pondělí
16. května 2022
svátek slaví Přemysl
© Archiv pořadatelePozvání do Památníku písemnictví na Moravě

RAJHRAD: Dovolujeme si vás srdečně pozvat na květnové akce v Památníku písemnictví na Moravě. Výstava Vášeň pro krásu - Mojmír Helcelet a svět exlibris, připravená ve spolupráci se Spolkem sběratelů exlibris, která byla zahájena 11. května, potrvá do 9. října 2022. Bude doplněna komentovanými prohlídkami a též bude představen výstavní katalog.

15.05.2022
14:00
Autor článku: 
Miroslava Šudomová
Další výstava Tichá urputnost. Literární a výtvarné stopy staroříšských Florianů, zahájí vernisáží 17. května 2022, od 17 hod. Výstava potrvá také do 9. října 2022. Připravuje se beseda a také přednáška.
 
V rámci Mezinárodního dne rodiny je přichystána pro malé i velké návštěvníky Dobrodružná cesta Památníkem písemnictví, a to na 15. května 2022, od 14 hod.   
 
Ke konci května se můžete těšit na zahájení série fotovýstav (od 27. května 2022) - Photogenia (Roman A. Muselík, Alžběta Jungrová, P. Hricko, Zara Wildmoons), které doplní probíhající fotovýstavu Brána naděje prof. J. Štreita (do 29. května 2022).

 

https://rajhrad.muzeumbrnenska.cz/cz/

Mohlo by vás také zajímat...

PRAHA: Nezisková organizace Výtvarný ateliér Malování kreslení (Balbínova 28, Praha 2, tel: 777 422 022) na letní prázdniny (červenec a srpen 2022) připravila pro děti rodičů migrujících z Ukrajiny nabídku adaptačních výtvarných příměstských táborů, které jsou pro tyto účastníky díky finanční podpoře MŠMT zdarma.

Celá ČR, zahraničí
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Výtvarné umění, Vzdělávání
Nepřehlédněte
16.05.2022

BRUSEL: Prostory stálého zastoupení ČR při EU v Bruselu se ve středu 11. 5. proměnily v koncertní síň, v níž v podvečer zazněly skladby od místní pěvecké skupiny Brusinky a renomovaného Českého chlapeckého sboru Boni pueri. Galakoncert se konal při příležitosti oslav Dne Evropy, připomínající deklaraci míru a jednoty v Evropě. Obě skupiny, které celému světu předvádějí krásu české kultury, vytvořily nezapomenutelnou atmosféru a připomněly důležitost kultury a solidarity v dnešní Evropě. Sbormistr Boni pueri Pavel Horák převzal po koncertě ocenění Sbor Evropské unie. Akce se konala pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) a stálé představitelky České republiky při Evropské unii Edity Hrdé.

Celá ČR, Královéhradecký kraj, zahraničí
Instituce a kulturní zařízení, Hudba
Co se děje
17.05.2022

PRAHA- ZAHRANIČÍ: Ministr kultury Martin Baxa se včera v Poslanecké sněmovně setkal s lídryní běloruské opozice Svjatlanou Cichanouskou. Společně hovořili nejen o aktuální situaci, o válce na Ukrajině i o situaci v Bělorusku, ale věnovali se také konkrétním tématům a pomoci České republiky běloruským umělcům a kultuře.

Celá ČR, Hl. m. Praha, zahraničí
Menšiny a cizinci
Co se děje
13.05.2022

PRAHA-ČR: Po sedmi letech vydal Honza Roušar nové album „Zapět dvanáct“, tentokrát s českými texty Václava Tobrmana v aranžích Jirky Vidasova. Kromě mnoha vzácných hostů jej v pondělí v Malostranské besedě slavnostně pokřtil také legendární český muzikant a textař Ivan Hlas.

Celá ČR, Hl. m. Praha
Instituce a kulturní zařízení, Hudba, Ostatní
Co se děje
12.05.2022