČT:D.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
27.11.2020

ČR: Předvánoční Adventní koncerty České televize se v letošním roce budou konat již po třicáté. Jedna z nejstarších dobročinných sbírek u nás od svého vzniku podpořila na 120 neziskových organizací a rozdělila přes 217 milionů korun. Výtěžek z jubilejního ročníku pomůže institucím provozujícím chráněné bydlení, výcvik asistenčních psů, centrum pro osoby s tělesným hendikepem a školu pro děti s kombinovaným postižením. Obvyklé čtyři adventní podvečery letos doplní také mimořádný, pátý koncert, jehož výtěžek bude věnován neúplným rodinám – samoživitelkám a samoživitelům.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
27.11.2020

PRAHA: V úterý 24. listopadu, přesně měsíc před Vánoci, oslavil český basbarytonista Adam Plachetka vydání nového muzikálového alba Music Man. Na střechu Lucerny si přizval i hvězdného kmotra, herce a zpěváka Vojtu Dyka. Humorem sobě vlastním dotáhli oba umělci slavnostní křest k dokonalosti. Sociální distanc maximálně dodrželi i při samotném slavnostním polití alba – předali si ho na lopatě.

Celá ČR
Knihy, literatura, média, Hudba
Co se děje
27.11.2020