sobota
11. července 2020
svátek slaví Olga
© Nové logo Projektu 100Projekt 100 vstupuje do třetí dekády

Autor článku: 
Radka Piskačová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ: Velké filmy, na velkém plátně – slogan, kterému Projekt 100 dostojí i v letošním roce. Pořadatelé odhalili nový vizuál a představili filmy Projektu 100 pro rok 2015, který startuje premiérou filmu Okno do dvora 22. 1. 2015 ve 20:30 v kině Světozor.

Letošní ročník zahájí film Alfreda Hitchcocka, krále thrilleru a napětí, Okno do dvora. Slavnostní premiéra ve stylu 50. let proběhne 22. 1. 2015 ve 20:30 hodin v kině Světozor.
Diváci se opět mohou těšit na americkou klasiku v lednu, evropský klasický film v březnu, kultovní film 90. let v květnu a českou klasiku v srpnu na Letní filmové škole v Uherském Hradišti. Oproti minulému ročníku navíc přibude premiéra klasického dětského filmu, který bude mít taktéž premiéru na Letní filmové škole v Uherském Hradišti.
„Při výběru filmů jsme si velmi dobře vědomi dlouhé tradice a celorepublikové prestiže značky ´Projekt 100´“. Proto doufám, že se nám opět podařilo vytvořit kolekci děl, která jsou dostatečně různorodá, která doslova baží po velkém plátně, a která budou mít i širokou diváckou odezvu. Zatímco minulost Projektu 100 je reprezentována jeho tradicí, jeho budoucí udržitelnost pak vždy určuje zájem diváků,“// přibližuje letošní Projekt 100 hlavní dramaturg Jan Jílek.
Asociace českých filmových klubů tak diváky zve na další velkou cestu do fascinující historie kinematografie, díky níž můžete odhalit vraždu (Okno do dvora) spáchanou na konci jednoho opravdu náročného dne (Perný den) nebo vše jednoduše vyhodit do povětří (Klub rváčů). Ať už se rozhodnete pro cokoliv, určitě bude každý váš krok fajn, fajnový (Kouř), protože všichni víme, že žádná opravdová zkáza se nekoná (Vynález zkázy). Všechno je totiž jen v našich hlavách, stejně jako všechny velké filmy, které jsme viděli.
Do českých kin se v roce 2015 zásluhou Projektu 100 dostane pět mimořádně kvalitních děl světové a české kinematografie, která jsou v restaurované a v digitální podobě očekávanou událostí všech fanoušků filmu. Aby bylo jejich hledání a orientace v Projektu 100 jednodušší, bude 7. 1. 2015 spuštěn i nový web Projektu 100 na stránkách www.projekt100.cz.
Od 1. 9. proběhne tato kolekce filmů formou přehlídek ve vybraných filmových klubech včetně školních projekcí.

Projekt 100 pořádá od roku 1995 Asociace českých filmových klubů, přičemž dosud bylo do českých kin uvedeno 179 filmů, které vidělo přibližně 800 tisíc diváků.

Oficiální stránky Asociace českých filmových klubů:
www.acfk.cz
www.facebook.com/filmovekluby
 www.facebook.com/projekt100acfk?…

Pro více informací neváhejte využít tyto kontakty:

Eva Blažková
Marketing
eva.blazkova@acfk.cz
+420 724 339 599
Radka Piskačová
PR
radka.piskacova@acfk.cz
+420 739 470 270

Mohlo by vás také zajímat...

ZLÍN: O prvním červencovém víkendu padla v Hošťálkové úvodní klapka k novému česko-polskému filmu Animal Crusaders. Role výkonného producenta se zde poprvé ujala zlínská IS Produkce, která je tak zodpovědná za zdárný průběh natáčení filmu včetně jeho financování. Snímek se odehrává v prostředí ekologických aktivistů a slibuje syrový emocionální zážitek. Do kin bude uveden v roce 2022.

Zlínský kraj, zahraničí
Knihy, literatura, média, Menšiny a cizinci
Co se děje
10.07.2020

PRAHA: U Letiště Václava Havla vznikla v květnu 2020 jedna z největších venkovních maleb na světě. Myšlenku zkrášlit a vizuálně zpestřit nejen industriální haly, ale i celé průmyslové zóny, přineslo ilustrátorské studio Drawetc. V roce 2017 vyhlásilo mezinárodní soutěž Art Wall a tím odstartovalo postupnou proměnu velkých ploch po republice. K malbě v Humpolci se v květnu přidala Praha a v červnu i Plzeň. Díky svému úspěchu u nás se soutěž o velkoformátové malby na industriálních plochách ujala také v Maďarsku.

Hl. m. Praha, Kraj Vysočina, Plzeňský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Soutěže a festivaly
Co se děje
09.07.2020

ZLÍN: Koncem května byl do Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně předán depot 74 zlatých mincí, který náhodně našel Tomáš Melich v lesích Hostýnských vrchů. Archeologové ze zlínského muzea společně s nálezcem i svými kolegy z Ústavu archeologické památkové péče v Brně a Muzea Komenského v Přerově na svahu pod místem uložení depotu mincí objevili ještě tři zlaté dukáty. Při prospekci blízkého okolí nálezu pak čekal další poklad...

Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Ostatní
Co se děje
08.07.2020

ZLÍNSKÝ KRAJ, ČR: Čeští filmaři právě natáčejí celovečerní hraný snímek Hrana zlomu na pomezí hororu a thrilleru. V jedné z hlavních rolí se objeví mladá herecká hvězda Štěpán Kozub. Hrana zlomu je temnou příběhovou mozaikou, v níž je všechno jinak, než se na první pohled může zdát. Podle tvůrců má jít o projekt navýsost autorský a žánrově vyhraněný. Film vstoupí do českých kin na jaře 2021. Natáčí se i ve Zlínském kraji, a to v Rožnově pod Radhoštěm.

Celá ČR, Zlínský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
07.07.2020