pátek
25. června 2021
svátek slaví Ivan
Plácek u Stěnavy
© Tomáš ValášekPomůže Léto u Stěnavy obnově plácku v Broumově?

BROUMOV: Agentura pro rozvoj Broumovska rozjela 1. května kampaň Léto u Stěnavy, pomocí které by chtěla se zapojením veřejnosti vybrat peníze na obnovu a oživení jednoho z plácků v Broumově – v Dvořákově ulici, nedaleko bývalých jatek.

Autor článku: 
Kateřina Ostradecká

Projekt obnovy chce vnést život na toto místo a tichý výchozí bod cyklostezky vedoucí na Otovice proměnit v příjemný prostor, kde se budou scházet sousedé, rodiny i přátelé. Kampaň byla zahájena v sobotu 1. května na darovacím portálu www.darujme.cz/letoustenavy, kde je možné tuto obnovu podpořit libovolnou částkou. Každou vybranou korunu zdvojnásobí Nadace OSF.

„Za vybrané peníze bychom tento plácek u Stěnavy chtěli oživit a vybavit novým zařízením – například veřejným grilem či ohništěm, lavičkami, stoly nebo herními prvky pro děti. Pokud by se podařilo vybrat dostatek financí, rádi bychom také v další fázi zachránili – a postupně opravili – chátrající domky, které se nacházejí u tohoto plácku,“ uvedla Pavla Jenková z Agentury pro rozvoj Broumovska.

Kampaň poběží celý květen a do obnovy plácku se může zapojit široká veřejnost, a to různými způsoby. „Kromě finančního přispění budeme moc rádi například za vyplnění online dotazníku, který je možné najít na webu Agentury pro rozvoj Broumovska, kde nám může veřejnost dát vědět, jak by tato obnova mohla vypadat a co by tam nemělo chybět. Veškeré podněty předáme architektovi, který navrhne budoucí podobu místa. Do obnovy se mohou zapojit také děti z Broumova, pro které jsme vyhlásili výtvarnou soutěž o ceny. Stačí nakreslit, jak by oživený plácek mohl v budoucnu vypadat, a malbu donést do 27. května do klášterní kavárny nebo poslat do Agentury pro rozvoj Broumovska,“ dodává Pavla Jenková.

Všechna díla z výtvarné soutěže budou vystavena právě na plácku u Stěnavy, kde se v sobotu 29. 5. 2021 od 16.00 uskuteční Sousedská opékačka, na kterou je zvána i nejširší veřejnost. Bližší informace k celé kampani, k online dotazníku i výtvarné soutěži najdou zájemci na webu Agentury pro rozvoj Broumovska: www.aprb.cz/letoustenavy.

 

Mohlo by vás také zajímat...

KUKS: Od 26. června do 21. srpna 2021 se uskuteční 12. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se bude konat v kostele Církve československé husitské ve Dvoře Králové nad Labem. V podání Plzeňské filharmonie zazní symfonie W. A. Mozarta a J. V. Voříška.

Královéhradecký kraj
Soutěže a festivaly
Co se děje
25.06.2021

BERNARTICE NAD ODROU: Ve středu 23. června 2021 byla v turistické oblasti Poodří v Moravskoslezském kraji oficiálně otevřena unikátní designová cyklostezka vedoucí z Hůrky do Vražného přes Jeseník nad Odrou. Tato 4,8 kilometru dlouhá trasa je nejen vítanou spojkou mezi obcemi, ale kromě pohodlné a bezpečné jízdy nabízí cyklistům ještě něco navíc. Její povrch je totiž „potištěn“ kresleným slovníkem moravskoslezského nářečí, jehož autorem je designér Radek Leskovjan, majitel značky ikonických triček s potiskem UAX!.

Moravskoslezský kraj
Cestovní ruch, Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Výtvarné umění
Co se děje
25.06.2021

ČR: Český rozhlas loni zaujala kniha Egon: Děsná psina Petry Baďurové, kterou vydalo koncem roku 2019 pražské nakladatelství Titanic a během první vlny epidemie koronaviru z ní na ČRo Dvojka předčítal jednadvacet vybraných kapitol Igor Bareš. Role psího seniora Egona, který vypráví svérázným psím jazykem historky o své nesnesitelné paničce a shovívavém páníčkovi, se ujal bravurně. Rozhlasová četba měla u posluchačů velký úspěch a mnoho ohlasů, a Radioservis ji tedy nyní v červnu vydal jako audioknihu. Můžete si ji pořídit na CDmp3 nebo je ke stažení ve formátu mp3 v e-shopu www.radioteka.cz.

Celá ČR
Instituce a kulturní zařízení, Knihy, literatura, média, Ostatní
Co se děje
24.06.2021

PRAHA: Český umělec a výtvarník David Černý představil novou sochu s názvem Sekretářka. Silueta ženy sedící na vysoké židli s točícíma nohama se nově vyjímá před budovou společnosti Ahrend, která se zabývá kancelářským nábytkem.

Hl. m. Praha
Výtvarné umění
Co se děje
24.06.2021