čtvrtek
25. července 2024
svátek slaví Jakub
© PlakátPrzystanek Woodstock v Praze

PRAHA: Největší festivalová scéna v Evropě,  polský festival Przystanek Woodstock, s návštěvností víc jako milion lidí organizuje každoročně Eliminace. Je to soutěž kapel v živém hraní před porotou, která vybírá, kdo vystoupí na jedné scéně s největšími světovými hudebními hvězdami. Do těchto Eliminací se každý rok přihlásí stovky kapel z celého světa.

Autor článku: 
luk

V Polsku probíhají semifinálové koncerty Eliminací ve třech městech - Wroclawi (kde je české zastoupení kapelou The Snuff), Lódži a Gdaňsku. Finále se tento rok bude hrát v 
Poznani. Festivalová porota vybírá na těchto koncertech kapely, které si pak zahrají na jedné ze scén polského Woodstocku. 
   Právě pro velký zájem o polské Eliminace se polský Woodstock rozhodl udělat poprvé v historii Eliminace určené zvlášť pro české, slovenské a maďarské kapely. Do těch se od 1. 2. 2016 do 15. 3. 2016 přihlásilo celkem 69 kapel z Česka, Slovenska a Maďarska. Z přihlášených kapel porota vybrala na finálové hraní kapely Ancient Desire (CZ), Eponine (CZ), Barbar Punk (CZ), Anacreon (CZ), Snap Call (CZ), Virrasztók (HU), Denoi (CZ) a Bod Omylu (SK). 
Hostem večera bude polská metalová legenda Corruption a jako hvězda večera se předstí slovenská kapela The Paranoid. 
   "Poprvé jsme s našimi Eliminacemi za hranicemi Polska, poprvé jsme v české Praze. A to je rozhodně krok správným směrem," hovoří na oficiálních stránkách festivalu Przystanek Woodstock jeho hlavní představitel Jurek Owsiak.
Polský Woodstock se dostal do povědomí v celé Evropě v momentě, kdy ho International Music Industry Awards v Los Angeles loni vyhlásil za Nejlepšího hudebního promotéra roku 2015. "Překvapil nás obrovský zájem fanoušků z Česka, Slovenska a Maďarska o Eliminace, ale to je jen dobře," konstatuje na závěr Jurek Owsiak. 
   Przystanek Woodstock organizuje pražské Eliminace ve spolupráci s pražskou agenturou MusicMap.TV. Eliminace proběhnou v sobotu, 9. 4. 2016 od 16:00 v pražském Futurum Music Baru. Vítěze Eliminací Przystanek Woodstock Prague 2016 porota vyhlásí po vystoupení hvězdy večera, kapely The Paranoid.

Vstupné je zdarma. 

   Kontakt: 
   Marko Rybka 
   Eliminacje Do Przystanku Woodstock Prague 
   Woodstock News:

http://woodstockfestival.pl/pl/przystanek_woodstock/aktualnosci/miedzynarodowe_eliminacje_do_przystanku_woodstock

https://www.facebook.com/EliminacjeDoPrzystankuWoodstock/

http://www.musicmap.tv/

 

Zdroj: PROTEXT

Mohlo by vás také zajímat...

ČESKÝ TĚŠÍN: Vyšla nová publikaci našeho kolegy historika Mgr. Martina Krůla, Ph.D., s názvem PORTA SILESIAE. JABLUNKOVSKÉ ŠANCE – RANĚ NOVOVĚKÝ FORTIFIKAČNÍ SYSTÉM NA POMEZÍ SLEZSKA, UHER A POLSKA.

Moravskoslezský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Památky, Vzdělávání
Co se děje
23.07.2024

PRAHA: Galerie kritiků musí po prázdninách skončit v prostorách pražského paláce Adria, kde sídlí přes 20 let. Nynější provozovatel galerie, Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, prohrál soutěž, kterou vypsal správce budovy Trade Centre Praha (TCP) po problémech s placením nájemného. ČTK to sdělil zástupce správce Ondřej Šrámek. Předsedkyně sdružení Vlasta Čiháková Noshiro uvedla, že se obrátila na radu hlavního města a primátora, aby zhodnotili regulérnost soutěže. Soutěž vyhrála s nabídkou společnost Art of All, která provozuje on-line galerii Original Gallery. Jednatel Art of All Marcel Sítník uvedl, že v paláci Adria bude její kamenná pobočka. Budova patří magistrátu, pro který ji spravuje TCP.

Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Senioři
Co se děje
22.07.2024

ČR-ZAHRANIČÍ: Platforma Terén se vydává na téměř měsíční (22. 7. – 19. 8. 2024) zahraniční touring s loutkovou inscenací Návštěva. Kromě hlavního města Soulu ji uvede i v dalších menších městech jako Gwangju nebo Jeonju. Autoři Návštěvy, Robert Smolík a Veronika Vlková, představí tamějšímu publiku a odborné veřejnosti české loutkové divadlo i výtvarné umění. Hostování bude doplněno o doprovodné programy v podobě workshopů, přednášek a diskusí. Program probíhá v rámci projektu PerformCzech, který s podporou Národního plánu obnovy organizuje Institut umění – Divadelní ústav.

zahraničí
Knihy, literatura, média, Divadlo a tanec, Soutěže a festivaly
Co se děje
19.07.2024

ČR: Nové Mexiko, podivný zapadákov plných prazvláštních individuí, kde vládnou drogy, zločin, ale i vypracované svaly. Režisérka Rose Glass si pro svůj druhý snímek, adrenalinem napumpovaný thriller Zatracená krvavá láska, vybrala téma ženské síly, pomsty a žhnoucí vášně. Britská autorka do své pocty retro žánrovým snímkům obsadila hvězdná jména jako Kristen Stewart, Ed Harris nebo Dave Franco. Snímek měl svou slavnostní premiéru na filmovém festivalu Sundance, kde se setkal s nadšenými ohlasy kritiků i diváků. Magazín Harper’s Bazaar o filmu tvrdí, že „jeho nespoutaná energie vás definitivně rozpálí,“ server Screen Rant říká, že se jedná o „vzrušující podívanou od první vteřiny až do úplného konce“. Očekávanou novinku z produkce A24 uvedl do kin distribuční společnost Aerofilms 18. července.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
19.07.2024