neděle
20. září 2020
svátek slaví Oleg
Dětský sbor Jitro z Hradce Králové
© Archiv pořadatelePoslední srpnový koncert festivalu Za poklady Broumovska přiveze do Broumova dětský sbor Jitro

BROUMOV: Na dvojici posledních mimořádně divácky úspěšných koncertů festivalu Za poklady Broumovska souborů Prague Cello Quartet v Božanově a Pražského žesťového souboru a varhaníka Aleše Bárty v Broumově naváže poslední srpnový koncert v podání královéhradeckého dětského sboru Jitro. Pod vedením sbormistra Jiřího Skopala vystoupí v sobotu 29. srpna od 18 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově.


 

28.08.2020
18:00
Autor článku: 
Kateřina Ostradecká

Královéhradecký dětský sbor Jitro              

Královéhradecký dětský sbor Jitro pravidelně koncertuje v USA (13 turné, 217 koncertů), Japonsku (6 turné), Číně (2 turné) i ve většině zemí Evropy (2400 koncertů). V průběhu let zvítězil soubor na 27 uznávaných mezinárodních soutěžích a natočil několik desítek CD. Zahraniční i naše odborná kritika hodnotí Jitro jako jeden z nejlepších dětských sborů světa a označuje ho za klenot české kultury. Organizátoři festivalu se rozhodli závěrečným koncertem představit špičkové těleso i na Broumovsku - koncert se z původního místa konání v Ruprechticích přesouvá do klášterního kostela sv. Vojtěcha v Broumově.

 

Program: 

Jacobus Gallus: Pueri concinite

Jan  Campanus  Vodňanský: Favete linquis singuli

Arvid Platpers: Ave Maria

Johannes Brahms: Regina coeli

Franz Biebl: Ave Maria

Jan Jirásek: Te Deum Laudamus

Petr Řezníček : Salve Regina

Henk Badings: Kyrie eleison

Petr Eben: Liturgické zpěvy

Antonín Dvořák/ arr. Jan Míšek: Když mne stará matka

Antonín Dvořák/ arr. Evžen Zámečník: Largo

Otmar Mácha: Hoj, hura, hoj

Otakar Jeremiáš: Směs národních písní

Riccardo Cocciante/  arr. Jan Jirásek: Le temps des cathedráles

 

Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům. Posluchači mohou podpořit festival také na webu https://www.darujme.cz/projekt/1203098. Aktuální informace naleznou zájemci na webu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu.

 

Kostel sv. Petra a Pavla, Broumov                        Kostel sv. Máří Magdalény, Božanov

Nad 15. ročníkem festivalu převzali osobní záštitu ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek, kardinál Dominik Duka OP a víceletou záštitu převzal Královéhradecký kraj.

 

Mohlo by vás také zajímat...

ČR: Gloriet v Poděbradech, rekonstrukce domu Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích a oprava varhan v Markvarticích. To jsou vítězové letošní soutěže veřejných sbírek MÁME VYBRÁNO. Hlasování bylo poprvé rozdělené do dvou kol, 14 krajských finalistů si rozděluje částku 100 tisíc korun.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Památky, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2020

PRAHA: Zahrada Centra pro dětský sluch Tamtam ve Stodůlkách se 16. září odpoledne proměnila v bradavickou kolej, která vypadala k nerozeznání od té, jakou známe z filmových adaptací úspěšné literární série J. K. Rowlingové o mladém čaroději Harry Potterovi.

Hl. m. Praha
Děti a mládež, Instituce a kulturní zařízení, Handicap
Co se děje
18.09.2020

SUŠICE: Třetí ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Sušici skončil v sobotu. O festivalové dění v netradičním termínu babího léta od 10. do 12. září byl zájem větší, než organizátoři očekávali. Cestu si k nim našlo 550 návštěvníků, a to navzdory nepříznivé epidemiologické situaci a snížení počtu projekcí.

Plzeňský kraj
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
17.09.2020

ZAHRANIČÍ: Dokumentární snímek „Rok na dědině“ režiséra Petra Smělíka, rodáka z Uherského Hradiště a absolventa zlínské filmové školy, zvítězil na 9. ročníku mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Acampadoc v La Villa de los Santos v Panamě. Film, který se natáčel kompletně ve Zlínském kraji, uvidí v příštím roce také diváci České televize.

Zlínský kraj, zahraničí
Knihy, literatura, média, Soutěže a festivaly
Co se děje
18.09.2020