úterý
5. července 2022
svátek slaví Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
Vizuál k festivalu
© Zdroj: https://www.facebook.com/utopijeProměň UTOpiji v realitu. Kup si lístek na třetí ročník alternativního festivalu

ČERNÍKOV: Festival UTOpije 24. – 25. 6. 2022, to je skutečný ráj na zemi, kde pivo stojí jako loni, záchody jsou poctivá keramika a 40 interpretů z 8 zemí světa předvádí své maximum! Hosté nemusí na festivalu létat jen ve svých představách, organizátoři do finální fáze předprodeje připravili k VIP vstupenkám například let balónem, tandemový seskok, či teepee glamping! Limitovaná kapacita festivalu dělá z návštěvníků poslední obránce alternativního DIY krásna proti dusivému mainstreamu. Do 15. 6. 2022 je možné zakoupit zvýhodněnou vstupenku na oba festivalové dny https://vstup.utopije.cz.

od 24.06.2022 do 25.06.2022
Autor článku: 
Martin Opatrný

Bůh svobody UTO svolal N.O.H.U. (US/CZ), Body Package (PL), Mutanty neustále hledající východisko (CZ), Illuminasty (MX), pistole (DE) nebo Acid Row (CZ) a mnoho dalších do kouzelného areálu v Úžlebci na Plzeňsku. Třetí ročník je díky množství zahraničních hostů ve znamení míru, lásky a porozumění.

“Vždycky jsem chtěl ráj, ale ovoce stromů rajských přece tak dobře chutná…”, směje se Martin Opatrný a dodává: “Festival UTOpije začne za 3 týdny a ty nemáš pořád lupen v kapse? Není škoda nechat čekat svou oblíbenou kapelu, která tě zve na drink, když si s ní můžeš připít osobně a sdělit jí své dojmy? Na našem festivalu neexistují bariéry a pokud se nám nepodaří dát dohromady 300 statečných obránců bájných Thermopyl, nebude na festivalu ani N.O.H.A. (kecám)…"

K doprovodnému programu doplňuje Paval Zahradníček: “Zvedni Zadek na doprogramu vyrostl, je to naše doména. Nečekej že se probudíš vyndanej, jak chleba z tašky a nebudeš mít co dělat. Bimbárium tournament házení dildel na terč ti zpřesní mušku. Bude beer jóga, cestopis z Himalájí, nebo UTOkvíz, ale hlavně budeš Ty! Těšíme se! ”

Aby však nezůstalo jen u snění, připravili organizátoři u příležitosti 3. ročníku zážitkové UTObalíčky měnící sny v realitu. Zakoupením zvýhodněného lístku v předprodeji do 15. 6. 2022 si mohou účastníci vybrat tematický drink a vypít ho se svou oblíbenou kapelou. V UTOnadílce je možné zakoupit i slevový kupón na tandemový seskok padákem, let balónem, glamping v teepee, masáž nebo ukrajinský brunch. Milujeme růžové slony, ale i klatovské nebeské potápěče!

http://www.utopije.cz/

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Z otevřené výzvy k účasti na 18. bienále architektury v Benátkách 2023, kterou v květnu vyhlásila Národní galerie Praha, vzešel vítězný návrh s pracovním názvem The Laboratory of No-More Precarious Future (Laboratoř již ne-více-prekarizované budoucnosti). Vybrala ho porota složená ze špičkových odborníků. Projekt poukazuje na palčivé problémy architektonické profese v současnosti, kterým jsou mladí architekti a architektky vystavováni, např. toxické pracovní prostředí přesčasů a „nocovek“, chybějící sociální zajištění tzv. švarcsystému nebo neplacených stáží.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
05.07.2022

ČR-UKRAJINA: Ministr kultury Martin Baxa přijal pozvání svého ukrajinského resortního kolegy, ministra kultury a informační politiky Oleksandra Tkačenka a dne 29. června navštívil ukrajinský Lvov. V tomto největšího města západní Ukrajiny, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO, se sešlo celkem deset ministrů kultury zemí střední a východní Evropy a Pobaltských států, aby řešili dopady probíhající ruské válečné agrese na ukrajinské kulturní památky a aby diskutovali o tom, jaké se nabízí mechanismy pro pomoc Ukrajině vyhrát na kulturní frontě.

Celá ČR, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní, Menšiny a cizinci
Co se děje
29.06.2022

PŘÍBOR: Město Příbor a Rodný dům Sigmunda Freuda vyhlašují mezinárodní výtvarnou soutěž ART FREUD 2022. Její čestnou patronkou je Jane McAdam Freud, pravnučka Sigmunda Freuda. Své práce můžete posílat do 31. července 2022.

Moravskoslezský kraj
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.07.2022

ČR: Letní sezóna je tu! Rekordní inflace společně s rostoucími cenami zamávaly mnohým rodinám s rozpočty a nepřekvapí proto, že většina Čechů plánuje letošní léto trávit v Čechách. Přinášíme vám rady a tipy, díky kterým poznáte krásy naší země, a ještě přitom ušetříte.

Celá ČR
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec, Památky
Co se děje
30.06.2022