úterý
4. srpna 2020
svátek slaví Dominik
Zimní klášter Broumov
© Kateřina OstradeckáPro rok 2020 připravuje broumovský klášter opět řadu kulturních a vzdělávacích akcí

BROUMOV:  I v následujícím roce bude ve Vzdělávacím a kulturním centru Klášter Broumov pokračovat bohatý celoroční program, který nabídne několik desítek kulturních,  vzdělávacích i společenských akcí. Pokračovat budou tradiční projekty, objeví se i několik novinek.

Autor článku: 
TZ/jal

KULTURA

Galerie Dům | www.galeriedum.cz

Sympozium ilustrace | www.sympoziumilustrace.cz

ArtCafé

Svět podle…

Za poklady Broumovska | www.zapoklady.cz

Letní hornové kurzy | lhk.zapoklady.cz

Broumovská klávesa | www.broumovskaklavesa.cz

Dobročinný večer pro Broumovsko

Vinum et cetera, burčákobraní, trhy

 

VZDĚLÁVÁNÍ

Dětská Galerie Lapidárium

Univerzita třetího věku

Broumovské diskuse | www.broumovskediskuse.cz

Science Café
 

Zádrž vody v krajině

Návrat vody do krajiny. To je cílem ojedinělého projektu, na kterém pracuje na území Broumovska spolek Živá voda ve spolupráci s Maiwaldovou akademií. Smyslem projektu je návrh komplexních úprav v krajině tak, aby byla schopna zadržet co největší množství vody. Autoři projektu reagují na měnící se klima, které střední Evropě přináší dlouhotrvající období sucha a jinou distribuci srážek ve formě přívalových dešťů. Tyto jevy nejsou pouze výsledkem klimatické změny, ale i důsledkem dlouhodobého hospodaření v naší krajině, která není schopna dlouhodobě zadržovat a akumulovat vodu.

Jednotlivé projekty Zádrže vody jsou založeny na ochraně a obnově celé krajiny, ne jenom jejich jednotlivých částech.  Vždy řeší zádrž vody v celém povodí návrhem mnoha drobných opatření. Navrací do krajiny mokřady, rybníčky a tůně, meandrující toky, větrolamy aj.

Nyní jsou do projektu aktivně zapojeny tři obce a v obci Zdoňov jsou vidět první výsledky projektu. Projekt se postupně šíří po celé ČR. V roce 2020 proběhne v broumovském klášteře školení lokálních koordinátorů, aby se navrhovaný postup změny krajiny mohl šířit a praktikovat v dalších obcích.

 

Expozice tiskařské dílny

Hooping v klášteře Broumov

Nová nabídka pro děti - kroužek Hoopingu – tance s obručí včetně příměstského tábora. Hooping je zajímavý způsob pohybu, který je tak intenzivní, že se brzy dosahuje podobných výsledků jako při ostatních aerobních cvičeních. Hooping je také úžasnou formou, jak uvolnit tělo i mysl.

Lektorka Aneta se obručím a novému cirkusu věnuje od roku 2013. Dva roky cestovala po Itálii a věnovala se pouličnímu umění, tanci s obručí, práci s publikem a buskingu. Po návratu ze zahraničí rozběhla pravidelné kurzy pro začátečníky, pokročilé i pro děti.

Jasná, klidná a celistvá mysl

Víkendové meditační semináře, jejichž náplní jsou ztišení, odpočinek, teoretické přednášky o meditaci a jejích benefitech pro profesní a osobní život, psychologické pohledy na meditaci, společná pravidelná meditační praxe a praktické návody, jak meditaci zakomponovat do každodenního života.

 

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Prázdninová část festivalu Letní slavnosti staré hudby, který každým rokem nabízí poutavé a objevné exkurze do hudební historie na atraktivních místech v Praze, se pomalu chýlí ke konci. Začátkem srpna jsou v programu představujícím pro tento rok hudbu šlechtických dvorů ještě dva koncerty výhradně domácích interpretů.

Hl. m. Praha
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
03.08.2020

ČR: Nejlepší jazzovou skladbou roku 2020 autora do 35 let se stala píseň Czereśnie trumpetistky, skladatelky a dirigentky Štěpánky Balcarové. Kromě ocenění si odnesla i šek v hodnotě 40 000 Kč, který daroval Ochranný svaz autorský v rámci grantového programu Partnerství OSA.

Celá ČR
Hudba, Soutěže a festivaly
Co se děje
04.08.2020

BRNO: Milan Kundera, který patří mezí nejvýraznější světové spisovatele a jehož dílo se dočkalo na čtyři tisíce vydání, se společně se svou manželkou Věrou rozhodl věnovat svoji knihovnu i s archivem Moravské zemské knihovně (MZK) v Brně. Na podzim tohoto roku by měla být Kunderova knihovna včetně rozsáhlého archivu převezena z pařížského bytu manželů Kunderových do MZK, kde bude čtenářské a odborné veřejnosti sloužit ke studiu i pro vědecké účely.

Jihomoravský kraj
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média
Co se děje
31.07.2020

ČR: Zprávami opět rezonují negativní vyhlídky do budoucna a opět se polemizuje, zda se bude hrát, pro kolik lidí, s jakými hygienickými opatřeními a tak podobně , ale my v Kašparu si myslíme, že lepší než spekulovat nad nejasnou budoucností je lepší se podívat, co vše se od 25. května, kdy se znovu otevřela divadla, povedlo a odehrálo. A co chystáme do konce prázdnin?

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Divadlo a tanec
Co se děje
30.07.2020